Garsaus britų tapytojo kūrinys – už daugiau nei 84 milijonus dolerių

Aistringas aukcionas, kuriame už daugiau nei 84 milijonus dolerių parduotas garsaus britų tapytojo triptikas. Vos per dešimt minučių jo kaina nuo pasiūlytos išaugo beveik du kartus.

Ketvirtą dešimtmetį skaičiuojantis britų tapytojo Francio Bacono triptikas „Tragiškos didybės šedevras“ – prestižiniame „Sotheby’s“ aukcione.

Pradinė jo kaina – 48 milijonai dolerių ir ji pirmą kartą internetu vykstančiame aukcione kyla kaip ant mielų.

Dėl F. Bacono triptiko, kuris iki šiol priklausė norvegų kolekcionieriui, grumiasi meno mylėtojai iš Honkongo, Niujorko, Londono ir kitų miestų. Varžybos dėl paveikslo stabteli ties 60 milijonų dolerių riba ir jau atrodo, kad jis bus parduotas.

Tačiau paveikslo iš rankų paleisti nenorintis kolekcionierius jo kainą pakelia dar 100 tūkstančių dolerių. Visgi nusileisti neketinantis jo varžovas nesismulkina ir pasiūlo 69 milijonus 600 tūkstančių. Iš viso grumtynės dėl įspūdingo triptiko užtrunka 10 minučių.

Šis plaktuko smūgis reiškia, kad anoniminis pirkėjas, įveikęs savo varžovą iš Kinijos, jį įsigyja už 74 milijonus dolerių, pridėjus mokesčius paveikslas išbrangsta iki 84 milijonų 600 tūkstančių dolerių arba 75 su puse milijono eurų.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2020-07-03 10:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aukcionuose perpardavimetojai paveikslams iškelia desimteriopa kainą. Jie gauna liūto dalį. O kiek lieka vargšui dailininkui
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų