Cichanouskaja: Lukašenka išėjo į pensiją ir aš esu vienintelis lyderis

Slaptoje, akylai saugomoje ir visiems netikėtoje ceremonijoje Aliaksandras Lukašenka šiandien inauguravosi šeštai kadencijai. Nuo baltarusių žmonių pasislėpęs, tarakonu pramintas diktatorius į ceremoniją autobusais atsivežė svečių, kuriems kalbėjo besididžiuojantis jį išrinkusia tauta. Šiandieninė ceremonija oficialiai baigė jo ankstesnę kadenciją, tad, anot mūsų užsienio reikalų ministro ir politologų, Lukašenka šiandien jau ir formaliai tapo tik buvusiu prezidentu.

Apie tai, kad Minske šiandien Lukašenkos režimas organizuoja kažką neeilinio baltarusiai pradėjo įtarti ryte, kai prie Nepriklausomybės rūmų pastebėjo daug policijos ir karių, taip pat išrikiuotus autobusus.

O netrukus Minsko centriniuose prospektuose uždarius eismą, apie 10.45 val., žmonės jau filmavo į rūmus skubantį valdžią užgrobusio diktatoriaus kortežą. Apie tai, kas vyksta, oficialiai jokios informacijos nebuvo skelbiama ir pradėta spėlioti ar tik nebus tarakonu opozicijos pramintas Lukašenka sumanęs netikėtai surengti sau inauguracijos šventę. Gatvėje iš rūmų net pasigirdo plojimai.

„Baltarusiai galvojo, kad tai tiesiog inauguracijos repeticija. Bet paaiškėjo, kad veltui taip galvojo. Šiandien rugsėjo 23 d. lygiai 12 val. Aliaksandras Lukašenka padėjo dešinę ranką ant Baltarusijos respublikos konstitucijos ir perskaitė tradicinę priesaiką“, – kalbėjo žurnalistas Denis Dudinskij. 

Apie pusę dvyliktos paaiškėjo, kad taip ir yra. Valstybinė žiniasklaida cituodama Lukašenką ėmė skelbti, jok kaip tik šiuo metu Lukašenka duoda priesaiką.

REKLAMA

Ir tik gerokai popiet, jau ataušus iš rūmų išvežtų svečių ir pastatą saugojusių karių pėdsakams, o pareigūnams sulaikius kelis slapta ceremonija nepatenkintus baltarusius – rėžimas išplatino vaizdo įrašą iš ceremonijos.

Prisiekusiam diktatoriui pažymėjimą įteikia vyriausia rinkimų klastotoja – Centrinės rinkimų komisijos pirmininkė Lidija Jermošina. O Lukašenka po priesaikos svaičioja apie vertybes ir taikų gyvenimą.

„Labai didžiuojuosi už baltarusius, kurie garbingai išlaikė savo įsitikinimų tvirtybės išbandymą. Prezidento inauguracijos diena, tai mūsų su jumis pergalės diena. Įtikinamos ir lemtingos. Mes ne šiaip rinkome šalies prezidentą, mes gynėme savo vertybes, taikų gyvenimą, suverenitetą ir nepriklausomybę“, – sako buvęs Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

Netrukus po priesaikos, Lukašenkai prisiekė ir šalies karinės struktūros:

„Jūs apgynėte taiką šiame žemės lopinėlyje. Išsaugojote suverenitetą ir mūsų šalies nepriklausomybę. Supraskite, vaikinai, ne kiekvienas baltarusis šiandien tą, deja, supranta. Bet labai greitai supras.“

Bet panašu, kad ir taikūs baltarusiai, ir tarptautinė bendruomenė viena tikrai supranta: Minske po inauguracijos baigėsi Lukašenkos kadencija ir jis jau nebe prezidentas, nes nebuvo perrinktas laisvuose ir sąžininguose rinkimuose.

„Šiandien Lukašenka tiesiog išėjo į pensiją. Tai reiškia, kad jo įsakymai jėgos struktūroms neteisėti ir jau neturi būti vykdomi. Aš – Sviatlana Cichanouskaja – esu vienintelis lyderis išrinktas baltarusių tautos. Ir dabar mūsų užduotis: kartu kurti naują Baltarusiją“, – pasakoja opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

REKLAMA

„Moraliai ir politiškai mandatas jau kaip ir išeikvotas. Čia visokie buvo skaičiavimai, kad ir lapkričio 5 d. Tai dabar kaip jau ir įvyko šitas elementas, kaip jį vadina inauguracija, tai jis jau nuo dabar jau ir teisiškai buvęs“, – teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Žinau, kad yra valstybių, kurios svarsto, ir yra senatorių JAV pasisakančių už tai, kad naujai paskirta ambasadorė turėtų teikti savo dokumentus Svetlanai Cichanouskajai, o ne oficialiajam Minskui. Tai būtų labai aiški ir principinga pozicija, bet ar užteks politinės valios, pamatysime“, – kalbėjo politologas Vytis Jurkonis.

Mūsų prezidentas Gitanas Nausėda Minske šiandien įvykusio cirko išvakarėse, kreipdamasis į JT generalinę asamblėją ragino tarptautinę bendruomenę reikalauti, jog valdžią užgrobęs diktatorius taikiai perduotų valdžią.

„JT ir jų institucijos turėtų atidžiai stebėti padėtį Baltarusijoje ir atkakliai reikalauti, kad Baltarusijos valdžia susilaikytų nuo jėgos panaudojimo, laikytųsi tarptautinės teisės principų, gerbtų žmogaus teises ir galiausiai pradėtų taikų valdžios perdavimą“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Tuo metu Kremlius reaguodamas į šiandieninę užslėptą diktatoriaus inauguraciją tik pareiškė, kad tai Baltarusijos vidaus reikalas.


Rašyti komentarą...
T
Tadas
2020-09-23 19:07:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks ji lyderis? Kur įrodymai kad baltarusiai ją palaiko ir išrinko būti lyderiu? Ji yra niekas. Baltarusiai jos nepripažįsta. Baikit skleisti melagingą informaciją. Kur jos šutvė kuri ją palaiko? Niekur. Koks jos politinis statusas? Joks. Aš irgi galiu pasisakyti kad mane išrinko būti lyderiu opozicijos. Dar juokingiau kai skelbiasi prezidente. Lietuvių politikai ir jiems antrinantys žurnalistai yra pajiokos objektas. Nes su tokiais valstybė greit galą gaus. Spręskit savo valstybės reikalus. Net jūsų smerkiama Rusija pasakė kad tai ne jos reikalas. O valstybės vidaus reikalas. Kai Rusija tai gink Dieve tegul nesikiša,o kai patys lenda kur niekas neprašo tai nemato.
Atsakyti
-5

N
Nepatiklus
2020-09-23 18:39:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šitas namų nusivylusių namų šeimininkių serialas jau tampa juodojo jumoro...Patraukite tą nevykusią marionetę...
Atsakyti
-4

J
Jonas
2020-09-23 19:13:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas ji tokia kad jai valdžia būtų perduodama? Nukvaišusi mokyta,kuri skaiyo jai duotus tekstus. O be pasiruoštų atsakymų į jokį klausimą negali atsakyti. Ar valdžią Europos valstybėms perduot? Gal mes irgi sukilimą padarykim ir sakykim tegul valdžią dabar perduodą Amerikai nes mes taip norim? Baltarusija tegul pati tvarkosi savo vLstybėje ir kaip nori. Jeigu būtų rimtai suklastoti rinkimai ir dauguma būtų išrinkę ją tai tokie sukilimai kiltų kad niekas nebūtų sustabdęs. O dabar keli šimtai pasvaičiojo tol kol jiems pinigus mokėjo. O dabar dar mokėkitfinansuokit sukilimą Baltarusijoj
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų