Sukruto ruoštis pavasariui lauke: gyventojai perka kur kas daugiau laisvalaikio priemonių

Atšylant orams ir ilgėjant vakarams, popietes ir savaitgalius vis dažniau norisi praleisti lauke. Tą pastebi ir prekybininkai – jų teigimu, lauko laisvalaikio prekes žmonės suskumba pirkti jau nuo pat ankstyvo pavasario.

Parduotuvių pastebėjimu, didžiausias lauko laisvalaikio prekių pardavimų pikas prasideda būtent balandžio mėnesį ir trunka daugmaž iki birželio.

Visgi, prekybininkai patikslina, kad pirkėjai pavasario prekėms įsigyti vadovaujasi ne kalendoriumi, o orais, mat vos termometrų stulpeliai šokteli virš 15 laipsnių šilumos, žmonės pradeda galvoti ir ruoštis laisvalaikiui gryname ore.

Šiemet lauko prekėmis susidomėta dar paskutinėmis kovo savaitėmis.

Ruošiasi deficitui

Prekybos centro internete „Pigu.lt“ atstovės Raimondos Strazdauskaitės teigimu, jau šiuo metu pirkėjai itin aktyviai ieško ir perka dviračius, elektrinius paspirtukus, riedučius bei riedlentes.

Prekybos centro internete duomenimis, pirkėjai šiuo metu itin aktyviai domisi riedučiais – jų parduodama 4 kartus daugiau nei riedlenčių.

„Riedučių kainos svyruoja nuo 30 iki 150 eurų, o riedlenčių – nuo 15 iki 100 eurų.

(...) Palyginti šių metų kovą su praėjusių metų, dviračių pardavimai yra išaugę daugiau nei 2 kartus. Tarp populiariausių prekių išlieka ir elektriniai paspirtukai, kurių šių metų kovą pardavėme jau 2,5 karto daugiau nei per tokį patį laikotarpį pernai“, – teigia R. Strazdauskaitė.

Elektrinių paspirtukų kaina internetinėje parduotuvėje svyruoja nuo maždaug 162 iki beveik 2300 eurų. Populiariausiais paspirtukais, internetinės parduotuvės duomenimis, išlieka kainuojantys 300–400 eurų.

R. Strazdauskaitė taip pat prideda, kad pirkėjai aktyviai ieško ir inventoriaus sportui lauke – krepšinio kamuolių ir tinklelių, futbolo kamuolių ir vartų, teniso rakečių ir kamuoliukų.

„Įvairių kamuolių pardavimai šių metų mėnesį yra dukart didesni nei pernai. O kamuolių kainos skiriasi priklausomai nuo jų kokybės – pigiausias kamuolys gali kainuoti 5–7 eurus, o profesionaliam žaidimui skirtas kamuolys gali atsieiti ir 100–120 eurų“, – detalizuoja R. Strazdauskaitė.

REKLAMA

Ji neslepia, kad laisvalaikio prekių kainos mažiausios būna sezono pabaigoje, prasidėjus vasaros sezono išpardavimams, tačiau šiemet, dėl itin padidėjusios prekių paklausos ir iškilusių logistinių iššūkių, visoje Europoje jau jaučiamas šių prekių stygius.

„Tad tikėtina, kad sezono pabaigoje populiariausių prekių paprasčiausiai gali nelikti. Pavyzdžiui, nors turime tikrai platų dviračių pasirinkimą, populiariausi modeliai iki sezono pabaigos gali būti išpirkti. Matome, kad rinkoje gali būti jaučiamas stygius“, – atkreipia dėmesį parduotuvės atstovė.

Aktyvesnės prekybos dar laukia

Visgi specializuotose sporto prekių parduotuvėse pirkėjai kol kas ne tokie aktyvūs. Sporto aprangos ir priemonių parduotuvių tinklo „Sportland“ direktoriaus Juro Vėželio teigimu, šiuo metu vis dar didelė dalis mažmenos Lietuvoje yra uždaryta, todėl ir lauko laisvalaikio prekių paklausos augimo nepastebima.

„Ten, kur parduotuvės atidarytos, pirkėjus labiau domina reguliarus atsinaujinimas, kaip kad bateliai, apranga – tai, ko neturėjo žmonės galimybės įsigyti pastaruosius karantino mėnesius“, – sako J. Vėželis.

J. Vėželis taip pat patvirtina, kad riedlentės, riedučiai, kamuoliai ir panašios prekės paklausiausios būna būtent šiuo metu – kovo, balandžio mėnesiais.

„Po to pardavimai šiek tiek krenta, nes atsiranda kiti laisvalaikio praleidimo būdai, kur vėlgi juntamas kilimas – plaukimas, pliažas, vietinis turizmas“, – pastebi J. Vėželis.

Jis taip pat pabrėžia, kad bet kurios laisvalaikio prekės kaina labiausiai priklauso nuo kokybės ir dėl to gali skirtis iki beveik 10 kartų.

„Pavyzdžiui, futbolo kamuolio kaina yra labai plati – jis gali kainuoti nuo 13,95 euro iki 159,95 euro, priklausomai nuo prekės ženklo, sudedamųjų dalių, medžiagų, ar kamuolys vardinis, ar priklauso kokiai nors lygai ar šalies čempionatui ir pan.

Kitas dalykas, kamuolys yra apvalus ir jis lieka apvalus viso sezono metu, todėl kainų pokyčiai ir nuolaidos būna tik simbolinės 20–30 proc. išpardavimo metu“, – detalizuoja J. Vėželis.

REKLAMA

Jis pastebi, kad tarp riedlenčių ir riedučių populiaresni išlieka visgi riedučiai, nes juos perka platesnė pirkėjų grupė.

„Riedlentes dažniausiai perka jauniausi mūsų klientai: vaikai, paaugliai. Jų kainos prasideda nuo daugmaž 45 eurų.

O riedučius perka labiau įvairesnio amžiaus žmonės: nuo vaikų iki vyresnių vyrų, moterų. Riedučių kaina gali būti nuo 74,96 euro ir gali kilti priklausomai nuo to, kokių jums reikia: profesionalių, greituminių, karboninių“, – dalijasi J. Vėželis.

Tinklo vadovo teigimu, laisvalaikio drabužių ir priemonių kainos artėjant vasaros sezonui ryškiai nekinta – jos tiesiog yra naujai atkeliavusios ir prasideda savo įprastinėmis, pirminėmis „lentynos“ kainomis.

„O jau sezono metu išryškėjus silpniau parduodamiems prekių modeliams, jiems taikoma papildoma skatinamoji kainodara. Išpardavimo metu taip pat taikomos simbolinės nuolaidos priklausomai nuo likučio“, – paaiškina J. Vėželis.

Renkasi sporto priemones

Parduotuvių tinklo „Kesko Senukai“ atstovės Elonos Uckutės teigimu, jų parduotuvių tinkle iš lauko laisvalaikio prekių taip pat labiausiai išaugę dviračių suaugusiems ir vaikams, standartinių ir balansinių vaikiškų paspirtukų, riedučių, riedlenčių, šalmų ir kitų apsaugos prekių pardavimai.

„Taip pat, artėjant vasaros sezonui, paklausi ir treniravimosi įranga: jogos kilimėliai, gimnastikos kamuoliai, svarmenys ir elastinės gimnastikos juostos, krepšinio įranga bei kamuoliai ir kitos panašios prekės“, – prideda Elona Uckutė.

Elektroninėje tinklo parduotuvėje jogos kilimėlių kainos prasideda nuo 8,99 euro ir siekia beveik 160 eurų. Tiesa, pastarieji yra skirti fitneso pratimams atlikti.

Kamuolių kainos elektroninėje tinklo parduotuvėje prasideda nuo 5,99 euro ir kyla iki beveik 140 eurų už kamuolį.

E. Uckutė prideda, kad elektroninės parduotuvės statistikos duomenimis, per pastaruosius metus nuosekliai auga ir riedlenčių paklausa.

REKLAMA

„Visgi šių metų kovo mėnesį žymiai išaugo riedučių pardavimai ir šiuo metu jie yra gerokai didesni nei riedlenčių pardavimai“, – patikslina atstovė.

Elektroninėje parduotuvėje riedučių kainos prasideda nuo 34 eurų vaikams ir nuo 41 euro suaugusiems ir siekia 70 eurų už vaikiškus ir 540 eurų už profesionalius suaugusiems.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų