REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs sergamumas COVID-19. Skrydžių ir kelionių bendrovės teigia, kad kol kas atvykstant į Lietuvą iš bet kurios šalies netaikomi jokie su koronavirusu susiję reikalavimai. Tačiau įvardija, ką svarbu su savimi turėti, kur vis dar reikia kaukių, kokiose šalyse tikėtis išimčių ir ar gali būti, kad ribojimai sugrįš.

Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs sergamumas COVID-19. Skrydžių ir kelionių bendrovės teigia, kad kol kas atvykstant į Lietuvą iš bet kurios šalies netaikomi jokie su koronavirusu susiję reikalavimai. Tačiau įvardija, ką svarbu su savimi turėti, kur vis dar reikia kaukių, kokiose šalyse tikėtis išimčių ir ar gali būti, kad ribojimai sugrįš.

REKLAMA

Pašnekovai pažymi, kad daugelyje lėktuvų vis dar privaloma dėvėti kaukes, nors reikalavimai dėl pandemijos beveik visose šalyse yra panaikinti.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad vykstant ne į Europos Sąjungos (ES) šalis reikalavimai gali skirtis, todėl verta jais pasidomėti. Pašnekovai pamini, kad kai kuriose valstybėse netgi reikia turėti labai retai kur reikalingą skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Ir nors kol kas jokių rimtesnių pokyčių keliautojams planuose nėra, situacijai pablogėjus, tikėtina, kad bus bandoma sulėtinti atmainos išplitimą šalyje, taip pat gali būti svarstoma galimybė vėl skelbti karantiną.

REKLAMA
REKLAMA

Kaukės lėktuvuose vis dar privalomos

„Lietuvos oro uostai“ atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas sako, kad šiuo metu Lietuvos oro uostų terminaluose lieka rekomendacija dėvėti apsaugines veido kaukes, tačiau tai nėra privaloma. Jis priduria, kad taip pat keleivių yra prašoma laikytis atstumų ten, kur tai įmanoma, ir dezinfekuoti rankas specialiose stotelėse.

REKLAMA

Pasak jo, kaukių dėvėjimas lėktuvuose gali priklausyti nuo oro bendrovės politikos: „Matome, kad daugelis oro bendrovių, kurios vykdo skrydžius iš ar į Lietuvos oro uostus, šiuo metu vis dar reikalauja dėvėti apsaugines kaukes viso skrydžio metu, išskyrus, kai keleiviai geria ar valgo.“

T. Vasiliauskas atskleidžia, kad nuo šių metų gegužės mėnesio keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš bet kurios pasaulio šalies, netaikomi jokie su COVID-19 valdymu susiję reikalavimai: nebereikia prieš kelionę atlikti COVID-19 testo, net jei asmuo nėra persirgęs ar vakcinuotas, nereikia pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketos, taip pat nebėra ribojamas atvykimas užsieniečiams.

REKLAMA
REKLAMA

Ne ES šalyse gali būti išimčių

„Lietuvos oro uostų“ atstovo teigimu, nors pandemijos metu buvę reikalavimai keliautojams absoliučioje daugumoje šalių yra beveik visai panaikinti, prieš kelionę verta pasidomėti oficialių šaltinių informacija, ar nėra jokių pokyčių.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad keliaujant į ne ES šalis gali būti daugiau išimčių, pokyčių, todėl verta pasikonsultuoti su oro bendrovės atstovais ar kelionės organizatoriumi, jei toks poreikis yra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T. Vasiliauskas informuoja, kad „Lietuvos oro uostai“ kol kas nemato didesnių grėsmių ir iššūkių, kurie diktuotų būtinybę grąžinti ribojimus ar reikalavimus keleiviams terminaluose, pavyzdžiui, būtinai dėvėti apsaugines veido kaukes. Todėl ir didesnių pokyčių artimiausiu metu neplanuojama.

„Jei tokie (ribojimai ar reikalavimai – aut. past.) bus planuojami – apie juos būtinai pranešime iš anksto“, – užtikrina pašnekovas.

Pokyčių dėl pandemijos reikalavimų kol kas nėra 

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovai teigia, kad šiuo metu populiariausiuose vasaros atostogų šalių, tokių kaip Turkija, Graikijos salos, Juodkalnija, Portugalija, Ispanija ar Italija, kurortuose keliautojai atostogauja be ribojimų ir mėgaujasi atostogomis kaip yra įpratę.

REKLAMA

Pašnekovai tikina, kad šiandien jokių esminių pokyčių dėl pandemijos reikalavimų keliautojams nėra skelbiama, visa informacija kol kas yra tik rekomendacinio pobūdžio.

„Kintant susirgimo virusu atvejų skaičiui, itin gausiai turistų lankomos šalys rekomenduoja nepamiršti su savimi turėti medicininių kaukių, kurios praverčia tokiais atvejais, kai yra sunku laikytis atstumo, pavyzdžiui, viešajame transporte piko metu.

Niekur nėra dingę ir dezinfekciniai skysčiai, vizualiniai priminimai laikytis saugaus atstumo“, – pažymi kelionių organizatoriaus atstovai.

REKLAMA

Jie atskleidžia, kad antrojo metų ketvirčio pabaiga–trečiasis ketvirtis tradiciškai yra pats aktyviausias laikotarpis turizmo industrijoje.

Pasak jų, žmonės šiuo laikotarpiu poilsiauja užsienio kurortuose, keliauja ir po savo gimtąsias šalis.

Patarimai keliaujantiems – gali prireikti COVID pažymėjimo

„Mes savo keliautojams visada primename neužsimiršti ir pasirūpinti svarbiausiais aspektais, kad suplanuotos kelionės būtų be streso“, – komentuoja „Novaturo“ atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš aspektų – pasidomėti, ar atostogų kryptyje galioja kokie nors su pandemijos valdymu susiję reikalavimai. Ypatingai, jei keliaujama ne į ES šalių blokui priklausančią šalį.

Kaip pavyzdį pašnekovai pateikia Tunisą, į kurį vykstant reikia turėti Europoje šiuo metu itin retai kada prašomą ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Taip pat, anot jų, svarbu nepamiršti pasirūpinti tinkamu medicininių išlaidų draudimu, dengiančiu ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS (COVID–19) virusų, gydymo išlaidas.

REKLAMA

Kelionių organizatoriaus atstovai keliaujantiems pataria būti sąmoningiems ir kelionių metu rūpintis savo pačių saugumu. Pavyzdžiui, dėvėti kaukes oro uostuose, ypatingai šiuo metu, kai keliautojų srautai yra smarkiai išaugę. Nepamiršti ir kitų dviejų rekomendacijų – dezinfekuoti rankas ir, kiek įmanoma, laikytis saugaus atstumo.

Jie pamini, kad kelionės metu visada gerai turėti medicininių kaukių ar respiratorių, jeigu atostogų kryptyje atsirastų papildomų, netikėtų rekomendacijų. 

REKLAMA

„Tiems keliautojams, kurie nori keliauti rudenį ar žiemą ir jiems neramu dėl galimų su viruso dinamika susijusiu pokyčių, visada pravartu įsigyti papildomas kelionių apsaugas bei paslaugas, kurios prireikus leistų nemokamai keisti kelionių planus.

Šiuo tikslu pandemijos metais sukūrėme ir rinkai pristatėme dvi paslaugas „COVID pauzė“ bei „Saviizoliacijos pauzė“, kurios keliautojams leidžia be streso laukti savo atostogų“, – pasakoja pašnekovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Situacijai blogėjant gali vėl įvesti karantiną

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) neseniai skelbtame pranešime buvo teigiama, kad šiuo metu nustatyti reikalavimų keliautojams neplanuojama.

Anot ministerijos, papildomi reikalavimai galėtų būti taikomi tuo atveju, jei atsirastų nauja pavojinga atmaina, kuri sukeltų sunkias ligos formas.

„Kaip parodė patirtis, ribojimai keliautojams gali būti naudingi itin ribotą laiką, pačioje naujos atmainos plitimo pradžioje sulėtinant atmainos išplitimą šalyje, tuo pačiu pasirengiant atmainos valdymui.

REKLAMA

Jei naujoji atmaina nereikalaus pajėgumų perorganizavimo ar specifinių priemonių taikymo, tuomet ribojimai keliautojams nebūtų tikslingi, nes užkirsti kelio oru plintančios infekcijos įvežimui ir išplitimui nėra įmanoma“, – rašė SAM.

Ministerija skelbė, kad jei situacija Lietuvoje taptų itin sunki dėl aukštų hospitalizacijos apimčių ar didelio mirčių skaičiaus, būtų svarstoma galimybė netgi vėl skelbti karantiną.

SAM primena, kad bet kokiu atveju žmonėms, kurie nėra pasiskiepiję, vertėtų kuo greičiau tai padaryti.

Ka čia knisat prota kokes kaukes niekur dar neprašo ir tu špargalkiu žurnaliugos visai jau nukvako
Wow,geras!Tai papasakok,kai visa pasauli apkeliaves ir visom avialinijom paskraides,mums durniukams idomu,ne sis zurnaliugu spargalkiu,ne ka tesuprasti.
O mes po skiepų praėjus 5 d.
palaidojome jauną vyrą niekada nesirgusį
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų