Siūloma PVM lengvata meno renginiams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Juozapaitis nuo šių metų liepos 1 d. siūlo įteisinti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą kultūros ir meno renginiams, rašytojo, kompozitoriaus ir atlikėjų paslaugoms.

Tokį PVM įstatymo papildymo projektą jis įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate.

Pagal projektą, lengvatinį 9 procentų PVM tarifą siūloma taikyti visų rūšių meno ir kultūros renginių (įskaitant parodas, paskaitas, cirko renginius), taip pat muziejų, botanikos, zoologijos sodų lankymui.

Jeigu Seimas pritartų, lengvatinis 9 proc. PVM tarifas būtų taikomas ir rašytojo, kompozitoriaus ar atlikėjo (aktoriaus, muzikanto, dirigento, režisieriaus, šokėjo, dainininko ar kito asmens, vaidinančio, dainuojančio, skaitančio, deklamuojančio arba kitaip atliekančio literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius) teikiamoms kūrybos ar atlikimo paslaugoms ir paslaugoms, už kurias šiems asmenims mokamas honoraras, kaip jis apibrėžtas Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme.

Projekto iniciatorius Seimo narys V. Juozapaitis mano, kad siūlomi pakeitimai sudarys palankesnes sąlygas visų rūšių meno ir kultūros renginių plėtrai, užtikrins pagrįstą ir nediskriminuojantį apmokestinimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų