Į kaimus bent pusmečiui grįžta policininkai: stebės, kiek žmonių ateis skųstis

Gyventojai galės vėl rašyti pareiškimus ar gyvai kreiptis patarimo ir nebereiks pagalbos važiuoti ieškoti į miesto komisariatą. Bet tai nereiškia prieš 5-erius metus kaimiškose vietovėse uždarytų apylinkių nuovadų atgimimą.

Paįstrietė vos tik sužinojusi, kad į seniūniją kelioms valandoms atvyksta pabudėti ir gyventojus priimti pareigūnai atskuba pasiskųsti. Viešintis nepanorusi moteris nori rašyti pareiškimą dėl šmeižto:

„Kitur nežinojau, kur kreiptis, į miesto policiją nesikreipiau, nes gyventojas, kuris nusižengė, gyvena kaime. Ir dėl to ką man daryti? Kreipiuosi čia, seniūnijoje. Tai yra šmeižtas, grasinimas.“

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į seniūnijas bent pusmečiui mėginama gražinti dirbti policijos pareigūnus

Kreiptis į pareigūnus akis į akį nukentėjusiai patikimiau, nei mėginti ieškoti pagalbos telefonu ar internetu. Kol kas bendruomenės pareigūnams darbo kabinetą atstoja nedidelė seniūnijos pasitarimų salė. O ir norinčių pasikalbėti iš anksto panoro dar trys žmonės.

„Tai yra padaryta dėl žmogaus, kuris yra kaime be finansų, kuris negali atvažiuot į miestą, nes komisariatas yra mieste, tie žmonės, kurie nesugeba su internetu susidraugauti, kad praneštų problemą, kad galėtų ateiti pasikalbėti, sužinoti procedūras visas“, – sako pareigūnė Renata Gustaitienė.

Vietos seniūnas policijos eksperimento reikalingumu neabejoja. Mat per savaitę asmeniškai sulaukdavo 3-4 gyventojų skundų dėl kokių nors veikų. Tiesa, tokie atvejai daugiau prevenciniai, bet vis tiek reikalaujantys pareigūno išmanymo.

„Didžiausia bėda yra grasinimai, kai susipyksta kaimynai. Ir kontrabanda, ir narkotikai ateina ir į kaimą, nu jie dieną paprastai nevyksta po seniūno langais ir močiutės būdavo pasako mums, bet geriau, kai pasakys tiesiogiai kas kai kur detalių ir nepasakydavo“, – pasakoja Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas.

Pareigūnai numatytomis valandomis visose 12 rajono seniūnijų lankysis kas savaitę.

„Pusė metų buvo kalba, pasižiūrėsim, kiek žmonių kreipsis ir spręsim, ar dirbsim toliau nuotoliniu būdu ar grįšim prie seno“, – teigia bendruomenės pareigūnas Darius Petraitis.

REKLAMA

Nors policijos reforma įvyko prieš 5-erius metus, kaimo žmonės iki šiol pasigenda pradingusių apylinkės inspektorių. Štai kitos Panevėžio rajono seniūnijos gyventojai skundžiasi, kad labiausiai kaimai kenčia nuo smulkių vagišių:

„Ypač dabar pas mus per vasarą tokių visokių nesąmonių prikrečia, tai tikrai verta, kad apsilankytų, ar pasiskųst ar ką, nu nėra kam.“

„Manau, tokių smulkesnių vagysčių padaugėjo, negaliu sakyt, kad Ramygaloj kriminogeninė situacija labai prasta, bet tokių smulkių vagysčių tai tirai padažnėjo. Jautėsi nebaudžiami, nes žinot iki artimiausios nuovados yra 25 km.“

Tačiau, pareigūnų teigimu, uždarius rajonų nuovadas nusikaltimų nesumažėjo, kai kuriais metais skaičiai net augo. Jei 2015 metais rajone užregistruota 523 nusikalstamos veikos. Tai 2017-tais šoktelėjo daugiau kaip 100-u, nusikaltimų nemažėjo ir 2018, bei 2019 metais. Nors pripažįsta, kad jų pobūdis keitėsi.

„Karantininio laikotarpio mes išmesti tikrai negalim, nes tų nusikaltimų gal šiek tiek pamažėjo, bet jų ir pobūdis pasikeitęs, tai išaugo smurto artimoj aplinkoj ir tų pačių vagysčių iš teritorijų“, – kalbėjo Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Jei tokie gyvi pareigūnų apsilankymai rajonuose pasiteisins, ketinama daugiau dirbti prevenciškai, bet atkurti uždarytų nuovadų nesiruošiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų