Seimo komitetas nepritarė prezidento veto dėl Kelių direkcijos valdybos formavimo

Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas siūlo Seimui atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto pataisoms, leidžiančioms į valstybės įmonę pertvarkytos Kelių direkcijos valdybos daugumą suformuoti iš valstybės tarnautojų.    

Už tai trečiadienį balsavo septyni komiteto nariai, o trys susilaikė.  

„Kelių direkcija turi įgyvendinti Vyriausybės programą“, – teigė komiteto vadovas „valstietis“ Valius Ąžuolas, todėl, pasak jo, tų priemonių įgyvendinimu turi rūpinti valstybės tarnautojai.  

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta tvirtino, kad „valstybės valdomose įmonėse reikėtų laikytis tam tikro profesionalumo“.     

Konservatoriaus Mykolo Majausko paprašytas sukonkretinti prezidentūros poziciją, kaip turėtų  būti sudaromos valstybinių įmonių valdybos – iš valstybės tarnautojų ar nepriklausomų atstovų daugumos – S. Krėpšta teigė, kad konkrečios prezidentūros pozicijos šiuos klausimu nėra.    

„Negalėčiau pasakyti, kokia būtų galutinė prezidento pozicija“, – teigė jis, pabrėždamas, kad kol kas, kol „horizontalusis įstatymas“ numato reikalavimus dėl valdybų sudarymo, jie turi būti taikomi visoms įmonėms be išimčių. 

Dabar Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymas numato, kad į valdybas turi būti skiriami ne tik valstybės tarnautojai, bet ir nepriklausomi nariai – jie turėtų sudaryti ne mažiau kaip pusę narių, o bent penktadalį – darbuotojų atstovai.     

Tuo tarpu Seimas leido Kelių direkcijos valdybą formuoti daugiau nei pusę jos narių skiriant iš valstybės atstovų. 

Valdantieji tikisi, kad Seimas nepalaikys prezidento veto. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad prezidentui priimant sprendimą vetuoti pataisas, jam nebuvo paaiškintos jų priėmimo Seime priežastys, G. Nausėda esą taip pat nebuvo informuotas apie įregistruotas pataisas dėl įmonių valdybų sudarymo tvarkos pakeitimo. 

REKLAMA

Opozicijos atstovai sako, kad jie parems prezidento veto. Anot jų, iš valstybės atstovų sudarytos valdybos ne tik prieštarautų Lietuvos įsipareigojimams Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO), bet ir netenkintų valstybės institucijų, nes nėra norinčių valdybose dirbti darbuotojų.  

Reaguodami į tai, kad Kelių direkcijos valdybą Seimas nusiteikęs formuoti iš valstybės atstovų daugumos, valdantieji suskubo keisti ir kitų valstybės ir savivaldybių įmonių valdybų formavimą – Seimas gegužės pabaigoje priėmė svarstyti atitinkamas grupės parlamentarų parengtas Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisas. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų