Aiškėja detalės apie Vienoje išpuolį surengusį 20-metį: gimė ir augo Austrijoje

Kol Austrija gedi teroro išpuolio aukų, pareigūnai atskleidžia vis daugiau detalių apie žmones su Kalašnikovu šaudžiusį teroristą. Pasirodo, 20-metis gimė ir augo Austrijoje, o prieš daugiau nei metus buvo pasiųstas į kalėjimą už bandymą prisijungti prie „Islamo valstybės“ kovotojų Sirijoje.

Kraujo dėmės, kulkų žymės ir gedulo žvakės bei gėlės. Į trijų dienų gedulą panirusi Austrija pagerbia keturias teroro išpuolio aukas – senyvo amžiaus vyrą ir moterį, padavėją ir jauną vokietį.

„Man labai liūdna, kad dėl tokios beprotybės mirė nekalti žmonės. Siaubinga, kad tai nutiko Austrijoje. Žmogus, kuris įvykdė šį nusikaltimą, jau buvo teistas. Todėl manau, kad pareigūnai neįvykdė savo pareigos mus apsaugoti. Tokie žudikai dienas turėtų leisti kalėjime“, – sako Vienos gyventojas Mike Foerstleitner.

Už teroro išpuolį Vienos centre atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“, o Austrijos pareigūnai paviešino 20-mečio teroristo Kujtimo Fejzulai vaizdo įrašą, kuriame jis prisiekia ištikimybę teroristinei organizacijai.

„Dievo vardu aš pripažįstu ištikimybę musulmonų kalifui. Pasižadu klausyti ir tarnauti lengvais ir sunkiais laikais. Dievas yra didis, „Islamo valstybė“ su Dievo valia ir toliau gyvuos. Telydi jus ramybė“, – pasakoja teroristas Kujtim Fejzulai.

Albanų kilmės jaunas teroristas, kurį Austrijos pareigūnai nukovė išpuolio vietoje, turėjo Šiaurės Makedonijos ir Austrijos pilietybę. Ir, iš tiesų, teisėsaugai jis buvo gerai žinomas. Pernai balandį už mėginimą prisijungti prie islamistų kovotojų Sirijoje jis gavo beveik dvejų metų kalėjimo bausmę. Visgi dėl jauno amžiaus teisėsaugininkai nusprendė duoti jam antrą šansą ir į laisvę paleido po 7 mėnesių – praėjusį gruodį. Tuomet pareigūnai tvirtino, kad K. Fejzulai išsižadėjo ekstremistinių pažiūrų.

„Įtariamasis buvo teistas už bandymus prisijungti prie džihado ir teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“. Jis buvo nuteistas 22-iem mėnesiams, bet teismas leido jį paleisti anksčiau“, – teigia vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeris.

REKLAMA

Ir praėjus mažiau nei metams po išlaisvinimo, Kalašnikovo automatu, pistoletu ir mačete ginkluotas teroristas jau siautėjo Vienos centre. Ten užvakar jis ne tik nužudė keturis žmones, bet ir dar 22 sužeidė, keletą iš jų labai sunkiai.

Iš pradžių pareigūnai manė, kad į žmones šaudė ne vienas teroristas, tačiau vėliau vidaus reikalų ministras paskelbė, kad įrodymų apie kitus žudikus neturi, tačiau tokios galimybės neatmeta. Austrijos pareigūnai jau sulaikė 18 su K. Fejzulai siejamų įtariamųjų, dar du asmenys areštuoti Šveicarijos Ciuricho mieste.


Rašyti komentarą...
E
ES
2020-11-04 21:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
MIRTIES BAUMĘ IŠSIGIMĖLIUI!
LAUK MUSULMONUS IŠ EUROPOS!
Atsakyti
0

N
Nekenciu
2020-11-04 22:30:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vadinkit mane kaip norit , bet nekenciu ju visa savo esybe uk gyvenu 10 metu , geras , blogas musl... visi isgamos , prasmirdeliai , tas fanatiskas tikejimas i ta sup... ju dieva ne tiek dar prazudys , hitleris ne tais usiemes buvo , gal db paminkla butu jam pastate
Atsakyti
0

Į vietą
2020-11-04 23:03:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar galėčiau aš atsakyti ką konkretaus vietoj Valinsko???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų