Amerikoje buvusi teisėja ir politikė Neringa Venckienė atsidūrė bėgdama nuo visą Lietuvą sukrėtusių kruvinųjų įvykių garsiojoje pedofilijos byloje. Ne viena mirtimi paženklinta byla, kaip sako teisės apžvalgininkai, galėjo tapti tramplynu N. Venckienės karjeros siekimui. Tačiau, įvykiams pakrypus kita linkme, buvusiai teisininkei ir politikei teko palikti Lietuvą. Ar sugrąžinta namo ji vėl kels violetinę revoliuciją, politikos apžvalgininkai abejoja. Generalinė prokuratūra trečiadienio vakarą surengs spaudos konferenciją dėl buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės ekstradicijos iš Jungtinių Valstijų. Spaudos konferencija rengiama 21.40 valandą.

„Čia paskutinis civilizuotas būdas kovoti su iškrypėliais ir korumpuotais pareigūnais“, – taip Drąsius Kedys 2009 m. vasarą kalbėjo su žurnalistais.

O jau rudenį, spalio mėnesį, Kaune, vidury dienos, nuaidi šūviai – ir šalį apskrieja žinia – nužudytas Kauno apygardos teismo teisėjas. Tuoj paskelbta – pagrindinis įtariamasis Drąsius Kedys. Kaip tik nužudyto teisėjo kolegės Neringos Venckienės brolis. 

REKLAMA

Čia pat policija skelbia: kitoje Kauno vietoje vėl aidi šūviai – žudikas paleido šūvius į Violetą Naruševičienę, Drąsiaus Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės seserį.

Vaiko atėmimo istorija

Vaiko atėmimo istorija

Tuomet visos šios pavardės visuomenėje mažai kam buvo žinomos. Žinota tik tiek – Drąsius Kedys kreipėsi ir į žiniasklaidą, mynė teisėsaugos institucijų slenksčius skųsdamasis, kad buvusi jo sugyventinė esą tvirkina judviejų dukterį. O pagrindiniais tvirkintojais D. Kedys tuokart įvardijo politiko Viktoro Muntiano padėjėją Andrių Ūsą, niekam nežinomą vyrą vardu Aidas, ir tą patį nušautą teisėją Joną Furmanavičių.

Teisėsauga imasi žudynių bylos narpliojimo, o štai pagrindinis įtariamasis Drąsius Kedys ima slapstytis. Neprabėgus nė pusmečiui – jis rastas negyvas prie Kauno marių.

Po atliktos palaikų ekspertizės paskelbta, kad Kedys užspringo skrandžio turiniu, o jo kraujyje rasta alkoholio. Po dviejų mėnesių mįslingai miršta ir Andrius Ūsas. Vyras po pasivažinėjimo keturračiu rastas negyvas griovyje veidu į nedidelį vandens telkinį. Ir netrukus viešą kovą su įtariama pedofilija perima pati N. Venckienė.

Taip aplink viešumoje vis dažniau pasirodančią teisininkę imasi burti ją palaikančios minios. Tad Lietuva kone pasidalija į dvi stovyklas. Venckienės broliui net po mirties likus pagrindiniam Furmanavičiaus žudynių įtariamajam, Kauno apygardos teismo teisėjai ima protestuoti prieš darbą su N. Venckiene.

Vaiko atėmimo istorija

Vaiko atėmimo istorija

Teisėjų taryba spaudžiama atleisti N. Venckienę iš teisėjų. Į rezonansą sukėlusią istoriją įveliama ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ilgai skandalo vengusi šalies vadovė išreiškia palaikymą N. Venckienei ir dekreto dėl jos atleidimo nepasirašo. Visą įvykių sūkurį tomis dienomis sekęs žurnalistas spėja, kad ir pati N. Venckienė nenumanė, kad brolio vieši kaltinimai pedofilija atsilieps ir jos pačios likimui.

REKLAMA

„Aš manau, kad jie iškeldami tą versiją, apie galimą prievartą, negalvojo, kad iki tiek viskas išsirutulios. Paprasčiausia versija buvo, kad motina Stankūnaitė išsigąs, nes apkaltinti žmogų šiais laikais pedofilija yra labai drąsu. Ir gintis nuo to sudėtinga ir neįmanoma beveik. Jie galvojo, greičiausiai, kad motina atsitrauks, mergaitė atiteks jiems ir viskas“, – sako žurnalistas Dainius Sinkevičius.

Tiek pačiai N. Venckienei, tiek skandalą sekusiai Lietuvai, mergaitės likimo kulminacija išaušo po Kėdainių teismo verdikto, kad Garliavoje Kedžių namuose dienas leidęs vaikas turi būti atiduotas motinai. Ir taip Lietuvoje gimsta violetine praminta minia. Prie Kedžių namų renkasi būriai žmonių, dieną-naktį nuo pareigūnų saugantys Kedžių namus su anūke.

N. Venckienė neatlyžta ir dukterėčios Stankūnaitei neatiduoda net ir Aukščiausiam teismui paskelbus, kad mergaitė turi gyventi su motina. Tad vaiko teisių specialistė su būriu pulku policijos pareigūnų imasi dar neregėtų veiksmų – gegužės 17-oisos rytą šturmuoja Kedžių namus. Mergaitę išvežus, Venckienė taško nededa – prasideda jos tramplynas į politiką.

„Pirmieji dalykai, aš manau, kad buvo, tas noras susigrąžinti vaiką. Vėliau, kai viskas perėjo į tai, kas nekontroliuojama, Venckienė, pagal tai, kaip ji elgėsi, pagal tai, ką ji darė, buvo galima suprasti, kad ji siekia, aukštesnių pareigų. Ir tas ėjimas į Seimą… Jeigu tuo metu būtų vykę tie patys prezidento rinkimai, tai akivaizdu, kad ji būtų išdrįsusi juose dalyvauti. Ir tikrai būtų didelę dalį minios surinkusi… Bet viskas pakrypo kitaip“, – teigia D. Sinkevičius. 

REKLAMA

N. Venckienė

N. Venckienė

Ir štai, prieš pat Seimo rinkimus, 2012 metų vasarą N. Venckienė atsisako teisininkės karjeros. Netrukus lietuviai sužino ir apie naują politinę jėgą – Drąsos kelią. Seime su bendražygiais mandatų laimėjusi N. Venckienė ilgai parlamente neužsibūna. Lūžiu tampa Vilniaus apygardos teismo sprendimas, kad Kedžio mesti kaltinimai tariamiems pedofilams tebuvo įrodymais nepagrįstos kalbos. Tuomet jau pareigūnų akys nukrypsta į N. Venckienę – prokurorai paprašo jos neliečiamybės. Esą turintys duomenų apie jos nusikalstamas veikas, Seime pakvipus apkalta, Venckienė pasileidžia bėgti.

Dar prieš atskraidinimą į Lietuvą N. Venckienė interviu bendražygiams prasitarė turinti politinių ambicijų. Esą prieš Seimo rinkimus kitąmet dėl jos susivienys antisisteminės partijos. Visgi politologai sako, kad N. Venckienės žvaigždė jau prigeso, ir, vargu, ar jos sugrįžimas pramintą violetinę minią suburs tai pačiai jėgai. 

„Tiek šios politinės jėgos iniciatoriai, jeigu įmanoma tai vadinti politine jėga, iniciatoriai išsisklaidę. Išsivaikščiojo, tiek pati idėja, kuri galėtų sutelkti aplink violetinius, kažkokią ryškesnę žmonių grupę, jau yra išeikvota“, – mano politologas Lauras Bielinis. 

Beje, pačiai N. Venckienei grįžti į didžiąją politiką, pasak Seimo pirmininko, būtų ne taip lengva. Norint dalyvauti Seimo rinkimuose, jai reiktų Konstitucijos pataisų, kurių laukia ir bylą Strasbūre laimėjęs nušalintasis Rolandas Paksas.

Valdas
2019-11-06 21:42:30
Stipriai spardosi pedofilų klanas. Juk žurnalistai Ūso pėdomis iki pat Latvijos nusekė. Lietuvoje jau taip yra, kad nukentėjęs kaltinamųjų tampa.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bausme 2019-11-07 18:33:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kuo susieta Vianckiene su mirtimis irskokit pedofilu kurie zude ar nenorit ju rasti   ATSAKYTI
Earning Job 2019-11-07 09:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai geriausias uždarbis. Pirmą mėnesį gavau 25386 USD už darbą 3 valandas per dieną. Aš pradėjau prieš keturis mėnesius ir iš karto namo pasiimdavau bent 5638–7364 USD per savaitę. Aš negaliu patikėti, kaip lengva buvo, kai aš tai išbandžiau. Šiuo atžvilgiu potencialas yra begalinis. Tai aš ir darau

...........>>>>>>>> w­­­w­­­w.C­­­a­­s­­­h­­F­­­l­­­o­­­w77.C­o­m   ATSAKYTI
matau 2019-11-07 12:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir kas patiki tokiais pezalais...?  
... 2019-11-07 08:21:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
dabar jau nieks netrukdo venskei paskelpt ta savo stebuklinga pediku saras su kuriuo visus grasino ,idomu ar tik kalbos buvo?bus idomu mergaites parodymu pasiklausyt kaip istikro buvo juk ji labiausiai nukentejo   ATSAKYTI
GertrudaV. 2019-11-07 00:06:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ziurekite, kiek iskrypeliu pedofilu- zoofilu balsuoja pries. As jau suskaiciavau dabar jau 20 is 59 yra iskrypeliai. Vien tik tarp musu, po siuo straipsniu yra apie 33% iskrypeliu. Gan didelis skaicius yra visoje Lietuvoje nesveiku iskrypeliu. Kas trecias, suauges yra pedofilas ar zoofilas! ( nors pedofilija ir zoofilija beveik tas pats )   ATSAKYTI
Maryte bulvyte... 2019-11-07 06:47:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Teisingai!!¡  
tikrai 2019-11-07 08:23:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kur jus ten gyvenat kad ju tiek aplink daug ?nugyvenau 50 metu dar neteko sutikt ir savoj aplinkoj nesigirdejo ,gal jus ten kur grotuota ?kur jie ten sulinde?  
Laura 2019-11-07 15:41:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
KA??????Kur pedikai ir kur asilu pisuokliai? Ka jus cia lyginat?  
Tikintis 2019-11-06 23:21:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reiketu tai pedofiu sektai lytinius organus nupjauti. Gal, kada nors seimas isleis toki istatyma   ATSAKYTI
as 2019-11-06 23:02:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
vilniaus meras paliudyt gali,juk paskui usa vaziavo,ale sutapk tu taip.   ATSAKYTI
Statistika 2019-11-06 22:55:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Statistika rodo, kiekvienas, 100%, Lietuvos iskrypelis, prisidejas prie sioa bylos. Su pagarba A. Sirinskiene   ATSAKYTI
ZurnalistaiKuboje 2019-11-06 22:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nepriklausomi zurnalistai istyre, kad pedofilai yra susivienija su zoofilais ir kitomis psichiskai nesuvokiamai iskrypusiom grupuotem. Jie nori savo kandidatura iskisti i seima ir i ministerija. Isstumti Pranskieti is posto, o jo vietoje pastatyti savo iskripusi nari. Kaip manoma cia prisidejo valstieciai. Netycia apie tai prasitare Agne Sirinskiene. Zurnalistams teko slaptai nufotografuoti labai slaptus tos iskrypeliu grupuotes dokumentus. Siuo metu zurnalistai yra persekiojami iskrypeliu sektos. Jiems pavyko pasislepti Kuboje. Greitu metu medziaga bus perduota prokuraturai, pateikti katinimai bus Sirinskienei, Karbauskiui ir Verygai.   ATSAKYTI
lietuvis 2019-11-06 22:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Venckienei - aukščiausią bausmę, gana mulkinti visą tautą, nekalta į Ameriką nelėktų slėptis, teisėja mat vaizduoja, šlykštu.   ATSAKYTI
Teisgumas 2019-11-06 22:49:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tu , vadinamas ,,LETUVI'', matom mes, kad tau iskrypeliu klanas labai prie sirdies! Turbut stodamas i sy protu nesuvokiama nesveikialiu grupuote turejai atlikti kai kuriuos ritualus, kaip pavizdziui visu akivaizdoje, miesto centre, nuogam save issikastruoti. Ar prie seimo rumu lytiskai santikiauti su oziu. Cia jums iskrypeliams visai normalu. Jus galvojate savo fekalijom prikistomis galvomis, kad taip turi daryti visi. Deja ne ateina jums galas! Ir dar, iskrapstyk uzskretusias supuvusias fekalijas is savo plaukais apaugusios gerkles. Kokia tu save tauta vadini, tu juk didziausias nieksas, iskrypelis esi! Tau jokia medicina bejege. Tave reikia uzkoncervuoti, kad niekas negaletu suuosti tavo smarves!  
pasipiktinusi 2019-11-06 23:12:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tu,nepraustaburni, ''lietuvi'' ka tu cia paistai?  
tikrai 2019-11-07 08:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
to teisingumas jusu rasliavoj jau panasu i iskrypima,slykscios mintys tik iskrypelio galvoj deliojasi ir nereikia tept kitu jai jau pats smirdi  
Valdas 2019-11-06 21:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Stipriai spardosi pedofilų klanas. Juk žurnalistai Ūso pėdomis iki pat Latvijos nusekė. Lietuvoje jau taip yra, kad nukentėjęs kaltinamųjų tampa.   ATSAKYTI
Blaivininkas 2019-11-06 21:24:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Vien nuo rūkymo kasmet miršta 7000 lietuvių, o Venckienė tai tik dėmesiui nukreipti.   ATSAKYTI
zenispypke 2019-11-06 21:21:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Kokias čia pasakas rasot, nejau galvojate kad visi durni, būtent kad liudininkai žuvo, kedys taip pat, o žmogus kuris matė kai Kedi išmetė ant kranto iš juodo autobuso psichetrineje. Kas čia dar neaišku,jei Venskiene būtų nors kiek kalta būtų į šeimą ne patekusi, bet seime jog svetimkūnis nereikalingas, trugdis vogti, reikia pašalinti.    ATSAKYTI
Jote 2019-11-06 23:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tai čia visiems normaliems žmonėms aišku kad čia viskas surežisuota Venskienė paēmė ir nužudė visus,Pati teisėsauga žino,kad ji nekalta,bet dirbti reikia,
  
Semunas 2019-11-06 23:30:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai visa prokuratura, kai kurie valdininkai, seimo nariai susieti su pedofilizmu, jie labai atsargus ir slepia savo iskrypima. Visus pakeliui zudo, jei suzino apie ju veikla. Pavojingas klanas!  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Kaimynai (nuotr. stop kadras)
Kokių tik būdų komunikuoti nesugalvoja gyventojai. Štai kaimynai iš Jungtinių Amerikos Valstijų pasidalijo, kaip vienas kitą vaišina šaltu alumi. Kadangi susitikti negali, o ...
Transliacija (nuotr. stop kadras)
Turbūt daugelis atsimena garsųjį BBC pašnekovą politologą ir profesorių Robert Kelly, kuris dar 2017 metais tapo sensacija dėl į interviu eterį įsiveržusių vaikų. Žinoma, ...
Medikai (nuotr. stop kadras)
Marijampolės ligoninėje, kur prieš savaitę fiksuotas COVID-19 protrūkis, užsikrėtusių kasdieną daugėja. Penktadienį patvirtinti dar 3 atvejai. Šiuo metu ligoninėje jau 31 ...
TV3 Žinios. Pirmoji diena su privalomomis kaukėmis: žmonės teisinasi, kodėl jų nedėvi (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje – pirmoji diena, kai prieš savaitgalį įsigalioja sugriežtintos karantino sąlygos. Nurodymą kaukes nešioti visi supranta savaip ir nori išlygų viešoje vietoje valgant, ...
Esant karantinui etnografai kviečia prisiminti ypatingus marginimo papročius (nuotr. stop kadras)
Visiems liūdintiems, kad ir per Velykas dėl karantino negalime iškelti kojos iš namų, etnografai pataria nenukabinti nosies ir prisiminti tokius kiaušinių marginimo papročius, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų