Sostinės savivaldybė pakeitė mokesčius už gyvūnus

 Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pritarė naujai vietinei rinkliavai už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose. Ji mažės dviem litais, pranešė savivaldybė.

Gyventojams iki 8 litų mažėja rinkliava už nekastruoto mažo šuns ir ne vyresnio kaip 1 metų nekastruoto šuns laikymą daugiabutyje. Dvigubai mažiau - 5 litus mokės tie, kas namuose laiko kastruotą mažą šunį ir ne vyresnį kaip 1 metų kastruotą šunį. Mažas šuo – sveriantis ne daugiau nei 10 kilogramų.

Tačiau iki 15 litų didėja rinkliava už nekastruotą vyresnio kaip 1 metų šuns laikymą daugiabutyje.

Mėnesio rinkliava už kovinio šuns, kovinio ar pavojingo šuns mišrūno, kuriam laikyti Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą iki šių metų sausio 1 dienos, sieks 60 litų. 20 litų kas mėnesį gyventojai mokės už namuose laikomą kastruotą pavojingos veislės šunį ir 30 litų – už nekastruoto pavojingos veislės šuns laikymą daugiabutyje.

Anot savivaldybės pranešimo, nuo 3 iki 4 litų didėja ir mėnesio mokestis už nekastruotos katės laikymą. Savo augintinę kastravę vilniečiai mokės 2 litų rinkliavą per mėnesį.

Tikimasi, kad toks kainos diferencijavimas paskatins kastruoti daugiabučiuose laikomus šunis ir kates bei rinktis mažesnius šunis.


Rašyti komentarą...
a
aha
2013-10-30 21:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
o prie ko čia ta kastracija?
Atsakyti
0

S
Sindy
2013-10-31 01:51:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir dar turbūt stengiamasi paskatinti jau turimus didelių veislių šunis išmest į gatvę (kas ir yra dabar dažnai daroma) tam, kad nereikėtų mokėti mokesčių..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų