Ne viena mirtimi paženklinta byla: Venckienės kelionė iki dabar

Amerikoje buvusi teisėja ir politikė Neringa Venckienė atsidūrė bėgdama nuo visą Lietuvą sukrėtusių kruvinųjų įvykių garsiojoje pedofilijos byloje. Ne viena mirtimi paženklinta byla, kaip sako teisės apžvalgininkai, galėjo tapti tramplynu N. Venckienės karjeros siekimui. Tačiau, įvykiams pakrypus kita linkme, buvusiai teisininkei ir politikei teko palikti Lietuvą. Ar sugrąžinta namo ji vėl kels violetinę revoliuciją, politikos apžvalgininkai abejoja. Generalinė prokuratūra trečiadienio vakarą surengs spaudos konferenciją dėl buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės ekstradicijos iš Jungtinių Valstijų. Spaudos konferencija rengiama 21.40 valandą.

„Čia paskutinis civilizuotas būdas kovoti su iškrypėliais ir korumpuotais pareigūnais“, – taip Drąsius Kedys 2009 m. vasarą kalbėjo su žurnalistais.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. N. Venckienė

O jau rudenį, spalio mėnesį, Kaune, vidury dienos, nuaidi šūviai – ir šalį apskrieja žinia – nužudytas Kauno apygardos teismo teisėjas. Tuoj paskelbta – pagrindinis įtariamasis Drąsius Kedys. Kaip tik nužudyto teisėjo kolegės Neringos Venckienės brolis. 

Čia pat policija skelbia: kitoje Kauno vietoje vėl aidi šūviai – žudikas paleido šūvius į Violetą Naruševičienę, Drąsiaus Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės seserį.

Vaiko atėmimo istorija

Tuomet visos šios pavardės visuomenėje mažai kam buvo žinomos. Žinota tik tiek – Drąsius Kedys kreipėsi ir į žiniasklaidą, mynė teisėsaugos institucijų slenksčius skųsdamasis, kad buvusi jo sugyventinė esą tvirkina judviejų dukterį. O pagrindiniais tvirkintojais D. Kedys tuokart įvardijo politiko Viktoro Muntiano padėjėją Andrių Ūsą, niekam nežinomą vyrą vardu Aidas, ir tą patį nušautą teisėją Joną Furmanavičių.

Teisėsauga imasi žudynių bylos narpliojimo, o štai pagrindinis įtariamasis Drąsius Kedys ima slapstytis. Neprabėgus nė pusmečiui – jis rastas negyvas prie Kauno marių.

REKLAMA

Po atliktos palaikų ekspertizės paskelbta, kad Kedys užspringo skrandžio turiniu, o jo kraujyje rasta alkoholio. Po dviejų mėnesių mįslingai miršta ir Andrius Ūsas. Vyras po pasivažinėjimo keturračiu rastas negyvas griovyje veidu į nedidelį vandens telkinį. Ir netrukus viešą kovą su įtariama pedofilija perima pati N. Venckienė.

Taip aplink viešumoje vis dažniau pasirodančią teisininkę imasi burti ją palaikančios minios. Tad Lietuva kone pasidalija į dvi stovyklas. Venckienės broliui net po mirties likus pagrindiniam Furmanavičiaus žudynių įtariamajam, Kauno apygardos teismo teisėjai ima protestuoti prieš darbą su N. Venckiene.

Vaiko atėmimo istorija

Teisėjų taryba spaudžiama atleisti N. Venckienę iš teisėjų. Į rezonansą sukėlusią istoriją įveliama ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ilgai skandalo vengusi šalies vadovė išreiškia palaikymą N. Venckienei ir dekreto dėl jos atleidimo nepasirašo. Visą įvykių sūkurį tomis dienomis sekęs žurnalistas spėja, kad ir pati N. Venckienė nenumanė, kad brolio vieši kaltinimai pedofilija atsilieps ir jos pačios likimui.

„Aš manau, kad jie iškeldami tą versiją, apie galimą prievartą, negalvojo, kad iki tiek viskas išsirutulios. Paprasčiausia versija buvo, kad motina Stankūnaitė išsigąs, nes apkaltinti žmogų šiais laikais pedofilija yra labai drąsu. Ir gintis nuo to sudėtinga ir neįmanoma beveik. Jie galvojo, greičiausiai, kad motina atsitrauks, mergaitė atiteks jiems ir viskas“, – sako žurnalistas Dainius Sinkevičius.

Tiek pačiai N. Venckienei, tiek skandalą sekusiai Lietuvai, mergaitės likimo kulminacija išaušo po Kėdainių teismo verdikto, kad Garliavoje Kedžių namuose dienas leidęs vaikas turi būti atiduotas motinai. Ir taip Lietuvoje gimsta violetine praminta minia. Prie Kedžių namų renkasi būriai žmonių, dieną-naktį nuo pareigūnų saugantys Kedžių namus su anūke.

REKLAMA

N. Venckienė neatlyžta ir dukterėčios Stankūnaitei neatiduoda net ir Aukščiausiam teismui paskelbus, kad mergaitė turi gyventi su motina. Tad vaiko teisių specialistė su būriu pulku policijos pareigūnų imasi dar neregėtų veiksmų – gegužės 17-oisos rytą šturmuoja Kedžių namus. Mergaitę išvežus, Venckienė taško nededa – prasideda jos tramplynas į politiką.

„Pirmieji dalykai, aš manau, kad buvo, tas noras susigrąžinti vaiką. Vėliau, kai viskas perėjo į tai, kas nekontroliuojama, Venckienė, pagal tai, kaip ji elgėsi, pagal tai, ką ji darė, buvo galima suprasti, kad ji siekia, aukštesnių pareigų. Ir tas ėjimas į Seimą… Jeigu tuo metu būtų vykę tie patys prezidento rinkimai, tai akivaizdu, kad ji būtų išdrįsusi juose dalyvauti. Ir tikrai būtų didelę dalį minios surinkusi… Bet viskas pakrypo kitaip“, – teigia D. Sinkevičius. 

N. Venckienė

Ir štai, prieš pat Seimo rinkimus, 2012 metų vasarą N. Venckienė atsisako teisininkės karjeros. Netrukus lietuviai sužino ir apie naują politinę jėgą – Drąsos kelią. Seime su bendražygiais mandatų laimėjusi N. Venckienė ilgai parlamente neužsibūna. Lūžiu tampa Vilniaus apygardos teismo sprendimas, kad Kedžio mesti kaltinimai tariamiems pedofilams tebuvo įrodymais nepagrįstos kalbos. Tuomet jau pareigūnų akys nukrypsta į N. Venckienę – prokurorai paprašo jos neliečiamybės. Esą turintys duomenų apie jos nusikalstamas veikas, Seime pakvipus apkalta, Venckienė pasileidžia bėgti.

Dar prieš atskraidinimą į Lietuvą N. Venckienė interviu bendražygiams prasitarė turinti politinių ambicijų. Esą prieš Seimo rinkimus kitąmet dėl jos susivienys antisisteminės partijos. Visgi politologai sako, kad N. Venckienės žvaigždė jau prigeso, ir, vargu, ar jos sugrįžimas pramintą violetinę minią suburs tai pačiai jėgai. 

REKLAMA

„Tiek šios politinės jėgos iniciatoriai, jeigu įmanoma tai vadinti politine jėga, iniciatoriai išsisklaidę. Išsivaikščiojo, tiek pati idėja, kuri galėtų sutelkti aplink violetinius, kažkokią ryškesnę žmonių grupę, jau yra išeikvota“, – mano politologas Lauras Bielinis. 

Beje, pačiai N. Venckienei grįžti į didžiąją politiką, pasak Seimo pirmininko, būtų ne taip lengva. Norint dalyvauti Seimo rinkimuose, jai reiktų Konstitucijos pataisų, kurių laukia ir bylą Strasbūre laimėjęs nušalintasis Rolandas Paksas.


Rašyti komentarą...
V
Valdas
2019-11-06 21:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stipriai spardosi pedofilų klanas. Juk žurnalistai Ūso pėdomis iki pat Latvijos nusekė. Lietuvoje jau taip yra, kad nukentėjęs kaltinamųjų tampa.
Atsakyti
-4

z
zenispypke
2019-11-06 21:21:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokias čia pasakas rasot, nejau galvojate kad visi durni, būtent kad liudininkai žuvo, kedys taip pat, o žmogus kuris matė kai Kedi išmetė ant kranto iš juodo autobuso psichetrineje. Kas čia dar neaišku,jei Venskiene būtų nors kiek kalta būtų į šeimą ne patekusi, bet seime jog svetimkūnis nereikalingas, trugdis vogti, reikia pašalinti.
Atsakyti
-10

J
Jote
2019-11-06 23:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai čia visiems normaliems žmonėms aišku kad čia viskas surežisuota Venskienė paēmė ir nužudė visus,Pati teisėsauga žino,kad ji nekalta,bet dirbti reikia,
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų