REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
22
Mindaugas Marcinkevičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
22

 

Vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „VP grupė“ smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius turėjo teisę viešai išsakyti savo nuomonę apie grupės mokesčių politiką, nusprendė teismas.

REKLAMA
REKLAMA

 

Vilniaus miesto apylinkės teismas gegužės 17 dieną atmetė „Vilniaus prekybos“, „Franmax“, „Leksitos“, Nerijaus Numavičiaus, Vlado Numavičiaus, Igno Staškevičiaus ir Mindaugo Bagdonavičiaus prašymą neatitinkančiais tikrovės pripažinti M. Marcinkevičiaus kaltinimus, neva „Vilniaus prekybos“ grupės įmonės vengė mokėti mokesčius.

REKLAMA

N. Numavičiaus atstovai pabrėžia, kad teismas sprendimą priėmė nenustatęs mokesčių nesumokėjimo atvejų. Jie BNS informavo, kad skųs jiems nepalankią nutartį - tai jie turi padaryti per 30 dienų, skundą pateikiant Vilniaus apygardos teismui.

„Šį sprendimą tikrai skųsime, nes manome, kad jeigu formuosis tokia teismų praktika, tiek asmens garbę ir orumą, tiek įmonės dalykinę reputaciją galima sužlugdyti negrįžtamai. M. Marcinkevičiaus paskleistus teiginius pirmosios instancijos teismas įvertino ne kaip paskleistus tikrovės neatitinkančius faktus, bet kaip subjektyvią nuomonę ir šioje vietoje suteikė prioritetą saviraiškos laisvei, o ne reputacijos apsaugai“, – komentare BNS sakė N. Numavičiaus atstovas Vaidotas Cucėnas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip matyti iš teismo sprendimo, pakanka į savo teiginius dirbtinai įkelti modalinius žodžius „galimai“, „ mano nuomone“, ir tuomet šmeižti, skleisti melagingus teiginius leidžiama be apribojimų, tokiu būdu sugriaunant asmens garbę ir orumą bei reputaciją. Tai skamba absurdiškai“, – pridūrė jis.

Teismo nutartis nevieša, todėl M. Marcinkevičiaus atstovai jos nekomentuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų