Aiškėja, kaip įspės apie draudimą rūkyti balkonuose ir kokios grėstų baudos

Išeiti į savo buto balkoną ir ten užsitraukti cigaretę greitai taps ne taip jau įprasta. Seimas vieningai ruošiasi patvirtinti įstatymų pataisas, kurios uždraus rūkymą balkonuose, jei nors vienam name gyvenančiam kaimynui cigarečių kvapas nepatiks. Negana to, Seime sėkmingai kelią skinasi dar vienas draudimas. Parduotuvių vitrinose gretai bus nebegalima eksponuoti tabako gaminių.

Seimas rūkaliams ruošia pluoštą naujovių. Visiems balkonuose rūkantiems gyventojams teks taikstytis su naujomis taisyklėmis, keisti įpročius. Seimas vieningai po svarstymo jau pritarė įstatymų pataisoms, kurios rūkymą balkone pavers neleistina veikla.

„Savivaldybė pakabina ženklus, informuoja, kad šitoje laiptinėje arba šitame bute, šitame name yra nebegalima rūkyti, nes yra kenčiantis žmogus, šeima. Po kažkiek laiko įsigalioja ir jau tada galimas įspėjimas, pažeidimo fiksavimas“, – naująją tvarką nupasakojo Seimo narys Tomas Tomilinas.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimas rūkaliams ruošia pluoštą naujovių

Jei kaimynas nepaisys draudimo rūkyti jam bus skiriamas įspėjimas. Antrą kartą už pažeidimą jau bus skiriama bauda.

„Latvijoje bauda yra apie 30 eurų. Čia yra pasiūlytas šiek tiek didesnis skaičius. Mes diskutuojam, manau, kad ta bauda bus 60-70 eurų“, – teigė T. Tomilinas.

Pasak Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento toks draudimas ne tik sumažins pasyvaus rūkymo problemą, bet ir pradės keisti požiūrį į patį rūkymą. Tam pritaria ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Nerūkančių žmonių yra ženkliai daugiau negu rūkančių ir yra daug tokių sričių, kurios jau yra sureguliuotos. Pavyzdžiui, triukšmas, arba kiti dalykai, kas yra sureguliuota, tikrai žmogaus teisė į savo būstą nėra absoliuti“, – įsitikinęs A. Veryga.

Tai ne vienintelė rūkalius liečianti naujovė. Seimas siekia uždrausti rūkyti visose šalies vaikų žaidimo aikštelėse, dengtose autobusų stotelėse. Lauko kavinėms taip pat reikės kurti atskiras zonas rūkantiems ir nerūkantiems klientams.

REKLAMA

Tiesa, labiausiai rūkoriai turėtų pastebėti pokyčius parduotuvėse. Jose cigaretes planuojama slėpti, kad tabako gaminiai nebadytų gyventojams akių, nedarytų neigiamos įtakos.

„Jeigu vaikai nemato šitų gaminių, tai beveik 90 procentų iškarto pasako, aš ir negalvoju, kad aš ateityje pradėsiu rūkyti šituos gaminius. Ir suaugusiems, padėtų tiems žmonėms, kurie nutarė mesti rūkyti, ir jis ateina į parduotuvę ir nemato šitų gaminių“, – pataisoms pritaria Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento vadovė Gražina Belian.

Cigaretės turėtų būtų slepiamos parduotuvėse nuo 2022-ųjų metų sausio mėnesio. Laiko reikia ir valdžiai, kuri turi visus draudimus suderinti su Europos komisija, ir parduotuvėmis, kurios turi persidaryti savo kasas.

„Laiko dabar duota pakankamai, tikrai visi galės pasiruošti ir tų užuolaidėlių neprireiks, neprireiks nei kažkokių dėžučių po stalu, viskas bus tvarkingai, kad ir pačiam pardavėjui būtų patogu tą prekę paduoti, jei pirkėjas pirks“, – teigė prekybininkų atstovė Rūta Vainienė.

Kol kas dar neaišku, kada įsigalios nerūkymo taisyklė balkonuose. Parlamentarai renkasi iš dviejų datų – šios ir kitų metų vasaros pabaigos. Dėl visų pakeitimų Seimas turės balsuoti dar kartą.

Tiesa, vilčių, kad parlamentarai persigalvos nedaug. pataisoms kol kas pritaria dauguma Seimo narių.


Rašyti komentarą...
l
lina
2020-06-23 07:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kaip tie. kur nera balkono.atsidaro langus ir ruko,ir visi dumai kaimynui ,kaip tie
Atsakyti
-13

V
Vytas
2020-06-23 06:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzdrauskit lietuvos tarnautojams, tureti verslus, pamatysim kaip tada viskas pasikeis, o ne uzdrauskime viska vel pilieciam...
Atsakyti
-10

P
Pluke
2020-06-23 06:37:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokie naivūs tie valdzios atstovai. Jei nematys cigareciu tai ir netukys. Pasakos
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (159)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų