Artėjant Seimo posėdžiams salėje jau montuojamos nuo koronaviruso turėsiančios saugoti pertvaros

Seime jau montuojamos nuo koronaviruso turėsiančios saugoti pertvaros, o parlamento vadovybė sutarė, kaip turėtų būti organizuojamas nuotolinis darbas. Tiesa, kada jis prasidėtų dar nežinia, mat be techninių iššūkių, bene didžiausia problema atrodo bus pačių seimūnų sutarimas ir tokio darbo įteisinimas. Opozicija ir toliau nežada palaikymo, o valdantieji jau svarsto, kaip prireikus saviizoliacijoje esantiems parlamentarams būtų galima patekti į Seimą.

Artėjant ketvirtadienio Seimo posėdžiui, darbininkai salėje jau montuoja pirmąsias plastikines pertvaras. Jos turėtų apsaugoti parlamentarus nuo sklindančių virusų.

Anot Seimo valdybai priklausančio Pauliaus Saudargo, pertvaros salėje ko gero bus iki karantino atšaukimo.

O kol darbininkai montuoja pertvaras, Seimo valdyba priėmė sprendimą dėl nuotolinio darbo. Jis bus vykdomas per „Microsoft Teams“ programą. Tiesa, ją dar reikės patobulinti.

„Būtų tiesiog plečiama „Microsoft Teams“ platformos galimybės, suteikiant galimybę balsuoti, užsirašyti pasisakyti, autentifikuoti save. Tai vienas elektroniškai, naudojant elektroninį parašą, o kitas būdas būtų tiesiog Seimo narys aktyviai dalyvaudamas posėdyje, pasisakydamas, arba balsuodamas, jis būtų įjungęs kamerą ir būtų galimybė daryti fotonuotrauką, kad būtent jisai sėdi prie pulto ir paspaudė mygtuką“, – sako konservatorius Paulius Saudargas.

Dėl patobulinimų Seimo kanceliarija kreipėsi į pačią bendrovę „Microsoft“. Kiek kainuos programos pritaikymas Seimui ir kaip greitai tai bus padaryta, kol kas nežinia. Bet opozicija sako, kad jai vis tiek išlieka daugybė klausimų.

Seimo darbas nėra UAB pasitarimas, yra labai aiškios reglamento taisyklės ir jų perkelti pažodžiui, atskirai nesureguliuojant, mano galva yra neįmanoma. Šoninis mikrofonas, kalbėjimas nuo jo, kaip tą reikės padaryti „Microsoft Teams“ programoje aš tikrai supratimo nebeturiu, nes tokios galimybės, tokios funkcijos nėra“, – pasakoja „Valstietė“ Agnė Širinskienė.

REKLAMA

„Darbo partijos frakcija apsisprendė, kad diskusijas tikrai palaikys, kad jos būtų nuotoliniu būdu, kad tas distancinis darbas bent dalinai vyktų“, – teigia „Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Statuto pakeitimo projektas, kuris būtinas nuotoliniam balsavimui, kol kas dar nėra registruotas ir panašu, kad problemos sprendimo, kurio reikia visam Seimui, valdantieji ieško be opozicijos. Nesidalinama informacija nei su „valstiečiais“, nei su valdyboje savo žmogų turinčiais „darbiečiais“.

„Mes tikrai jokių pataisų nesame matę, jos nėra frakcijai pristatytos, nėra atsiųstos ir žinant, kad riekia 71 balso ne šiaip, o už, tai manau to sutarimo reikėtų ieškoti“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Tiesa, dėl pokyčių Statute iki galo neaišku ne tik opozicijai.

„Siūlymai statuto aš jų iki galo nesu permanęs, tai gal, jeigu mes, siūlau kad gal dabar taip į gylį nelendam. Kažkokį tai vėlesniam laikui atidedam dienai ar dviem, dabar diskusija apie tą projektą visą vyksta, ar apie kažkokius kitus dlaykus, tai va norėjau pasitikslinti“, – sako Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas.

Dėl Seimo statuto pataisų, įteisinančių nuotolinį darbą, ketinama balsuoti jau ketvirtadienį. Šiuo metu koronavirusu serga 5 Seimo nariai. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pranešė, kad pasveiko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų