Arūnas Dulkys: turime nepasiskiepijusių karantiną – jų planas nepavyko

Mes dabar turime nepasiskiepijusių pandemiją. Vyriausybės planas pavyko, tačiau planas neišdegė tiems, kurie planavo nieko nedaryti, teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

Jo manymu, visos Vyriausybės priemonės suveikė tiek, kiek ir turėjo suveikti, o problema dabar yra kitur, sakė ministras TV3 žinių „Dienos komentare“. 

Praėjusį penktadienį prezidentas jums pasiūlė du kelius, matyt, tiksliau parodydamas vieną kelią. Tai ar ketinate atsistatydinti?

Ne, neketinu. 

Ar nematote tam argumentų?

Man atrodo, kad nėra burtų lazdelės, kuri moliūgą paverstų karieta. Kiekviena priemonė suveikė tiek, kiek suveikė. Šiandien visi turime susivienyti ir daryti viską, kad kuo daugiau žmonių Lietuvoje būtų saugūs. 

Pagrindinis mūsų tikslas – imunizacijos laipsnis, o tą galima padaryti skiepijantis. 

Europos Sąjungoje mes esame 1 pagal susirgimų skaičių, 3 pagal mirtingumą. Ką mes dėl to ketiname daryti?

Visų pirma, mes turime padėti žmonėms suprasti, kas čia iš tikrųjų vyksta. Jei mes pažiūrėtume, kaip visos priemonės veikia tų žmonių, kurie pasiskiepijo, bendruomenės atžvilgiu, tai jos yra labai sėkmingos. Tai yra sėkmės istorija. 

Šiandien mes turime nepasiskiepijusių problemą, nepasiskiepijusių pandemiją, nes 9 iš 10 įvairiausių situacijų yra susijusios būtent su nepasiskiepijusiais.

Labai svarbu tai, kad mes šiandien turime atvirus verslus, žmonės gali lankytis renginiuose, yra atvertas švietimas, nėra jokių judėjimo apribojimų. Dar daugiau pasakysiu – žmonės gali judėti po visą Europos Sąjungą ir ten naudotis tomis pačiomis galimybėmis analogiškai kaip ir pas mus su galimybių pasu. 

Šituos dalykus reikia suprasti. Vyriausybės planas dėl skiepijimosi pavyko. Nepavyko planas tų, kurie pasitikėjo savo planu nieko nedaryti. 

Naujajame biudžete numatyta per 300 milijonų eurų COVID-19 pandemijos suvaldymui kitais metais. Kas konkrečiai už juos bus daroma?

Pirmą kartą šio biudžeto istorijoje – ne nuo pavasario, ne nuo kito rudens, bet jau nuo sausio 1 d. bus žiūrima, kad mažiausiai uždirbančių medicinos darbuotojų atlyginimai kitais metais vidutiniškai augtų apie 14 proc., o medikų atlyginimai padidėtų 6 proc. 

Bus išlaikomas visas paslaugų paketas, kuris buvo iki šiol, ir dar infiltruojami papildomi 300 milijonų eurų į visus PSDF biudžeto straipsnius. Tai ir vaistai, ir paslaugos, ir kiti dalykai, kurie sistemoje turėtų pasijausti visu mastu.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
D
Dar neatsibodo
2021-10-11 18:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad serga skiepyti, ka cia nesamones pasakoji?!
Atsakyti
-70

N
Na
2021-10-11 18:41:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokio ministro klouno dar nebuvo per 30M.
Atsakyti
-52

G
Gal
2021-10-11 18:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo vietą cirke klounų.
Atsakyti
-46

SKAITYTI KOMENTARUS (212)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų