• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) Lietuvoje registruotai virtualiųjų valiutų operatorei „Payeer“ skyrė beveik 9,3 mln. eurų baudą. 

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) Lietuvoje registruotai virtualiųjų valiutų operatorei „Payeer“ skyrė beveik 9,3 mln. eurų baudą. 

REKLAMA

8,23 mln. eurų bauda skirta už tarptautinių sankcijų pažeidimus, dar daugiau nei 1,06 mln. eurų – už Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimus, trečiadienį pranešė FNTT. 

Pasak tarnybos, tai yra rekordinė bauda, paskirta už tarptautinių sankcijų pažeidimus.

„Payeer“ FNTT dėmesio susilaukė pernai, buvo atliktas jos patikrinimas, informacijos apie bendrovę analizė.

Nustatyta, kad Lietuvoje „Payeer“ įregistruota 2022 metų spalio 20 dieną, tačiau faktiškai veikė nuo 2023 metų sausio 17 dienos, kai jos pirmtakei, Estijos įmonei „Payeer“ buvo panaikinta virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus licencija.

Pasak FNTT, Lietuvoje bendrovė galimai buvo įsteigta tęsti Estijos įmonės veiklą, pažeidžiančią tarptautines sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA

FNTT Tarptautinių sankcijų įgyvendinimo komisija nustatė, kad „Payeer“ priklauso kriptovaliutų platforma „Payeer.com“, per kurią bendrovė klientams, daugiausiai iš Rusijos, leido sudaryti sandorius Rusijos rubliais, juos pervedant iš Europos Sąjungos (ES) sankcionuotų šios šalies bankų ir į juos.

REKLAMA

Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims taip pat buvo suteikiama galimybė gauti kriptoturto piniginės, sąskaitų tvarkymo ar saugojimo paslaugas.

FNTT teigimu, „Payeer“ privalėjo nustatyti kliento tapatybę, neteikti paslaugų sankcionuotiems klientams, o jų paskyros turėjo būti uždarytos, sustabdytas jų disponavimas lėšomis apie tai informuojant FNTT.

FNTT nustatė, kad bendrovės klientų tapatybės nebuvo tinkamai nustatytos ir patikrintos tyčia, siekiant neprarasti reikšmingos dalies pajamų. Taip pat nebuvo nutraukti sankcijas pažeidžiantys sandoriai, atlikti per sankcionuotus Rusijos bankus.

REKLAMA
REKLAMA

Sankcijų įstatymus bendrovė pažeidžia daugiau nei 1,5 metų. Per šį laiką „Payeer“ turėjo ne mažiau nei 213 tūkst. klientų, o jos pajamos siekė daugiau nei 164 mln. eurų.  

Pasak tarnybos, „Payeer“ pažeidimai buvo įvertinti kaip sunkūs, įmonė nebendradarbiavo, neteikė paaiškinimų, todėl jai paskirta 8,236 mln. eurų bauda.

Tuo metu 1,06 mln. eurų bauda skirta bendrovei nepranešus FNTT apie klientų operacijas ar 15 tūkst. eurų ir didesnius sandorius virtualiąja valiuta, trūkumus, susijusius su klientų tapatybės nustatymu, rizikos valdymu, pranešimų ir informacijos pateikimu FNTT.

„Payeer“ FNTT sprendimą gali skųsti teismui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų