naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net šeši Lietuvos oreiviai šeštadienį Murska Sobotoje (Slovėnija) pradės pasirodymą 24-ajame pasaulio karšto oro balionų čempionate. Pasaulio pirmenybėse iš viso varžysis 105 oreiviai iš 32 valstybių.

Net šeši Lietuvos oreiviai šeštadienį Murska Sobotoje (Slovėnija) pradės pasirodymą 24-ajame pasaulio karšto oro balionų čempionate. Pasaulio pirmenybėse iš viso varžysis 105 oreiviai iš 32 valstybių.

REKLAMA

Lietuvai atstovaus Rimas Kostiuškevičius, Tadas Gegevičius, Vytautas Junevičius, Vytas Kerdokas, Dovydas Vaitkevičius ir Martynas Lyčius, rašoma pranešime spaudai.

„Tikimės gero pasirodymo. Norėtume, kad bent vienas mūsų sportininkas patektų į dešimtuką. Manau, kad į aukštas vietas taikysis R. Kostiuškevičius, V. Kerdokas. Jie – patyrę pilotai, ankščiau pasiekę neblogus rezultatus. Visi mūsų pilotai yra gana stiprūs. T. Gegevičius į pirmenybes vyksta po geros treniruotės Austrijos čempionate“, – lietuvių šansus vertino Lietuvos oreivių federacijos (LOF) prezidentas Vytautas Sviderskis.

Šeši Lietuvos oreiviai sudarys vieną didžiausių delegacijų tarp visų šalių. Daugiau – aštuonis – oreivius turės tik amerikiečiai. Po šešis pilotus taip pat atstovaus Šveicarijai, Didžiajai Britanijai bei Australijai.

REKLAMA

„Tai lemia ankstesniuose čempionatuose pasiekti rezultatai. Į pasaulio čempionatą pirmajame rate yra kviečiama po du kiekvienos šalies pilotus. Antrajame ir trečiajame ratuose jau yra kviečiami tų šalių sportininkai, kurie praėjusiame čempionate turėjo geresnius rezultatus. Jie užpildo likusias vietas paskelbtam dalyvių skaičiui“, – paaiškino V. Sviderskis.

REKLAMA

Pasak jo, Lietuvos delegacija praktiškai visą laiką būna didelė, nes lietuviai šiame sporte turi stiprias tradicijas bei visą laiką pasiekia solidžius rezultatus. Didelė delegacija suteikia tam tikrų privalumų rinktinės nariams.

„Kiekvienas rinktinės narys tarpusavyje dalinasi informacija. Pirmiau pakilęs oreivis gali kitiems praneši apie esančias sąlygas. Taip atsiranda daugiau informacijos šaltinių. Komandos bendradarbiavimas yra labai svarbus, ypač mažai valstybei“, – teigė V. Sviderskis.

REKLAMA

Stiprios šalys, tokios kaip Šveicarija, Prancūzija ar kitos, turi finansines galimybes ir pajėgumus vežtis į čempionatą savo stiprias meteo komandas, kurios atlieka svarbų darbą vertindami oro sąlygas.

„Mes tokių meteorologų vežtis negalime, todėl būtent tarpusavio informacijos dalinimasis mums labai pagelbėja. Skraidyti rinktinėje šešiese kur kas lengviau, nei, pavyzdžiui, dviese“, – pridūrė V. Sviderskis.

Pasaulio čempionatas Slovėnijoje vyks rugsėjo 17-23 dienomis. V. Sviderskio teigimu, šiuo metu orų prognozės tai savaitei nėra geros.

REKLAMA
REKLAMA

„Pats nesu skraidęs būtent tose vietovėse, tai negaliu pasakyti, koks ten reljefas bei kokios jo ypatybės, bet rinktinės nariai yra skraidę įvairiausiose vietose – tiek kalnuotose, tiek lygumose. Ar palanki vieta mums, paaiškės po pirmų treniruočių, tačiau neaišku, ar jie įvyks, nes oro prognozė kol kas yra prasta“, – sakė LOF prezidentas.

1999 metais pasaulio karšto oro balionų čempionate bronzos medalį iškovojo Gintaras Šurkus, o 2016 metais planetos pirmenybėse Japonijoje sidabrą pelnė Rimas Kostiuškevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų