Betygalos klebonui – galvos skausmas: statybininkas jį kaltina apgavyste ir reikalauja pinigų

Ar patikėtumėte, jei meistras, atėjęs sutvarkyti jūsų kambario sienų, pasakytų, kad sunaudojo 16 kibirų glaisto ir kad jūs už darbus skolingas 21 tūkstantį eurų? Betygalos klebonas juokauja, kad tokių pinigų reikalaujantis Arūnas, padažęs vos kelis klebonijos kambarius, veikiausiai pamiršo suremontuoti bažnyčią. Bet Arūnas nenusileidžia, jaučiasi apgautas ir reikalauja, kad klebonas jam sumokėtų pinigus.

Statybininkas Arūnas iš Kauno laidos „Prieš srovę“ redakcijos paprašė galimybės viešai kreiptis į Dievo tarną – Betygalos kleboną Romualdą Ramašauską. Arūnas tikina, kad jį kunigas apgavo.

„Gerbiamas kunige, norėčiau atgauti uždirbtus pinigus, nes visiems jie reikalingi“, – laidoje į kunigą kreipėsi kleboniją remontavęs statybininkas Arūnas.

Arūnas tvirtina, kad jau antrus metus negali prisibelsti į klebono sąžinę. Esą kunigas jam liko skolingas už klebonijos remonto darbus, o skolos dydis – daugiau nei 10 tūkst. eurų. 

Arūnas aiškina, kad kunigas užuot grąžinęs skolą apskundė jį visiems, kam tik tegalėjo – mokesčių ir darbo inspekcijoms, policijai ir net prokuratūrai.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Betygalos klebonui – galvos skausmas: statybininkas jį kaltina apgavyste ir reikalauja pinigų

Kunigas sako, kad nėra skolingas

Bet ar gali taip būti, kad bažnyčioje kunigas pamokslus sako, o pats slapta nedorai elgiasi ir nori apgauti esą sąžiningai besielgiantį statybininką?

Laidos „Prieš srovę“ komanda nuvyko į Betygalą, kur susitiko su Arūno apgavyste kaltinamu klebonu Romualdu Ramašausku.

Iš pradžių vyras nenorėjo įsileisti žurnalistų, tačiau vėliau sužinojęs, kokiu klausimu pas jį atvyko, klebonas nusprendė parodyti, už kokį darbą Arūnas taip prašo 10 tūkst. eurų.

„Mes buvome susitarę 9 tūkstančiai ir viskas. Nieko jis neatliko daug. Tegul popierius parodo, ką jis padarė, o ne po metų popierius pristato“, – tikino kunigas R. Ramašauskas ir aiškino, kad nėra niekam skolingas bei pats tapo aferisto auka.

Arūnas iš kunigo reikalauja dvigubai daugiau pinigų nei su kunigu jie buvo sutarę – ne 9 tūkst., o 20 tūkst. eurų.

REKLAMA

„Žinau, kad tikrai nesu skolingas. Žinau, kad darbai tikrai tiek nekainavo, gali gal daugiau būti tik koks tūkstantis, bet ne tokios sumos, dėl kurių mes nei tarėmės, nei apie medžiagas kalbėjome“, – tikino kunigas.

Sąmata išsipūtė darbų eigoje

Kunigas ieškojo meistro klebonijai remontuoti. Su Arūnu buvo susitarta, kad jis išklijuos tapetus, sudės plyteles ir atliks dar kelis darbus. Remonto darbus Arūnas įvertino beveik 9 tūkst. eurų, o kunigas nesiderėjo.

Pasak Arūno, beremontuojant kleboniją atsirado dar daugiau papildomų darbų.

„Darbų eigoje atsirado papildomi darbai. Aš jam skambinu ir jo žodžiai – Arūnai, daryk, kad viskas būtų gerai“, – pasakojo Arūnas.

Girdėtas atvejis, kai su statybininkais suderėta sąmata ima pūstis kaip ant mielių? O šiuo atveju sąmata ėmė pūstis nebejuokingai. Arūnas paskaičiavo, kad kunigas jam skolingas ne 9 tūkstančius, o daugiau nei 20 tūkstančių. Ir tai dar su nuolaida.

Kunigas laidos „Prieš srovę“ komandai parodė tą auksinį klebonijos remontą ir ėmė klausti žurnalistų, ar tas remontas atrodo vertas 20 tūkstančių. Pasak klebono, už tokią sumą jis būtų galėjęs ir bažnyčią suremontuoti, dar ir pinigų būtų likę. Be to, visas namas su žemės sklypu Betygaloje pigiau kainuoja.

„Žiūrim, kad ten nesąmonė. 16 kibirų glaisto sunaudota. Aš nieko nesakau, ką jis bandė, bet jis daro negarbingai. Čia šimtas lempučių pakeista, šimtas. Kur jos yra? Pagal jo sąmatą 100, o iš tikrųjų gal 12“, – tikino kunigas.

Pasak kunigo, į klebonijos remonto sąmatą Arūnas prirašė nebūtų dalykų, darbų, kurių niekada ten nedarė, medžiagų, kurių nenaudojo.

Pamatę klebonijos remontą, laidos „Prieš srovę“ komanda ėmė svarstyti, koks gi būtų šis pasakojimas, jei kunigas nebūtų šnekėjęs ir nusprendęs žurnalistų į kleboniją neįsileisti. Veikiausiai visi galvotų, koks kunigas nesąžiningas. Bet tiesa, pasirodo, visa kitokia.

Visą epizodą ir dar daugiau detalių žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
K
Kirkilas
2020-11-01 15:45:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Statybininkas nesąžiningas tai faktas. Juos gerai reikia papurtyti už ausų. J
Atsakyti
-2

D
Dzeba
2020-11-02 09:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už taip atliktą darbą man dar už medžiagas būtų sumokejas žiauru tik Lietuvoje gali taip būti


Atsakyti
0

A
2020-11-02 09:45:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau patyriau savo kailiu,kad kai kurie statybininkai labai nesąžiningi,ne tik vagia medžiagas ,bet ir prirašo nedarytų ,arba keturgubai padidina atliktus darbus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų