Sukčių išpuolis: 190 tūkst. Alytaus savivaldybė pervedė ne tiems net neįtardama

Negirdėtas skandalas Dzūkijoje. Pareigūnai aiškinasi, ar Alytaus savivaldybė tapo aferistų auka, ar kažkas tiesiog pavogė beveik 190 000 eurų, skirtų gatvėms remontuoti? Nesulaukusi pinigų už darbus, viena Latvijoje registruota bendrovė pradėjo jų reikalauti. Paaiškėjo, kad pinigai pravesti, tik ne į Latviją, o į Ispaniją.

Kad nežinia kur nuėjo 188 tūkstančiai eurų, paaiškėjo vakar vakare. Viena Latvijoje registruota bendrovė iš Alytaus savivaldybės pradėjo reikalauti pinigų už gatvių remontą. Alytaus valdininkai dievagojosi pervedę pinigus, o kai pradėjo aiškintis nustėro: pinigai pravesti ne į Latviją, o į Ispaniją.

„Taip, kreipėsi rangovai, kad jie negavo pavedimo. Tada pradėta aiškintis, kur tas pavedimas užstrigo, kodėl jis neįvyko ir pastebėta, kad ne ta sąskaita yra“, – sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Negirdėtas skandalas Dzūkijoje: 190 tūkst. Alytaus savivaldybė pervedė ne į Latviją, o Ispaniją

Anot Alytaus mero, prieš kurį laiką neva rangovai atsiuntė laišką, kuriame buvo prašoma pinigus vesti į kitą sąskaitą. Dokumentas tuomet esą niekam savivaldybėje nepasirodė įtartinas. Dar anksčiau, pasak mero, prieš savivaldybės administraciją buvo surengta kibernetinė ataka.

„Savivaldybė patyrė sukčių ataką ir galbūt ,,hakerių” ataką. Mūsų paštus atakavo labai daug blogos informacijos. Ir tikėtina, kad su šituo gali būti susietas šis procesas“, – pasakoja N. Cesiulis.

Savivaldybės administracijos direktorius sako, kad irgi pasirašė ant sąskaitos, į kurią buvo pervesti beveik 190 tūkstančių. Esą niekas ir jam tuomet nesukėlė jokių įtarimų.

„Kadangi yra tarptautinė aferistai. Pateikė tokią sąskaitą su firminiu blanku ir taip toliau. Mūsiškiai neapsižiūrėjo tikriausiai. Ir bankas, man atrodo, irgi neapsižiūrėjo ir suvaikščiojo kaip suvaikščiojo“, – teigia administracijos direktorius Jurgis Krasnickas.

Pasak Krasnicko, pradėtas vidaus tyrimas. Savivaldybės administracijos direktoriumi jis dirba pora savaičių.

„Aš šviežiai atėjęs. Nuo lapkričio 16 dirbu. 20 dieną atėjo raštas, kad jie keičia sąskaitą ir 26 buvo padarytas pavedimas iš mūsų. Tiek tikrai žinau. Bus atliktas vidinis auditas, tai kas pas ne taip padaryta“, – kalbėjo J. Krasnickas.

REKLAMA

Alytaus policija šiandien pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Buvo gautas pareiškimas dėl galimo sukčiavimo. Pareiškimas skamba taip: miesto administracija pervedė pinigus už suteiktas paslaugas vienas Latvijos įmonei, tačiau sakosi tų pinigėlių negavo“, – sako policijos atstovė Kristina Janulevičienė.

Alytaus savivaldybė kreipėsi ir į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, kad ir šie pradėtų aiškintis kaip ir kam nuėjo eurai. Kreiptasi ir į banką. Dar tikimasi pinigus susigrąžinti.


Rašyti komentarą...
J
Jazepa
2020-12-04 14:26:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai neatsakingai pasielgta.O gal savivaldybeje yra ziurkenas.Ir dar na tikrai tikrintum ar tikra zinute.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų