Seime svarstoma nauja elektroninių cigarečių prekybos tvarka

Seimui teikiamas siūlymas uždrausti į Lietuvą tiekti elektronines cigaretes ir jų pildykles, taip pat įvairius naujoviškus tabako gaminius, apie tai nepranešus Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui. Taip siekiama užtikrinti tokių gaminių saugumą ir kokybę. 

Šiais produktais būtų galima prekiauti ne anksčiau kaip po pusmečio nuo pranešimo. Už tvarkos pažeidimą prekybos įmonėms grės nuo 289 eurų iki 1448 eurų baudos. 

Pataisos taip pat numato, kad rūkomuosius žolinius gaminius į Lietuvą būtų galima įvežti tik  departamentui pateikus informaciją apie jų sudedamąsias dalis ir kiekį.  

Pakeitimais numatoma uždrausti nepilnamečiams parduoti, vartoti ar turėti bet kokius įrenginius, skirtus vartoti tabako gaminius. Ketinama drausti ir skelbimus apie jų nemokamą platinimą ar kainų sumažinimą bei skyrimą loterijų ar žaidimų prizais. Tokias prekes laikyti ir gabenti būtų galima taip pat, kaip ir kitus rūkalus. 

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas siūlo Vyriausybė, mananti, kad nauji apribojimai nesukels verslui didelės naštos, nes nėra draudžiamas tiekimas į rinką, o tik nustatomi reikalavimai prekybai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų