Balandytės netekę kolegos atvėrė širdį: visada prisimins jos žėrinčias akis

Scenos uždanga paskutinį kartą nusileido legendinei aktorei Gražinai Balandytei. Kaunas gausiais plojimais atsisveikino su išskirtinio talento kūrėja. Daugiau kaip pusšimtį metų savo vaidmenimis ir atvira širdimi ji žavėjo kolegas teatralus ir aplinkinius žmones, o jos aistra vaidybai stebino ne vieną režisierių.

Ketvirtadienį aktorė palydėta jautriais žodžiais ir amžinojo poilsio atgulė šalia savo mamos Petrašiūnų kapinėse.

Atsisveikinti su amžinybėn iškeliavusia kino ir teatro legenda Gražina Balandyte į Nacionalinį Kauno dramos teatrą renkasi jos artimieji, kolegos teatralai, režisieriai ir meno bei kultūros pasaulio atstovai.

„30 metų buvau jos partneris, kolega. Labai, labai gerą žmogų prisimenu, puikią aktorę su vidine ugnimi, kuri kūrė labai skirtingus vaidmenis“, – sako aktorius Liubomiras Laucevčius.

(52 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuva atsisveikina su legendine aktore Balandyte

„Turėti, leisiu sau pasakyti drąsiai, draugą, nežiūrint metų skirtumo teatre, yra labai daug. Tai buvo man mama, kolegė, draugė, mokytoja“, – pasakoja aktorė Daiva Rudokaitė.

REKLAMA

Reikli pati sau, mylinti aplinkinius, unikalaus talento, aristokratiškos išvaizdos ir puikaus humoro jausmo – visa tai apie Gražiną Balandytę.

(32 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune atsisveikinama su aktore Balandyte

„Tai buvo labai spalvinga, charizmatiška, visada žėrinčiom akim, ar ji sirgtų ar ne – ji visada spindi energija, spindi meile teatrui, repeticijom, spektakliams“, – teigia režisierius Gintaras Varnas.

„Matydavau čia, teatre, prasilenkdavom, bet asmeniškai nežinojau, ir tas jos akių švytėjimas pastoviai, tai tikrai įsimintinas. Labai gaila, kad nesusitikom scenoje kaip partnerės kartu“, – kalbėjo aktorė Eglė Mikulionytė.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gražina Balandytė

Urna skendi baltose gėlėse, sceną puošia kostiumai iš spektaklių, kuriuose vaidino aktorė, o jos vaidmenis ir gyvenimo akimirkas primena įamžinti kadrai.

„Miela Gražina, esame dėkingi už gausybę pamokų ir žinome, kad būtasis laikas jums tikrai nepriklauso, jūs esate esamojo laiko dvasia“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

„Esame tie, kurie tikime ir kurie mylime, Gražina, mes, žemaičiai, sakom, Gražinel,Gražinel“, – pasakoja vienuolis Tėvas Astijus.

Nusilenkti garsiai aktoriai ateina gausybė ją ir realiame gyvenime, ir iš spektaklių ar televizijos ekranų pažinojusių žmonių.

„Taigi buvo teatro Madona.“

„Pamela, tai čia jos gulbės giesmė, o ir kiti vaidmenys teatre ir kine – nepaprasto grožio ir šiltumo žmogus buvo.“

Bemaž 100 įvairių vaidmenų kine ir teatre sukūrusiai teatro garsenybei šiandien scenos uždanga nusileidžia paskutinį kartą, simboliškai skambant finaliniams paskutinio jos Nacionaliniame Kauno dramos teatre įkūnyto vaidmens – Pamelos Kronki –  žodžiams iš spektaklio „Mano brangioji Pamela“.

Aktorė palieka savo mylimą dramos teatrą Kaune, kuriame ji vaidino nuo 1958-ųjų. Prie teatro Laisvės alėjoje susirinkę šimtai žmonių, išnešamą urną jie pasitinka gausiais aplodismentais.

„Asmeniškai pažinojau, daug bendraudavom, labai puiki, labai nuoširdi, žodžių nėra, negaliu kalbėt net.“

„Tokią, kokia ji čia, jos kiekviena nuotrauka yra. Ne veidas, o tiesiog gyvenimas, išraiška.“

„Pačios gražiausios sielos žmogus, ir draugė – pažinojau ją ir džiaugsme, ir bėdoj – visur ji buvo širdinga, visus mylinti.“

Aktorė po sunkios ligos mirė liepos 27-ąją, praėjus lygiai mėnesiui po gimtadienio. Jai sukako 83-eji. 

„Netekau tiek spalvų, netekau tiek brangaus žmogaus, kad atrodo gyvenimas nebebus toks spalvingas“, – teigia aktorė Nijolė Narmontaitė.

Amžino poilsio Gražina Balandytė atgulė Petrašiūnų kapinėse, šalia savo mamos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų