Valstybinė ar privati ugdymo įstaiga, kaip išsirinkti geriausią savo vaikui?

Ne paslaptis, kad vaiko atsiradimas šeimoje labai svarbus įvykis. Savaime suprantama, vyksta daug pokyčių,  reikia perplanuoti buitį, keisti nusistovėjusią kasdienybę ir, žinoma, imti planuoti vaiko ateitį.

Visi trokštame, kad vaikai augtų laimingi ir sveiki, jiems linkime viso ko geriausio: puikaus išsilavinimo, papildomų veiklų. Bet tam tėvams reikia nemažai uždirbti arba turėti santaupų.

Kada reiktų pradėti taupyti vaikų mokslams ir kokią ugdymo įstaigą pasirinkti: privačią ar valstybinę?, – šie klausimai kyla daugeliui tėvų.

Specialistų teigimu, tėvai visų pirma turėtų vertinti ne tik išlaidas už ugdymo įstaigą, bet ir jų atitikimą šeimoje diegiamoms vertybėms, bei  atsižvelgti į vaiko asmenybę, ir tik tuomet skaičiuoti kiek pinigų šeima gali skirti vaiko ugdymui ir mokslui. Ne vienas auginantis vaikus, sutiks, kad ką bepasirinksime, – valstybės finansuojamą ugdymo įstaigą ar privačią, – vis tiek turėsime išlaidų. Skirsis tik jų dydis. 

Žinoma atlikėja Nijolė Pareigytė spręsdama, kokią ikimokyklinio ugdymo įstaigą išrinkti savo atžalai, turėjo ne vieną iššūkį, tačiau visada žinojo, kad svarbiausia jai yra pedagogų darbas ir teigiama aplinka vaikui.

Kiti laidos pašnekovai, tarp jų ir pedagoginį išsilavinimą turintį, edukologė Laura Imbrasienė, vieningos nuomonės, kad renkantis tobuliausią vietą savo atžalai teks įvertinti daugybe kriterijų ir tam reikia skirti nemažai laiko bei ruoštis iš anksto.

SEB banko finansų ekspertės Sonatos Gutauskaitės-Bubnelienės teigimu, svarbiausia neturėti išankstinių nuostatų. Geriau galvoti apie tai, kad visos paslaugos kainuoja, skiriasi tik jų finansavimo šaltiniai.Suprantama, kad privačios mokyklos įkandamos ne visiems, tačiau ir šiuo atveju, yra išeičių, kurios „neužkraus“ ant tėvelių pečių papildomos finansinės naštos. Kuo anksčiau pradėsime galvoti ir ruoštis vaiko ateičiai, tuo daugiau pasirinkimų turėsime.

Visi atsakymai ir nuomonės, kaip pasirūpinti vaiko ateitimi ir užsitikrinti finansinį bagažą, kad atėjus laikui galėtume rinktis ne vien tik iš valstybinių įstaigų, jau šį šeštadienį 11:30 laidoje „Mano pinigai“ per TV3.


Rašyti komentarą...
s
sa
2020-02-14 10:30:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei turit pinigu, tai rinkites austejos imones. Jose labai "pazangus" mokymas, net aiskinama apie genderizma, kaip normalu reiskini ir t.t.
Na, ten renkasi visas ''elitas"...
Atsakyti
-1

a
agota
2020-02-16 07:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
DVASIOS UBAGE
Atsakyti
0

T
Tai taip
2020-02-23 16:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Agotai. Ar jau nėra kitų būdų reklamuotis? Man tas pats kur tavo vaikas mokinsis, manau ir kitiems nerūpi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų