Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Swedbank“ atblokavo Druskininkuose esančios sanatorijos „Belorus“ sąskaitas, ji po daugiau nei pusmečio pertraukos galės atkurti veiklą.

„Swedbank“ atblokavo Druskininkuose esančios sanatorijos „Belorus“ sąskaitas, ji po daugiau nei pusmečio pertraukos galės atkurti veiklą.

REKLAMA

„Sąskaitos atšaldytos. Šiandien sužinojome. Galėsime pradėti veiklą“, – BNS ketvirtadienį sakė sanatorijos darbo tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckis.

„Belorus“ sąskaitos buvo užblokuotos dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų.

V. Šaruckio teigimu, sanatorija galėtų pradėti veikti kitą savaitę, kadangi reikės laiko pasiruošti.

„Kitą savaitę, ketvirtadienį. Reikės dar pasiruošti – kaip ir kiekvienam darbo sezonui, mes tikimės, kad suspėsime. Dauguma darbuotojų yra išlikę ir pasiruošę eiti į darbą“, – teigė „Belorus“ atstovas.

Šią sanatoriją, anot jos atstovo, per keletą mėnesių paliko 15 darbuotojų iš 393. Dauguma čia dirbančių žmonių yra lietuviai.

REKLAMA

Pasak V. Šaruckio, sanatorija pasiruošusi ir išmokėti kelių mėnesių atlyginimus savo darbuotojams. Jis kol kas negalėjo patikslinti, kokio dydžio suma bus išmokėta darbuotojams.

Sanatorija dotacijų iš Baltarusijos sulaukia dėl baltarusių vaikų gydymo, taip pat pajamos gaunamos iš čia besiilsinčių, besigydančių žmonių.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas BNS patvirtino buvęs informuotas, kad sanatorijos sąskaitos atšaldytos iš ją valdančios Baltarusijos prezidento reikalų valdybos pasitraukus Viktorui Šeimanui.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, šiuo metu keičiamas „Belorus“ savininkas. Juo turėtų tapti asociacija Baltarusijoje, susijusi su vaikų gydymu.

Anot mero, „Belorus“ darbuotojai jau iškviesti į darbą, o sklandžiai atkūrus veiklą sanatorija galėtų pradėti teikti paslaugas šeštadienį.

„Swedbank“ atstovas Gytis Vercinkas BNS sakė informacijos apie sąskaitų atblokavimą komentuoti negalintis, nes santykiai su klientais yra banko paslaptis.

Sanatorijos sąskaitas bankas „Swedbank“ įšaldė pernai gruodį, motyvuodamas ES įvestomis sankcijomis. 

Registrų centro duomenimis, sanatorija „Belorus“ šiuo metu priklauso Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. Jai vadovavo Viktoras Šeimanas, tačiau birželio viduryje jis išėjo į pensiją. Prezidento reikalų valdyba tiesiogiai pavaldi Aliaksandrui Lukašenkai.

ES 2020 metų pabaigoje įvedė sankcijas Vyriausiajai ūkio valdybai (GHU), kuri yra tiesiogiai pavaldi Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. V. Šeimanas į ES sankcijų sąrašus įtrauktas daugiau nei prieš dešimtmetį.

REKLAMA
REKLAMA

Užsienio reikalų ministerija gegužės pradžioje žadėjo pradėti derybas su Baltarusija dėl „Belorus“ perėmimo. Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet teigė, kad deryboms gali sukliudyti Baltarusijos nenoras bendradarbiauti.

ES sankcijas Baltarusijos režimui įvedė dėl rinkimų klastojimo ir smurto prieš taikius protestuotojus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų