Lietuvos kurortuose pasipylė atleidimai: žmonės bijo dėl ateities, darbą rasti sunku

Šalyje auga nedarbas. Užimtumo tarnybos duomenimis, nedarbo lygis dabar yra didesnis 7 procentais, lyginant tą patį laikotarpį pernai. Ir skaičiai augs. Birštone ir Druskininkuose veikiančios „Eglės“ sanatorijos paskelbė atleidžiančios pusketvirto šimto darbuotojų. Sugriežtinus karantino sąlygas sanatorijos, SPA neteko gausybės klientų ir skaičiuoja milžiniškus nuostolius.

Birštono pašonėje stovintis SPA su viešbučiu jau daugiau kaip savaitę stovi tuščias. Daugiau nei 10 000 kvadratinių metrų pastate gyvybę palaiko tik apsaugos darbuotojai ir administratorė, kuri vis dar atšaukinėja rezervacijas. Čia dirbo 110 žmonių.

„Didžioji dalis yra prastovose, dalis darbuotojų yra atostogose, dalis darbuotojų turi nedarbingumą. Situaciją analizuosime, apie atleidimus yra galvojama“, – sako „Royal SPA Rezidence“ direktorius Rimantas Šimkevičius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sugriežtinus karantino sąlygas sanatorijos skaičiuoja milžiniškus nuostolius

O štai kai kurios sanatorijos jau imasi drastiškų priemonių. Druskininkuose ir Birštone veikiančios ,,Eglė” sanatorijos paskelbė per abu kurortus atleisiančios pusketvirto šimto darbuotojų.

„Užsieniečiai, kurie sudarydavo trečdalį mūsų klientų, jau kurį laiką negali atvykti į Lietuvą. Tai to klientų srauto jau neliko iki paskelbiant Lietuvoje karantiną. O paskelbus karantiną drastiškai krito klientų srautai“, – pasakoja Sanatorijų „Eglė“ generalinis direktorius Artūras Salda.

Sanatorijų veikla nėra uždrausta. Tačiau paslaugas gali gauti tik tie pacientams, kuriems vienokią ar kitokią procedūrą išrašo gydytojas.

„Nors mūsų veiklą yra leidžiama tęsti ir mes ją tęsiame, tačiau klientų yra labai mažas skaičius, o dabar dar pradėjo kristi valstybės finansuojamos medicininės reabilitacijos pacientų srautai. Tai dėl tokio didelio kritimo nematome dabar kitokios išeities“, – teigia A. Salda.

REKLAMA

Verslininkai skaičiuoja nuostolius. Uždaryto SPA Birštone vadovas sako, kad vieno mėnesio nuostoliai – mažiausiai 30 000 eurų. Pastatus, kad ir minimaliai reikia šildyti, mokėti už elektrą, apsaugą, yra kitų kaštų, kurių neįmanoma visiškai atsisakyti. Šiais metais dirbti jau net nesvajojama. Poilsiavietė uždaryta tris mėnesius stovėjo ir pavasarį, per pirmą karantiną.

„Tai verslas, kuris per metus nedirba penkis mėnesius turbūt sunku pavadinti verslu. Kol kas mes tiktai gauname dalines subsidijas už prastovas darbuotojams ir mokesčių atidėjimus Sodrai. Daugiau jokių subsidijų verslas negavo. Jeigu valstybė traktuoja kaip subsidiją mokesčių atidėjimą, tai man labai gaila“, – kalbėjo R. Šimkevičius.

Kurortų vadovai imasi už galvų, išgirdę, kad vien „Eglės“ sanatorijos atleidžia šimtus žmonių. Šiandien Druskininkų, Birštono ir Palangos merai ketino rengti nuotolinį susirinkimą ir tartis, kur reikės dėti pasipylusius bedarbius.

„Tai yra labai neraminanti žinia ir labai bauginanti. Ką reiškia Birštonui 120 žmonių tik iš vienos sanatorijos bus atleista. Kaip mane patikino vadovas, kad tai nebus iš karto padaryta, kad tai bus palaipsniui. Gal net į kitus metus persikels“, – sako Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

O ir kalbinti Birštono gyventojai sako, kad be poilsiaviečių, vienos kitos valstybei priklausančios įmonės, darbą kurorte susirasti labai sunku:

„Manau, kad bus sudėtinga. Nes pas mus daugiausia paslaugos sferos. Tai kažkur reikės kitur ieškoti, tikriausiai.“

„Čia daugiausia sanatorijose dirba žmonės. Dar mokykla viena yra. Na, parduotuvės.“

„Valstybės vyrai ir moterys pagalvoja, kad yra tokia problema. Yra išmokos.“

„Supraskime visi. Tą jaučia ir visuomenė, ir visi čia esantys – taip kaip buvo, jau nebus. Ir verslams taip pat reikėtų pagalvoti kaip adaptuotis prie naujų sąlygų, naujų realybių“, – pasakoja premjeras Saulius Skvernelis.

Užimtumo tarnyba skelbia, kad lapkričio 1 d. šalyje buvo registruota kiek daugiau nei ketvirtis milijono darbo neturinčių asmenų. Pernai tuo pačiu laikotarpiu bedarbių buvo 120 000 arba 7 procentais mažiau.


Rašyti komentarą...
B
Bepigu
2020-11-23 16:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
ponui Skverneliui-keliukas nutiestas už verslininkų ir žmonių mokamus mokesčius, žmona įdarbinta į gerą darbą. Tiesiog skaidrumo ir gerumo viršūne. Tai ne eiliniams zmoneliams, praradusiems darbą.
Atsakyti
-2

W
Www
2020-11-23 16:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai iš namų dirbkit
Atsakyti
-1

O
O tai problema
2020-11-23 19:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaziuos i Voketija ar i Olandija dirbti, darbu ten yra, jei Lietuvoje neras darbo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų