Karantinas netrukdo deginti žolės: išdegė apie 130 ha teritorijų, užsiliepsnojo namas

Daugelį namuose įkalinęs karantinas rodos netrukdo niekadėjams užsiimti kenkėjiškais darbeliais. Lietuviai niekaip neįsisąmonina nustoti deginti sausą pavasarinę žolės. Ugniagesiams žolės deginimo sezonas dar tik prasidėjo, o jau išdegė apie 130 ha atvirų teritorijų. Na, o pirmieji degintojai ugnimi jau gadina ir savo turtą, štai Vilniaus rajone nuo degančios žolės užsiliepsnojo medinis namas.

Prieš vidurdienį bendrajam pagalbos centrui pranešta, kad Nemenčinės seniūnijoje Ragūnų kaime atvira liepsna dega vieno aukšto medinis namas. Į gaisravietę atvykę gausios ugniagesių pajėgos mikliai imasi darbo ir įsisiautėjusias liepsnas pavyksta numalšinti.

„Atvažiavom atvira liepsna degė namas stogas įgriuvęs perdanga tarp palėpės ir patalpų irgi įgriuvusi“, – sako ugniagesys.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karantinas netrukdo deginti žolės: išdegė apie 130 ha teritorijų, užsiliepsnojo namas

Ugnis iš palėpės į pirmą aukštą nepersimetė, tačiau viskas smarkiai sulieta vandeniu. Žmonės per gaisrą nenukentėjo, nes namas Vilniaus rajone negyvenamas. Kieme sutiktas sodybos šeimininkas sako nežinantis nuo ko tiksliai galėjo kilti gaisras.  

REKLAMA

Neva į sodybą atvažiuoja tik retkarčiais.

„Kasdien nebūnu atvažiavau šiandien, nes turi man žvyrą atvežt taip iš karto nepastebėjau paskui žiūriu ten šaudo jau. 00:35 o nuo ko galėjo? Skėsčioja rankomis. Nu ką aš žinau čia gi voskie būna ir bomžai ateina“, – pasakoja sodybos šeimininkas.

Vyras išsiduoda, kad iš pradžių pats mėgino gesinti gaisrą, tačiau nesėkmingai. Todėl ir teko skubiai šauktis pagalbos.

O atvažiavę ugniagesiai prie pat namo ir kiek tolėliau rado du išdegintus žolės plotus. Spėjama, kad namas užsidegė būtent nuo deginamos žolės.  Panašu, jog ir šeimininkas gali pasakoti ne viską: galbūt būtent prie pat namo degančią žolę jis bandė gesinti, bet liepsnos vėjuotą dieną galiausiai persimetė į namą.

„Iš pradžių oradėjom patys gesint žiūrim nieko neišeina stogas pradėjo degti nu tada ir iškviečiau gaisrininkus“, – teigia sodybos šeimininkas.

Apie incidentą pasakoja ir kiti:

„Negerai baisiai, va žmonės sukelia gaisrą, todėl, kad jie nesamprotauja ką daro, nori gera padaryti, bet tas geras išeina į labai blogą pusę. Nu senos žolės neima dalgė. nori, kad ugnis nuimtų, o nuima netgi triobas.“

„Kas nenupjauna rudenį dabar degina pavasarį. Rizikuoja visi galvoja, kad nepagaus vieną kart nepagavo tai taip ir galvoja. Tai nepagalvoja ne galvoja erkes gal sudegins.“

„Nesubrende vienas dalykas yra ir ligoniai pas mus ir darbe buvo viena moterėlė dirbdavo tai jai specialiai padegt kaip ir piromanai nepiromanai skaitosi.“

Ugniagesiai praneša, kad Lietuvoje su kiekviena diena žolės gaisrų tik daugėja. Vien praėjusią parą tokių kilo arti 40, pusė jų važiuota gesinti Vilniaus apskrityje, tačiau netrūkta liepsnų ir kituose šalies rajonų pievose. Štai pavasarinė žolė šimtais arų jau dega  ir šiaurės Lietuvoje.

„Panevėžio ir Utenos apskrityse mūsų ugniagesiai važiavo 42 kartus nuo metų pradžios. Praėjusią parą teko važiuoti 7 kartus gesinti degančios žolės. Rajone žmonės po truputį tvarkosi kadangi dabar visi namuose karantinas jie tvarkosi aplinką  ir tvarkosi pačiu baisiausiu ir primityviausiu būdu“, – kalbėjo Panevėžio ugniagesių atstovė Vilma Vaiginytė.

Iš viso šiemet šalyje gaisrų metu jau spėjo išdegti apie 130 ha atvirų teritorijų. Žolės gaisrai pasak ugniagesių ir aplinkosaugininkų– vieni pavojingiausių, nes nekontroliuojama liepsna lengvai gali persimesti į miškus ir durpynus, nukeliauti iki gyvenamųjų namų, sunaikinti augmeniją, gyvūniją ir net stipriai pakenkti dirvožemio derlingumui.

„Žūsta gyvūnai vabzdžiai dabar sušilęs oras ir ežiai išlindę ir zuikiai, peri  paukščiai. Ir dar viena bėda, kad žūsta derlingas dirvožemio sluoksnis. Kitas dalykas oro tarša išsiskria daug medžiagų keitosios dalelės kurios kenksmingos“, – sako aplinkosaugininkas Gintautas Andruškevičius.

Už tyčinį žolės deginimą sodybos namą supleškinusiam vyrui gresia bauda nuo 30 iki 350 eurų. Taip pat bus paskaičiuojama ir gamtai padaryta žala, kuri gali siekti net ir kelis tūkstančius eurų.


Rašyti komentarą...
P
Padegėjas
2020-04-05 09:43:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žole reikia degint
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų