Pamatykite, kaip gimtadienius švenčia zoologijos sodo gyventojai

Lietuvos zoologijos sode pavasaris ir vasara, kaip ir įprasta gamtoje, tikra gimtadienių fiesta. Įspūdingą tortą gavo sukaktuvininkas stumbras Popsas. Dešimtojo gimtadienio tortą vos  panešė du vyrai. Tokius gimtadienius švenčia dauguma zoologijos sodo gyvūnų. Priūrėtojai žino visų savo globotinių gimtadienius ir ta proga visada palepina.

Zoologijos sodo prižiūrėtojai „tiesia“ pjuvenų staltiesę, puošia voljerą. O du vyrai vos įneša milžinišką tortą. Gardėsis žmogaus akiai gal kiek ir neįprastas, bet šis spalvingas vaisių ir daržovių tortas puoštas pienių žiedais skirtas dešimtąjį gimtadienį švenčiančiam stumbrui Popkornui, kurį prižiūrėtojai meiliai vadina Popsu. Štai už akimirkos į voljerą išdidžiai žengia ir pats jubiliatas.

„Arbūzas 6 kilogramų, kopūstai 4.5 kilogramo, morkos kilogramą. Torte viskas kas skaniausia, traiškytos avižos kombinuoti pašarai, arbūzas kaip minėjote, morkytės skanumynas, obuoliukai, melionas – taip melionas ne kasdieninis patiekalas, gal kiek per daug cukraus, bet ir mes žmonės per gimtadienį pavartojam to cukraus“, – sako vyr. gyvūnų priežiūros specialistė Daiva Onskulienė.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pamatykite, kaip gimtadienius švenčia zoologijos sodo gyventojai

Girių galiūnas kaip mat ima skanauti tortą. Tik vaišėmis dalintis su bičiuliais dičkis nelabai linkęs

Popsas tikra zoologijos sodo žvaigždė, mėgsta bendrauti su lankytojais, tad ir jo gimtadienyje svečių gausu:

REKLAMA

„Labai mes nustebinti ir tas tortas įspūdingas, ir žvakutės, ir tie metai – dešimt. Labai patenkinti, vaikai džiaugiasi.“

„Gavo arbūzus, gavo morkas ir salotas.“

„Didelis ir gražus, labai man jis gražus.“

„Labai šaunu, kad patekom į gimtadienį.“

Balandžio pabaigoje prižiūrėtojų sveikinimai skambėjo ir sodo senoliui – nykštukiniam begemotui Kliopsui.

Štai jis skanėstus šveičia net ausys lapsi. Sukaktis garbinga – 42 eji metai – tai tikras ilgaamžiškumo rekordas, mat įprastai nelaisvėje šie begemotai gyvena iki 35 erių metų. Tokie įspūdingi gimtadieniais daugiausia rengiami kanopiniams ir plėšrūnams.

„Tų gyvūnų, kurie yra numylėtiniai tiek gyvūnų prižiūrėtojų, tiek mūsų lankytojų. Gyvūnų, kuriuos atpažįsta. Bet kiti gyvūnai nėra nuskriaudžiami, gyvūnų prižiūrėtojai skyrių vedėjos žino jų gimimo datas ir tikrai skanesnį kąsnelį apdovanoja jų gimimo dienos proga“, – pasakoja zoologijos sodo atstovė Austėja Rimdžiūtė.

Prižiūrėtojai visada suka galvą, kaip pradžiuginti gyvūną, tad gimtadienio proga ėdalas virsta ledų ar mėsos tortais, ar valgomomis žalumynų puokštėmis.

„Kajui kaip buvo gimtadienis ant plausto buvo sušaldyta žuvis lede toks kaip tortas padarytas. Liūtams kai buvo penki metukai pernai – buvo padarytas tortas iš mėsos, į tą mėsą pridėta svogūnų laiškų taip gražiai estetiškai papuoštas“, – teigia plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Gyvūnai gauna ir dovanų, žinoma, dažniausiai, jos valgomos, na o mėgstantiems padūkti – atkeliauja įvairūs žaisliukai. Žinoma, viskas iš natūralių medžiagų- šieno, popieriaus ar šakų. Tokie reginiai džiugina ir lankytojus.

REKLAMA

„Padarydavom šventę ne tik gyvūnui, prižiūrėtojui, bet ir lankytojam. Kaip išdėstyta, arba dėžėse, suvyniota kažkur, gali būti šiene paslėpta“, – kalbėjo A. Grebliauskienė.

Pavasarį ir vasarą čia zoologijos sode kaip ir įprasta gamtoje tikras gimtadienių bumas. Tiesa pastaruoju metu, naujagimių sulaukia nebent terariumo ar akvariumo gyventojai ir žinoma, ožkytės, kurios jau dabar vaikšto pastorėjusios. Bet jų jaunikliai gretai suranda šeimininkus. Kitų gyvūnų populiacija sode reguliuojama dėl artėjančios rekonstrukcijos.

„Galvojame kaip reikės valdyt gyvūnus renovacijos metu, kur juos reiks išvežti, tai gyvūnų šiuo metu neveisiame ir jauniklių mažiau“, – sako A. Rimdžiūtė.

Skaičiuojama, kad šiuo metu zoologijos sodo kolekciją sudaro 250 rūšių atstovai, yra apie 2000 gyvūnų nuo mažiausios žuvytės ar vabzdžio iki didžiųjų stumbrų, žirafų ar kupranugarių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų