Covid-19 įsisuko į policiją: pareigūnai pasakoja, kaip tenka dirbti

30 policijos pareigūnų užsikrėtę koronavirusu, dar 80 yra saviizoliacijoje. Sudėtingiausia situacija yra Šiaulių apskrityje.  Raseiniuose policijos komisariatas uždarytas. Vidaus reikalų ministrė sako, kad židiniams policijoje plečiantis, į pagalbą ateitų ugniagesiai ir viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Pareigūnai Sigitas ir Andrus patruliuoja Šiaulių gatvėse. Koronai užpuolus kolegas vyrai sako, kad stengiasi labiau saugotis ir neužsikrėsti.

„Tai su kolegomis kontaktuojame kiek išeina mažiau, nes pamainas vadai paskirsto taip, kad dažniau nesusitiktumėm. O šiaip, kas susiję su darbu, tai visą laiką reikia stengiuosi laikytis atsargumo, laikytis atstumo, laikytis nuo žmonių“, – sako kelių patrulis Sigitas Perminas.

Vyrams jau teko kelias dienas praleisti saviizoliacijoje, nes bendravo su susigusiu kolega.

„Kol jaunas esu, tai viskas atrodo ganėtinai normaliai. Nėra tokios tragedijos, kad reiktų panikuoti dėl kažko ar ar dar kažką daryt, kol kas viskas, nežinau, pakenčiamai“, – pasakoja S. Perminas.

Tačiau ne visiems pareigūnams taip pasisekė. Sudėtingiausia situacija Šiaulių apskrityje ir ypač Raseiniuose. Čia policijos komisariatas nedirba, tad spręsti problemas žmones gali paskambinę telefonu. Iš viso čia susirgo 17 komisariato darbuotojų, vieno iš jų būklė buvo sunki, tačiau dabar asmuo perkeltas į sveikstančiųjų palatą.

REKLAMA

Dviem pareigūnams antrasis testas taip pat buvo teigiamas. 15 šiandien dirba saviizoliacijoje, iš 17 šeši pasveiko.

„Tos kritinės dvi savaitės, manau, jau praėjo. Tačiau laikomės labai griežtų sąlygų, darbas yra organizuotas pagal tam tikrą algoritmą. Siekis yra maksimaliai apsaugoti ir išlaikyti sveikus ir gebančius dirbti pareigūnus“, – teigia Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas.

Kituose Lietuvos apskrityse atvejai pavieniai. Vidaus reikalų ministrė sako, kad situacija yra kontroliuojama. Ir kol kas pareigūnų rezervo pajėgomis pasinaudoti nereiks.

„Kadangi darbas jau buvo organizuotas kitaip jau pandemijos metu. Ir pratęsėme tokį darbo organizavimą ir šiuo metu. Tai išimama ar ekipažas, ar pamainos dalis, ir taip nenukenčia bendras mūsų pareigūnų darbas“, – kalbėjo Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė .

Policijos vadovai ruošiasi ir blogiausiam scenarijui, jei dirbti negalėtų didelė dalis pareigūnų.

„Galbūt tie įvykiai, kurie mūsų prioritete nėra patys pagrindiniai, galbūt žmonėm teks palaukti, jeigu ta situacija bus grėsminga. Aš manyčiau, čia yra logiška, tai yra teisinga, bet tai, kas liečia gyvybę, sveikatą, žmogaus turtą, mes tikrai reaguosime čia ir dabar, tai yra nedelsiant“, – sako R. Sarapas.

Ministerija yra paruošusi planą, pagal kurį į pagalbą policijai ateitų ir kitos tarnybos – ugniagesiai ir viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

„Tarpusavyje tarnybos labai bendradarbiauja, esant reikalui pas mus organizuojami pasitarimai, sudėliojami algoritmai, paskirstomos pajėgos. Visi pareigūnai yra nuolatinėje parengtyje, dabar yra valstybės lygio ekstremali situacija. Esant reikalui bus galima pasitelkti ir kitų tarnybų pareigūnus“, – pasakoja R. Tamašunienė.

Šiai dienai koronavirusu Lietuvoje yra užsikrėtę kiek daugiau nei 30 policijos pareigūnų, dar apie 80 yra saviizoliacijoje.


Rašyti komentarą...
p
paprasta
2020-10-01 21:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip cia dabar , kaukes nepadeda.o kitus bausti pirmieji,lazda turi du galus, yra ir dar bus atsakas
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų