Siūlo įstatinį kapitalą mažinti iki 1 euro

Darbo partija įregistravo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama uždarosioms akcinėms bendrovėms įstatinio kapitalo reikalavimą sumažinti iki 1 euro. Projekto pataisą užregistravo Darbo partijos frakcijos nariai Vytautas Gapšys, Darius Ulickas ir Valdas Skarbalius. Šiuo metu LR akcinių bendrovių įstatyme yra nustatyta, kad uždarųjų akcinių bendrovių įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 2,5 tūkstančio eurų.

„Šiuo įstatymo projektu siekiame gerinti verslo aplinką, nes 2,5 tūkstančio eurų dydžio įstatinis kapitalas tik apsunkina naujų įmonių steigimą, todėl tam tikra prasme yra mažinamas verslumas, o tai yra didelis praradimas valstybei. Mažindami uždarųjų akcinių bendrovių įstatinį kapitalą kartu mažinsime ir verslo kūrimo sąnaudas, taip pat motyvuosime jaunimą imtis verslo, kurti startuolius, skatinsime inovacijas ir naujų darbo vietų kūrimą – visa tai užtikrins Lietuvos ekonominį augimą“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos narys V. Gapšys.

2009 m. V. Gapšys siūlė įstatinį įmonių kapitalą mažinti iki 1 lito, tačiau tuomet toks siūlymas Seimo narių pritarimo nesulaukė. Kita vertus, šiandien Europos Sąjungoje jau matoma panaši tendencija – vis daugiau valstybių siekia gerinti bendrovių verslo aplinką.

„Pavyzdžiui, Europos Komisijoje yra svarstoma direktyva, kuria siekiama supaprastinti įmonių steigimą visoje Europos Sąjungoje. Į tai įeina ir finansinių, ir teisinių, ir administracinių sąnaudų mažinimas. Tad direktyvoje yra numatytos daug palankesnės sąlygos įmonių įstatiniam kapitalui, t. y., kaip ir mes, Darbo partija siūlome, įtvirtinta, kad įstatinis kapitalas būtų 1 euras. ES taip pat nereikalautų sukaupti bendrovėms privalomojo rezervo. Tad mums dar yra kur pasitempti“, – teigia V. Gapšys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų