• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dalis tarifų už į rinką išleidžiamas gėrimų pakuotes, kurios dalyvauja užstato sistemoje, nuo kitų metų didėja, dalis – mažėja.

Dalis tarifų už į rinką išleidžiamas gėrimų pakuotes, kurios dalyvauja užstato sistemoje, nuo kitų metų didėja, dalis – mažėja.

REKLAMA

Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) valdyba naujus tarifus nustatė, atsižvelgusi į makroekonomines prognozes ir antrinių žaliavų kainų pokyčius rinkose, pranešė USAD.      

Nuo 2024 metų sausio 1 dienos už PET plastiko pakuotes bus taikomas didesnis tarifas – 4,4 cento už vienetą (dabar – 2,9 cento), už aliuminio skardines – 1,9 cento (1,5 cento), tuo metu kiti tarifai mažėja: už vienkartinius stiklo butelius – 5,5 cento (6,5 cento), už metalo skardines – 4,9 cento (6,5 cento).  

USAD generalinis direktorius Gintaras Varnas sako, kad užstato sistema finansuojama iš trijų šaltinių: iš pajamų už perdirbėjams parduotas žaliavas, iš užstato už negrąžintas pakuotes bei gamintojų ir importuotojų indėlio, gaunamo proporcingai pagal į rinką išleistų pakuočių kiekį.

REKLAMA
REKLAMA

„Keičiantis makroekonominei situacijai ir krentant žaliavų kainoms rinkose, atitinkamai yra koreguojamos ir USAD pajamų projekcijos“, – pranešime teigė G. Varnas. 

REKLAMA

Pasak pranešimo, smukus antrinių žaliavų kainoms, smarkiai sumažėjo pajamos iš jų pardavimo, todėl sistemos finansavimas tampa nepakankamas, kita vertus, smukusios žaliavų kainos ne tik didina atliekų tvarkymo subsidijų iš gamintojų poreikį, bet ir mažina jų sąnaudas įsigyjant naujas pakuotes. 

USAD duomenimis, per 10 šių metų mėnesių perdirbimui grąžinta beveik 585 mln. vienkartinių stiklo, plastiko ir metalo pakuočių. Planuojama, kad šiemet bus surinkta ir perdirbta daugiau kaip 670 mln. pakuočių.

Nuo užstato sistemos veiklos pradžios Lietuvos gyventojai sugrąžino beveik 4,7 mlrd. vienkartinių pakuočių ir atgavo apie 470 mln. eurų.  

USAD nustatyti tarifai mokami nuo kiekvienos į Lietuvos rinką išleistos pakuotės. 

Mesim viską į bendras atliekas. Vopshche po chuj!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų