„Swedbank“ klientams pasiūlė naujovę

Vieno didžiausių Lietuvoje bankų „Swedbank“ klientai nuo šiol gali atlikti momentinius mokėjimus – jų siunčiami pinigai per kelias akimirkas pasieks sąskaitas kituose šalies bankuose ar finansų įstaigose, pirmadienį pranešė bankas.

„Didžioji dalis „Swedbank“ klientų jau iki šiol galėjo naudotis mokėjimais, kurie įvykdomi nedelsiant – apie 85 proc. visų pavedimų yra atliekami banko viduje. Nuo šiol klientai nebejaus skirtumo pervesdami ar gaudami pinigus ir iš kitų bankų, palaikančių momentinių mokėjimų sistemą, nes pinigai jų gavėjus pasieks per maksimaliai trumpą laiką“, – pranešime sakė „Swedbank“ klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Pasak „Swedbank“, pinigai gavėjo sąskaitą pasieks nepriklausomai nuo savaitės dienos ar paros laiko, o ateityje jie tai galės padaryti ir interneto banke.

Momentinius mokėjimus Lietuvoje šiuo metu taip pat atlieka bankas SEB ir „Paysera“.

SEB bankas pirmadienį paskelbė, kad momentinius mokėjimus pasiūlys netrukus, baigus testavimą. Nuo rugsėjo bankas teikia tokių mokėjimų eurais iš kitų Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių bankų įskaitymo paslaugą.

SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis sako, jog momentiniai mokėjimai yra tarpinis žingsnis, kuriant mobiliųjų mokėjimų infrastruktūrą.

„Šiuo metu vyksta intensyvios derybos tarp bankų, kad būtų sukurta ir mobiliųjų mokėjimų infrastruktūra, kuri leis daryti mokėjimus tarp skirtingų bankų klientų žinant tik gavėjo telefono numerį“, – teigia V. Žagūnis.

Lietuvos bankas rugsėjo 12 dieną paskelbė, kad mokėjimo sistemoje CENTROlink pradėjo veikti tarpbankiniai momentiniai mokėjimai – jie atliekami keliais mobiliojo telefono ar kito įrenginio mygtukų paspaudimais, o lėšos įskaitomos per kelias sekundes.

Lietuvos bankas pernai lapkritį kartu su pirmosios momentinių mokėjimų bangos dalyviais Europoje pasiūlė momentinius mokėjimus 24 valandas per parą, ištisus metus be poilsio ir švenčių dienų. Momentinių mokėjimų paslauga dabar yra prieinama šešiolikoje Europos valstybių, o ilgainiui veiks visoje bendroje mokėjimų eurais erdvėje – SEPA – iš viso 34 Europos šalyse. Lėšas bus galima pervesti akimirksniu ne tik šiose valstybėse, bet ir tarp jų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų