Degalais varomiems automobiliams JAV prognozuojama liūdna ateitis

Kalifornijos valdžia nusprendė radikaliai kovoti su klimato kaita. Jau netolimoje ateityje uždraudžia pirkti naujus dyzeliu ar benzinu varomus automobilius. Kalifornija tikisi, kad visiems gyventojams persėdus į elektromobilius, valstija ne tik bus švaresnė, bet neva taip bus sukurta daug naujų darbo vietų.

Kalifornijoje, kuri pastarąsias savaites dūsta nuo čia liepsnojančių beprecedenčių miškų gaisrų dūmų, nuspręsta nuo 2035 metų uždrausti visų degalais varomų keleivinių automobilių ir sunkvežimių pardavimus.

Valstija ypač kenčia nuo klimato kaitos pasekmių, tad vairuotojams persėdus prie elektromobilių, tikisi sumažini šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Tiesa, įstatymas ateityje neuždraus turėti degalais varomų automobilių ar juos parduoti panaudotų automobilių rinkoje, tačiau valstija tikisi, kad draudimas vis tiek padės apie trečdaliu sumažinti bendrą Kalifornijos emisijų išmetimą į atmosferą.

„Transporto sektorius Kalifornijoje sudaro daugiau nei 50 proc. visų emisijų, 41 proc. tiesiogiai susijęs su transporto priemonėmis, 11 proc. – su naftos kuro gamyba. Todėl jeigu norime pasiekti savo ambicingą tikslą, kad iki 2045 metų mūsų ekonomika būtų švari nuo emisijų, privalome paspartinti savo pastangas transporto srityje“, – sako Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas.

REKLAMA

Kalifornija sako, kad 15-ka šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją, ketina sekti panašiu keliu. Tiesa, įstatymui priešinasi prezidentas D. Trumpas. Kalifornija yra didžiausia automobilių rinka Jungtinėse Valstijose, kur parduodami automobiliai sudaro 11 procentų visų šalyje parduodamų keleivinių transporto priemonių.

Ginčas dėl įprastų automobilių pardavimų draudimo jau pasiekė ir teismą. Kalifornija ir dar dvi dešimtys valstijų pateikė ieškinį D. Trumpo administracijai dėl bandymų užkirsti joms kelią įvesti griežtas taisykles ir šalies mastu norimų taikyti taršos normų.

„Tai yra ekonominė galimybė, galimybė pertvarkyti mūsų ekonomiką įvairiuose sektoriuose, galimybė paspartinti inovacijas ir verslumo dvasią, galimybė į Kalifornijos valstiją pritraukti daugiau įmonių čia, kuriant daugiau darbo vietų“, – pasakoja G. Newsomas.

Kalifornijos gubernatorius nori priimti ir daugiau griežtų taisyklių, jau po trejų metų uždrausti naftai ir dujoms gręžti naudoti hidraulinio plėšymo technologiją, taikomą skalūninių dujų pramonėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų