Užsienio bendrovės dėl „Brexito“ iš Didžiosios Britanijos perkelia biurus į Nyderlandus

Besitęsiantis neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) padarinių vis daugiau užsienio bendrovių skatina savo biurus perkelti į Nyderlandus, rašo agentūra „MarketWatch“, remdamasi Nyderlandų vyriausybės pareiškimu.

Nuo 2016 metų, kuomet Didžiojoje Britanijoje įvyko referendumas dėl tolesnės narystės ES, biurus Nyderlanduose atidarė 140 bendrovių, o vien pernai veiklą į šalį perkėlė 78 įmonės, rodo Nyderlandų užsienio investicijų agentūros duomenys.

Pasak agentūros, nors „Brexitas“ įvyko, įmones slegia vis didėjantis neapibrėžtumas dėl neišspręstų klausimų, susijusių su Didžiosios Britanijos ir ES prekybos santykiais.

Susitarimą dėl būsimos prekybos Londonas ir Briuselis turi pasiekti iki metų pabaigos.

Tuo tarpu agentūra taip pat pranešė, jog derasi su maždaug 425 bendrovėmis, kurios dėl „Brexito“ svarsto galimybę perkelti į Nyderlandus savo biurus arba išplėsti savo veiklą šioje šalyje.

Tai daugiausia yra britų bendrovės, tačiau agentūra taip pat tariasi su įmonėmis iš Šiaurės ir Lotynų Amerikos bei Azijos, kurios peržiūri savo verslo Europoje struktūrą.

Kol laukiama Didžiosios Britanijos ir ES prekybos susitarimo, „vis daugėja bendrovių, pasirenkančių apibrėžtumą ir stabilumą, kuriuos mūsų šalis siūlo Europos rinkoje“, pareiškė agentūros atstovas Jeroenas Nijlandas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų