Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį vienas iš didžiausių šalies bankų perspėja, kad norėdami išvilioti iš gyventojų pinigus, sukčiai pradėjo naują trumpųjų žinučių ataką.

Trečiadienį vienas iš didžiausių šalies bankų perspėja, kad norėdami išvilioti iš gyventojų pinigus, sukčiai pradėjo naują trumpųjų žinučių ataką.

REKLAMA

„Swedbank“ saugumo ekspertai perspėja, kad šiuo metu fiksuojama nauja sukčių ataka. Prisidengę „Swedbank“ vardu, sukčiai gyventojams siunčia SMS žinutes apie priimtą prašymą dėl naujo įrenginio arba atliktą mokėjimą.

SMS žinučių tekstai gali būti skirtingi, tačiau visose žinutėse nukreipiama į pagalbaswedbank. com puslapį. Tai fiktyvus puslapis, atkartojantis interneto banko aplinką“, – rašoma oficialioje banko paskyroje socialiniame tinkle.

Tokias SMS žinutes gavusius gyventojus bankas prašo jas ignoruoti ir jokiu būdu nesuteikti jokių savo asmeninių prisijungimo prie interneto banko duomenų. 

REKLAMA

„Gyventojus kviečiame išlikti budrius ir atidžiai vertinti bet kokius netikėtai gautus prašymus sms žinutėmis, el. laiškais ar socialiniuose tinkluose“, – nurodo bankas.

Lietuvos bankas taip pat neseniai įspėjo, kad pastaruoju metu stebima padažnėjusių atvejų, kai sukčiai, prisidengdami banko ar kitos finansų įstaigos vardu, siunčia pranešimus gyventojams, siekdami išvilioti asmens duomenis ar užkrėsti jų kompiuterius.  

„Gyventojai būtų saugesni, jei tiesiog ignoruotų SMS žinutes ar el. laiškus, kuriuose prašoma atlikti skubų veiksmą, pavyzdžiui, atsisiųsti ataskaitą, aktyvuoti Smart-ID programėlę ar paspausti ant siunčiamos nuorodos. Visas su bankais ar finansų įstaigomis susijusias operacijas rekomenduojame atlikti tik per saugius, šių įstaigų interneto svetainėse nurodytus kanalus: internetinę bankininkystę, skambučių centrą ar programėlę,“ – pranešime cituojamas Lietuvos banko Operacinės ir informacinių technologijų rizikos skyriaus atstovas Vidas Žabinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tradiciniai kanalai, kuriais paprastai naudojasi sukčiai, gali būti el. laiškai, SMS žinutės, o kai kuriais atvejais ir socialiniai tinklai, ir skambučiai. Pagrindinis sukčių tikslas – įtikinti, kad siunčiamas pranešimas ateina iš gyventojui žinomo ir patikimo šaltinio. Po to paprastai prašoma atlikti tam tikrus veiksmus, po kurių galima prarasti asmeninius duomenis arba užkrėsti virusu kompiuterį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų