Vyriausybė iš pasiskolintų pinigų nori skirti beveik 4 mln. eurų Seimo rinkimams

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl papildomų 3,9 mln. eurų skyrimo iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), artėjant spalį vyksiantiems Seimo rinkimams. 

Lėšos VRK būtų skiriamos rinkimų komisijų narių darbo užmokesčio išlaidoms apmokėti ir Seimo rinkimams organizuoti diplomatinėse atstovybėse bei konsulinėse įstaigose, nurodo Vyriausybės kanceliarija. 

Vyriausioji rinkimų komisija pažymi, kad esant paskelbtai valstybės lygio ekstremaliai situacijai balsavimas specialiuose punktuose bei balsavimas namuose pareikalaus daugiau žmogiškųjų resursų. 

„Dėl ko išaugs rinkimų komisijų narių, dirbančių balsavimo iš anksto, specialiuose punktuose, namuose ir rinkimų dienomis metu skaičiai, bei padidės rinkimų komisijų narių atliekamų darbo valandų skaičius“, – argumentuoja VRK. 

Iš viso ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje svarstys siūlymus dėl bendros 200 mln. eurų sumos skyrimo, įskaitant ir kovai su koronaviruso krizės pasekmėmis. 

Daugiausiai – 191,2 mln. eurų – planuojama skirti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai darbo vietų ir gyventojų pajamų išsaugojimo tikslais. 

VRK pradeda teikti informaciją apie Seimo rinkimus trumpuoju numeriu 

Informaciją apie Seimo rinkimus bus galima gauti trumpuoju numeriu 1855, trečiadienį praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Ši paslauga veiks nuo trečiadienio iki spalio 25 dienos – antrojo rinkimų turo. 

Trumpuoju numeriu gyventojai galės sužinoti, ar yra įrašyti į rinkėjų sąrašus, kurioje rinkimų apylinkėje jie gali balsuoti, taip pat gauti informacijos, ar rinkimų apylinkė yra pritaikyta rinkėjams su negalia.

Taip pat bus teikiama informacija apie galimybę balsuoti iš anksto, kaip balsuoti susirgus ir rinkimų dieną negalint nuvykti į savo rinkimų apylinkę, kaip susisiekti su apygardos ar apylinkės rinkimų komisija.

VRK primena, kad norėdami gauti informacijos apie save, rinkėjai bus paprašyti pasakyti savoasmens kodą, vardą ir pavardę.

REKLAMA

Informacija trumpuoju numeriu bus teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugosįstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik pats rinkėjas, pasakęs savo adresą, galės pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu yra įrašytas į rinkėjų sąrašą.

Telefonu 1855 taip pat bus galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Rinkėjųnusiskundimai bus perduoti apygardos rinkimų komisijai. Skundai registruojami pranešėjuiprisistačius. Rinkėjui atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę, skundai nebus nagrinėjami.

Trumpuoju numeriu bus galima skambinti kasdien (įskaitant savaitgalius) nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro, juo galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų.

Skambučio kaina priklauso nuo skambinančiojo mobiliojo ryšio plano įkainių, kurie taikomiskambinant į savo tinklą.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-09-16 08:53:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau nebeturime savo pinigų net rinkimams? Kas tiek turi kainuoti, kai tereikia atspausti biuletenius ir juos suskaičiuoti? Kiek ten uždirba sėdintys per tą vieną dieną, kurie prižiūri, pažymi atvyksusį balsuoti ir paskui suskaičiuoja rezultatus? Po 1000€ gauna, po daugiau? Nesuprantu, kur tiek pinigų reikia išplauti dėl paprasto reikalo... Jei neturime savo pinigų rinkimų vykdymui, tai gal skelbkime valstybės bankrotą? Kam tie rinkimai bėra iš viso reikalingi...
Atsakyti
-2

C
CU00595717
2020-09-16 08:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl pinigus "plaus "...
Atsakyti
0

D
Domas
2020-09-16 08:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau taskykit taskykit iki paskutinio kitaip jau nebebus bet ir jusu jau mebebus vistiek =)))
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų