Užšalus kurui vairuotojas kaltina degalinę, o ši – jo automobilį

Savaitės pradžioje spaudęs šaltukas privertė gyventojus atidžiau rūpintis savo automobiliais. Žmonės ne tik plūdo į prekybos centrus pirkti sniego grandiklių, bet ir atkreipė dėmesį į degalus. Tačiau prisipylęs žieminio dyzelino raseiniškis skundėsi, kad jo automobilis vis tiek užšalo. Degalinė kaltę neigė ir siūlė vairuotojams dažniau keisti kuro filtrus.

Darius (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi) socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, kurioje kuras su sniego ir ledo priemaišomis.

„Štai tokį dyzeliną galite įsigyti „Jozitos“ degalinėje. Beje, teigiama, kad kuras žieminis. Tačiau tuo imu abejoti“, – rašė vyras.

Šis įrašas sulaukė daugybės komentarų. Žmonės rašė, kad prisipylus kuro minėtoj degalinėje teko jau ne kartą nusivilti jo kokybe. Todėl patarė Dariui kitą kartą rinktis kitą degalinę ir anot jų, problemų dėl kuro nebekils.

Tačiau kiti žmonės pastebėjo, kad net ir kitose degalinėse prisipylę kuro, kitą dieną automobilio nebeužvedė.

„Mano automobilis tvarkingas, prieš savaitę pakeičiau kuro filtrus. Tačiau kuro sistema vis tiek užšalo. Juk negali būti, kad visos degalinės pardavinėja vasarinį dyzeliną. Gal į jį pripylė kažkokių priedų“, – svarstė vienas iš komentatorių.

Dar kiti gyventojai pastebėjo, kad „Jozitos“ degalinėje kuras yra pigesnis nei kitose, todėl neva ir nekokybiškas.

„Taip pat patarčiau vairuotojams valyti kuro sistemas ir keisti filtrus. Nes dabar daugelis nesirūpina automobiliu, o jam sugedus skundžiasi“, – rašė vyras.

Degalinė kaltę neigia, siūlo pasitikrinti kuro filtrus

Degalinių tinklo „Jozita“ direktoriaus pavaduotoja prekybai Gražina Judvytienė portalui tv3.lt tvirtino, kad žieminiu kuru, atspariu žemai temperatūrai, degalinės pradėjo prekiauti pernai gruodžio 1 dieną.

„Todėl įsigyti vasarinio kuro nėra jokios galimybės. Klientai turi patys pasirūpinti savo transporto priemonėmis. Nukritus temperatūrai, prisipilti pilnus kuro bakus, kad juose nesusidarytų kondensatas, kuris taip pat gali užšalti.

REKLAMA

Be to, rekomenduojama šaltuoju sezonu dažniau keisti kuro filtrus. Manome, kad būtent išvardinti faktoriai gali lemti nesklandumus su automobiliu“, – komentavo G. Judvytienė.

Pataria atidžiai rinktis degalines

„Pro servisai“ vadovas Vytautas Paulikas pastebėjo, kad jau nuo praėjusios savaitės padaugėjo klientų su užšalusiais automobiliais. Tačiau vairuotojams patarė be reikalo automobilyje problemų neieškoti.

„Kai transporto priemonė užšąla, tada reikėtų kreiptis į autoservisą ir ta problema bus rasta. Kiekviena situacija individuali, o priežasčių, kodėl automobilis užšalo, gali būti labai daug – galbūt akumuliatorius nebepasikrauna, generatorius nebekrauna ar starteris sugedo.

Žinoma, dėl gedimo gali būti kaltas ir vasarinis kuras. Ypač dyzelinas yra klampesnis ir užšalus, jis jau nebepaduodamas į degimo sistemą“, – pastebėjo V. Paulikas.

Anot jo, vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį, kokioje degalinėje pilasi kurą.

„Didieji degalinių tinklai dažniausiai nerizikuoja savo vardu ir parduoda kokybiškus degalus. Tačiau mažesnės konteinerinės degalinės, kurių daugiausiai galima rasti mažesniuose miestuose, ne visada parduoda kokybiškus degalus, o žiemą ten galima įsipilti ir vasarinio kuro.

Štai neseniai turėjome klientą su užšalusiu automobiliu. Dėl gedimo buvo kaltas vasarinis kuras. Klientas pasakojo, kad Ignalinoje prisipylė kuro ir po poros dienų automobilio jau nebeužvedė. Netyčia automobilyje radome ir degalinės čekį, jame nurodyta degalų markė tik patvirtino, kad kuras buvo vasarinis“, – pasakojo V. Paulikas.

Pasak jo, tiek žiemą, tiek vasarą tokias degalines reikėtų aplenkti. 

„Ten galima įsipilti kuro ir su priemaišomis, nuo kurių užsikemša automobilio sistemos“, – aiškino V. Paulikas.


Rašyti komentarą...
C
Cha
2021-01-23 09:44:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo nepakrauto akumuliatoriaus užšąla kuras??? Ką jis vartoja, kaušas?
Atsakyti
-10

A
Algimantas Končius
2021-01-23 10:37:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paprasčiausiai užšalo palmių aliejus, kuris yra dizeliniame kure bet kokioje degalinėje, žieminis jis ar vasarinis.
Atsakyti
-6

P
Petras
2021-01-23 09:14:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va ir problemos kai strateginiuose valstybės objektuose valstybės nekontroliuojamas ,godus prichvatizatorius .Kur VALSTYBĖS KONTROLĖ?
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (57)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų