Skandalas Vilniaus progimnazijoje – inspektoriai papasakojo, ką pamatė virtuvėje

Skandalas dėl mokinių maisto. Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą pasiekė skundas, kad vienoje sostinės mokyklų vaikai valgo patiekalus pagamintus iš atliekų. Neva tai, kas nesuvartojama vieną dieną, kitą dieną virsta blynais ar kitais patiekalais. Nors mokymo įstaigai maistą tiekianti įmonė „Bruneros“ kaltės kratosi, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai paskelbė – patikrinimas parodė, kad pažeidimų apstu. 

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos valgyklos darbuotoja ruošia indus maisto likučiams. O tai, kas nesuvalgyta, keliauja į bendrą puodą.

Maisto likučių gali būti ir daugiau, mat keistu kai kurių patiekalų skoniu skundžiasi ir mokytojai.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Skandalas Vilniaus progimnazijoje – inspektoriai papasakojo, ką pamatė virtuvėje

„Pretenzijų daugiau būtų pačioms receptūroms, technologinėms kortelėms, nes kai kas tiesiog yra neskanu. Šiandien mokytojai diskutavo, ar plove reikalingas cinamonas. Bet jeigu recepte parašyta, na, reiškia taip“, – sako istorijos mokytoja Auksė Michailinaitė.

O Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo ir anoniminį skundą, kad vėliau iš panašių maisto likučių vaikams patiekalai gaminami dar kartą. Pavyzdžiui, ryte nesuvalgyta košė pietums gali virsti sklindžiais.

„Ten buvo kalbėta ir apie kryžminę taršą, ir apie netinkamą produktų laikymą“, – pasakoja tarnybos atstovė Daiva Ruželienė.

Tarnyba atliko tyrimą. Paaiškėjo, kad visose trijose progimnazijos filialuose, kuriems maistą tiekia įmonė „Bruneros“, rasta įvairių pažeidimų. Kai kur žalia mėsa laikyta prie sugrūstų uogų, paruoštų vartoti neapdorojus termiškai. Kitur nurodoma, kad tiekti pilnagrūdžiai makaronai, nors esą buvo tiekti paprastieji. Skundas, esą maistas gali būti perdirbamas ir vėl tiekiamas, pasak tarnybos atstovų, gali būti irgi ne iš piršto laužtas.

REKLAMA

„Rasti penki kilogramai jautienos su pasibaigusiu tinkamumo vartoti terminu. Taip pat rasta, kad du šaldikliai, kurie paženklinti, kaip šalutiniai gyvūniniai produktai, jog ten yra laikomi, tačiau viename jų buvo sudėti ir marmuriniai keksai, kurie vėliau buvo tiekiami vaikams, ir šalutiniai gyvūniniai produktai buvo sudėti labai tvarkingai. Virtų bulvių ir varškės kukuliai ant padėklų laikomi“, – teigia D. Ruželienė.

Į tarnybos pastabas įmonės atstovai nereagavo.

„Pirmą dieną inspektoriams nurodžius sunaikinti jautieną su pasibaigusiu tinkamumo vartoti terminu, deja, inspektoriai rytojaus kontrolės metu, nustatė, jog ta pati jautiena, kurią buvo nurodyta sunaikinti, ar padėti su šalutiniais gyvūniniais produktais sunaikinimui, buvo vėl padėta atgal. Kur laikomos įprastos žaliavos, iš kurių gaminamas maistas“, – kalbėjo D. Ruželienė.

Mokyklos direktorius šokiruotas. Pats patikrinti kaip tvarkomas maistas ar jo likučiai negali, mat į virtuvę, kurioje sukinėjasi įmonės darbuotojos, jis įeiti teisės neturi. Ten pakliūti negali niekas, tad veikiausiai tarnybai ėmė skųstis pačios, kaip spėja vadovas, įmonės darbuotojos.

Pats direktorius prisimena pastebėjęs, kad mokslo metų pradžioje kai kurių patiekalų vaikai nevalgė masiškai, pavyzdžiui, jautienos kotleto. Buvo nesusipratimų ir su maisto kiekiu. Viename progimnazijos skyriuje buvo pritrūkę apie šimto porcijų. Tad įmonė termose vežė papildymus. O naujiena, esą maistas gali būti gaminamas iš likučių, direktorių šokiravo.

REKLAMA

„Laukiu veterinarinės inspekcijos išvadų, ir jeigu taip yra iš tikrųjų, mes nutrauksime turbūt iš karto, prašydami tėvus, kad vaikams įdėtų maistą. Nes na negalima, čia yra nusikaltimas“, – sako direktorius Rimantas Remeika.

Įmonė „Bruneros“ jau yra įsivėlusi į skandalą – prieš dvejus metus maitino „Dainų šventės“ dalyvius, tiekdama per mažas porcijas, kai kurie dalyviai negavo pilno maisto davinio, ir maistas buvo tiekiamas atvėsęs. Įmonės atstovai kaltės kategoriškai kratosi. nors ir šį kartą inspektoriai aptiko, kad salotų porcijos mažesnės, nei deklaruojama.

Skundus  įmonė vadina šmeižtu. Tiesa, kokius trūkumus pašalino po veterinarijos tarnybos išvadų – neskelbia.

„Trūkumai ištaisyti, pašalinimo aktas pristatytas, ir, kaip sakė padalinio vadovė, viskas ten yra gerai. Nesuprantam, kodėl įvyko toks negražus, tokie negražūs komentarai pasipylė per žiniasklaidą, esam šokiruoti dėl tos situacijos“, – pasakoja marketingo skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė.

Vilniaus savivaldybė neabejoja, kad po paskelbtų išvadų sutartį su šia įmone progimnazijai teks nutraukti.

O štai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skirs ir nuobaudas. Dėl nereagavimo į inspektorių pastabas bus kreiptasi ir į teismą. O įmonė bus stebima it po didinamuoju stiklu.


Rašyti komentarą...
m
minde
2020-09-21 20:42:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
geras direktorius gerai kad parašė tik dėl jo tokia ir betvarkė jis ir jono basanavičiaus mokyklai vadovavo nieko nematė ir nežinojo.
Atsakyti
0

D
Darius
2020-09-21 20:27:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal baudas reikėtų padaryti šimtatūkstantines kaip kai kuriuose sektoriuose...
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-09-21 22:12:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko naujo, matyt visose Siauliu mokyklu virtuvese taip pat, tik vargu ar kam idomu...
Karantino metu moksleivio davini sudare pigiausia,nevalgoma, vytinta desra...ir t.t.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų