Ukraina uždraus kviečių eksportą

Ukraina uždraus kviečių eksportą nuo lapkričio 15 dienos, nes baiminamasi deficito ir šalyje augančių duonos kainų, praneša su situacija artimai susipažinę šaltiniai. Oficialios informacijos apie apribojimus kol kas negauta.

Ukraina - viena iš šalių, nukentėjusių dėl šių metų prasto derliaus. Kviečių derlius sumažėjo iki 15,5 mln. tonų. Per metus šalis suvartoja 12 mln. tonų.

Nors oficialiai ši informacija nepatvirtinta, tarp vyriausybės ir tiekėjų pasirašytas memorandumas. Pagal jį, 2012/2013 m. sezonu Ukraina gali parduoti į užsienį 4 mln. tonų kviečių.

Iš viso nuo sezono pradžios Ukraina eksportavo 7,1 mln. tonų grūdų, kurių pusę sudaro kviečiai.

2012 metais Šiaurės Amerikos ir Europos-Azijos kviečių augintojai smarkiai nukentėjo dėl prasto grūdų derliaus, daugiausia dėl sausros.

Dėl prasto derliaus daugelyje šalių stipriai pakilo grūdų kainos, kartu pabrango ir mėsos bei pieno produkcija. Paklausa pasaulinėje rinkoje taip pat išaugo - tai privertė ne vienos šalies vyriausybę įvesti apribojimus grūdų eksportui, baiminantis deficito vietos rinkoje.


Rašyti komentarą...
x
xnb
2012-10-22 20:46:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
saunuoliai bent viena salis rupinasi savo gyventojais.o tai lietuviu ukininkai o pasaulyje kainos dideles tai ir pirkit pasaulyje saliura kam dotacijos ukininkams ir visokios nuolaidos .juk produkcija nigeriams isveza : ) tai trasas ir is ten tegu atsiveza kodel lietuviams uz aciu vagonus turi duot?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų