Vaizdai iš įvykio vietos šalia Klaipėdos sprogusios plastiko granulių gamyklos

Sprogimas plastiko granulių gamykloje šalia Klaipėdos. Čia sulėkė milžiniškos ugniagesių pajėgos, evakuoti gamyklos darbuotojai. Ugniagesiai teigia, jog įmonės katilinėje nutekėjo alyva, o sprogo vienas iš jos filtrų. Incidento metu žmonės nenukentėjo, tačiau klaipėdiečiai gavo trumpąsias žinutes, jog į orą galimai pateko nuodingos medžiagos.

Šiandien per pietus šioje, prie pat Klaipėdos esančioje plastiko granulių gamykloje „Orion Global PET“ nugriaudėjo sprogimas. Dar prieš jam pasigirstant gamyklos atstovai jau buvo iškvietę ugniagesius, nes sugedo tam tikri įrenginiai ir darbuotojai ėmė baimintis, jog kils gaisras.

„Atvykę pamatėme, kad iš biokuro katilinės rūksta dūmai. Po nedidelio laiko tarpo įvyko sprogimas. Ir buvo nustatyta, kad įvyko technologinis gedimas kai iš katilinėje tam tikro vamzdžio prabėgo alyva ir tokiu būdu kilo dūmai“, – sako Klaipėdos ugniagesių viršininkas Marius Garbenis.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vaizdai iš įvykio vietos šalia Klaipėdos sprogusios plastiko granulių gamyklos

Nors gamyklos katilinėje ugnis pasirodė tik trumpam, čia mestos milžiniškos ugniagesių pajėgos.

„Tai yra 24 ugniagesiai gelbėtojai, 5 automobiliai, du automobiliniai keltuvai, taip pat paruoštas vienas automobilis putų atakai“, – pasakoja M. Garbenis.

Šią ugniagesiai naudotų, jei alyva vėl ištekėtų ir kiltų kur kas didesnis gaisras. Ugniagesiai spėja, kad sprogo katilinės filtras. Incidento metu žmonės nenukentėjo, gamyklos darbuotojai evakuoti:

„Paskelbė evakuaciją, mes išėjom ir viskas. Aš normaliai išėjau, stoviu čia.“

„Man irgi jokios panikos nebuvo. Viskas normaliai.“

Alyvą gamyklos darbuotojai leidžia į specialius rezervuarus, ugniagesiai čia budi ir toliau. Klaipėdiečiai trumposiomis žinutėmis buvo informuoti, kad į aplinką galimai pateko nuodingos medžiagos. Tačiau nors kol kas jokių pokyčių ore aplinkosaugininkai nefiksuoja, šis bus stebimas toliau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų