Per pirmąjį 2013 m. pusmetį šalies gyventojai ir įmonės Lietuvoje nupirko beveik 7 tūkst. naujų automobilių, iš kurių 54 proc. įsigyta lizingo būdu. Lyginant su 2012 m. pirmuoju pusmečiu, lizingu įsigytų naudotų automobilių skaičius šiemet išaugo 37 proc. ir pasiekė 2 tūkst. vienetų. „Swedbank“ duomenimis, pirmąjį 2013 m. pusmetį gyventojai lizingu dažniausiai įsigijo naudotas transporto priemones, o įmonės priešingai - pirko naujus automobilius.

„Praėjusį pusmetį su gyventojais sudarėme 46 proc. daugiau automobilių lizingo sutarčių nei tuo pačiu laipkotarpiu 2012 metais. Atsigavus šalies ekonomikai, žmonės jaučiasi saugesni dėl savo pajamų ir darbo vietos, todėl pastaruoju metu jie aktyviau pirko lengvuosius automobilius. Dažniausiai gyventojai įsigijo naudotas transporto priemones. Įmonės dažniau rinkosi naujus automobilius ir jos buvo aktyvesnės nei gyventojai - šiuo metu su Lietuvos bendrovėmis esame sudarę apie 71 proc. visų mūsų lizingo sutarčių“, – pasakoja „Swedbank autoparko valdymo“ vadovas Vytautas Daukša.

Dominuoja „Volkswagen“

Anot V. Daukšos, jau kelis metus iš eilės populiariausiu automobiliu Lietuvoje išlieka „Volkswagen“. „Mūsų duomenys rodo, kad daug dėmesio taip pat sulaukia „Toyota“ bei „Škoda“ markių automobiliai. „Nissan“ į perkamiausių lengvųjų transporto priemonių gretas pateko dėl labai sėkmingo SUV klasės „Qashqai“ automobilio. Be to, šalies transporto priemonių pirkėjai dažnai mėgsta prabangą – į naudotų automobilių pardavimų penketuką patenka premium klasės „Audi“, BMW ar „Mercedes-Benz“ automobiliai“, – tęsia V. Daukša.

REKLAMA

„Swedbank“ duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį gyventojų lizingo būdu pirktų transporto priemonių vidutinė kaina siekė 49 tūkst. litų, įmonių vidutinė perkamų automobilių kaina siekė 84,5 tūkst. litų. Vidutinė šiemet gyventojų lizingo būdu įsigyto automobilio įmoka paaugo 13 proc. ir pasiekė 848 Lt per mėnesį. Atitinkamai įmonės už lizingo būdu įsigytą lengvąjį transportą, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, praėjusį pusmetį mokėjo 19 proc. daugiau. Bendrovių vidutinė mėnesio įmoka siekė 1610 litų. Vidutinis lizingo sutarties laikotarpis siekė 3,5 metų, rodo „Swedbank“ 2013 m. pirmojo pusmečio duomenys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų