REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Praradus budrumą gali tekti kreiptis į skolas išieškančias įmones, įspėja savo tikrą istoriją papasakoti sutikusi užsienyje gyvenanti lietuvė. 

Praradus budrumą gali tekti kreiptis į skolas išieškančias įmones, įspėja savo tikrą istoriją papasakoti sutikusi užsienyje gyvenanti lietuvė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nenorėjusi prisistatyti moteris jau daug metų yra emigravusi į užsienio šalį, ten turi nuolatinį darbą, gauna nuolatines pajamas ir gyvena visaavertį bei laimingą gyvenimą. Kaip ir daugelis tokio likimo tautiečių, moteris periodiškai grįždavo į Lietuvą, aplankydavo gimines ir susitikdavo su draugais. Vienas tokių vizitų moteriai virto nervus, sugaištą laiką ir pasitikėjimą žmonėmis kainavusia istorija. 

REKLAMA

Lietuvoje viešėdama pas draugus, Agnė (vardas pakeistas) susipažino su jai labai simpatišku vyriškiu. Vyras taip pat neslėpė simpatijos, todėl pora tęsė romantišką pažintį ir Agnei išvykus iš Lietuvos. Laiškai, žinutės, nauja pažintis moterį nešiojo kaip ant sparnų. 

Prabėgus vos keletui mėnesių ir prasidėjus Raimondo (vardas pakeistas) iniciatyvai ir įkalbinėjimams, moteris apsisprendė perkelti santykius į naują etapą: priimti vyrą į savo namus, padėti jam atsistoti ant kojų ir susirasti darbą užsienyje. Abiem atrodė, kad dviese gyvenimas taps lengvesnis, nes finansinius rūpesčius neš ne po vieną, o kartu. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kaip dažnai pasitaiko, istorija klostėsi visai kitaip. Atvykęs į svečią šalį, vyriškis nuolat ieškojo darbo, o vos jo atsirasdavo – pateikdavo vis kitą priežastį, kodėl tas darbas jam netinka. 

Agnė tuo metu viskuo ir toliau rūpinosi viena: išlaikė ir būstą, ir vyriškį, o šiam pinigų reikėjo ne tik maistui ar mokesčiams, bet ir prabangiems rūbams, daiktams bei pramogoms. 

Toks gyvenimas tęsėsi kurį laiką, kol Agnė sukaupė drąsą ir paprašė naująjį draugą išsikelti iš jos namų ir grąžinti visus jam paskolintus pinigus bei už jį sumokėtus mokesčius. Pinigų Raimondas, aišku, neturėjo, nes vis nerado savo svajonių darbo. Tačiau, įspraustas į kampą, sutiko išrašyti sutartai sumai skolos raštelį, pažadėjo per metus skolą grąžinti ir išsikraustė iš Agnės namų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, po metų Raimondas buvo grąžinęs tik nedidelę skolos dalį. Agnei pasidarė aišku, jog po grįžimo į Lietuvą jis neketina padengti likusios skolos. 

Praradusi viltį reikalą užbaigti gražiuoju, Agnė užregistravo skolą eskolos.lt portale, tikėdamasi bent taip atgauti jai priklausančius pinigus. Skolos dokumentas yra, skolininkas aiškus. Tačiau į viešumą kylant vis daugiau detalių, situacija sudėtingėjo. 

Pasirodo, Raimondas Agnės patiklumu pasinaudojo ne tik patogiai gyvendamas užsienyje. Vyriškis ją apgavo ir neva noriai pasirašydamas skolos raštelį, kuris neatitiko tam tikrų reikalavimų. Skolos raštelyje buvo įrašyta daugiau kaip 3 tūkst. eurų suma. Kai skolinama grynaisiais pinigais, skolos raštelis turi būti patvirtintas notaro, todėl Agnės gautasis raštelis buvo surašytas netinkama forma, vadinasi, išieškojimas tokiais atvejais tampa sudėtingesnis. Negana to, raštelyje abi šalys neužfiksavo fakto, kad pinigai perduoti Raimondui. 

REKLAMA

Bet ir tuo Agnės bėdos nesibaigė. 

Dalį sumos ji vyrui buvo pervedusi bankiniu pavedimu, vadinasi, galėjo nesunkiai įrodyti bent dalies pinigų perdavimą. Tačiau ir šią dalį gudruolis buvo apgalvojęs. Po skolos raštelio išrašymo jis susisiekė su Agne ir pasakė, jog jam skubiai reikia pinigų, tačiau jų negalįs išsigryninti, todėl prašo jos pagalbos. Į Agnės sąskaitą jis pervedė tam tikrą sumą, paprašė juos išgryninti bei perduoti jam. Jau daug vėliau – teisme – paaiškėjo vyro sugalvota gudrybė. Raimondas įrodinėjo, kad šis pavedimas buvo skirtas padengti dalį skolos! Jis žinojo, kad neįrodžius skolos fakto teismas nepriteistų jokios skolos. 

REKLAMA

Ir tik po ilgos ir varginančios teismų virtinės kartu su eskolos.lt teisininkų pagalba Agnei vis tik pavyko įtikinti teismą, jog Raimondas kurį laiką gyveno moters namuose, neturėjo nuolatinių pajamų, todėl negalėjo prisidėti prie būsto išlaikymo ar bendrų išlaidų. Skolos raštelis buvo pripažintas pagrįstu – vyras neturėjo jokių pajamų grąžinti skolos. Teisybė galiausiai triumfavo, o gudruolis „Alfonsas“ neišsisuko ir yra teismo įpareigotas dalimis grąžinti Agnės pinigus. 

Agnė pripažįsta, kad dėl pasitikėjimo ir teisinių žinių stokos pati elgėsi neapdairiai, tačiau pasakodama savo istoriją nori įspėti kitus, jog gudruoliai būna gerai „pasikaustę“, todėl gali apmauti net patyrusius ar gerai informuotus žmones. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Eskolos.lt savo ruožtu įspėja būti budriems, nepasitikėti gražiais pažadais, o visus piniginius reikalus įteisinti tinkamai. Įmonės specialistai daugiau kaip 10 metų sprendžia panašias žmonių problemas, ištraukia juos iš, atrodytų, beviltiškų situacijų, todėl neturint pakankamai žinių rekomenduoja konsultuotis su profesionalais ir pataupyti laiką ir nervus. Juk meilė – nebūtinai akla.

Daugiau informacijos https://www.eskolos.lt/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų