• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijos narys, buvęs premjeras Saulius Skvernelis dabartine Vyriausybe pavadino „beviltiškai neįgalia“. Kalbėdamas apie elektros liberalizacijos procesą, tikina, kad trečiąjį etapą vertėtų atidėti, taip pat griebtis papildomų veiksmų, siekiant suvaldyti elektros kainų šuolius.

Opozicijos narys, buvęs premjeras Saulius Skvernelis dabartine Vyriausybe pavadino „beviltiškai neįgalia“. Kalbėdamas apie elektros liberalizacijos procesą, tikina, kad trečiąjį etapą vertėtų atidėti, taip pat griebtis papildomų veiksmų, siekiant suvaldyti elektros kainų šuolius.

REKLAMA

Laidos „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ metu Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas S. Skvernelis teigė, kad sprendimai į iškilusias krizes yra pavėluoti.

„Tuoj bus du metai, kaip ši Vyriausybė dirba. Vertinant objektyvias krizes, kuriose yra ir, matyt, nepriklauso nuo Vyriausybės, tai reagavimas į tas krizes, mano nuomone, yra pavėluotas.

Laukiama iki paskutinio momento, galbūt savaime išsispręs, o kada įstumiama į kampą, tada atsiranda siūlymas turėti kokį nors planą, tačiau jis būna pavėluotas ir dažnai neefektyvus“, – teigė opozicijos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo įvesti „lubas“ ir „grindis“

S. Skvernelis, kalbėdamas apie išaugusias elektros kainas, ragino valdžios atstovus nedelsiant griebtis papildomų veiksmų, kuriuos privalu įgyvendinti nedelsiant.

REKLAMA

„Mano galva, yra keli svarbūs ir būtini dalykai, kuriuos reikia nedelsiant daryti. Kalbant apie elektros rinkos kainą, šiandien sprendimas yra ne Lietuvoje, bet su Lietuvos pagalba jis gali būti surastas.

<...> Yra premjerė ir prezidentas, Vadovų Taryba turi viską padaryti, kad dėl kainų fiksavimo ir kompensavimo būtų [pasirinktas] ne Vokietijos pasiūlymas, o Čekijos“, – svarstė S. Skvernelis.

Be to, pašnekovas pridūrė, kad taip pat reikėtų apsvarstyti, ar nereikia įvesti kainų „lubų ir „grindų“.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas iš sprendimų, kurį būtų galima siūlyti svarstyti – įvesti kainų „lubas“ ir „grindis“. Nes šiandien, jeigu elektros energijos kaina susieta su dujomis, tai tie, kurie gamina vėją ir saulę, šiandien turi labai didelius pelnus, viršpelnius, kurių nesitikėjo. Jeigu įvestume dabar lubas, tas viršpelnis eitų vartotojų kompensavimui, bet turi būti ir grindys“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Paklaustas, ar rinkos liberalizavimo procesą vertėtų sustabdyti, S. Skvernelis tikino, kad pirmasis etapas praėjo be didesnių nesklandumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra Europos Sąjungos direktyva, kuri turi būti įgyvendinta iki 2025 metų. Verslas, galbūt irgi žiūrovai nežino, liberalizacijos sąlygomis gyveno jau keletą metų. Mes kalbėjome apie buitinius vartotojus. Tai yra trys etapai ir tikrai nebuvo lengvi sprendimai. <...> Tą reikėjo daryti, kadangi jau laikas tiksėjo. Neįgyvendinus direktyvos, atsirastų finansinės sankcijos valstybei. Bet manau, kad pirmas etapas praėjo pakankamai sklandžiai, žmonės pasirinko.

Visgi antrojo liberalizacijos etapo metu jau pasimatė tam tikrų trikdžių, todėl, opozicijos atstovo teigimu, vertėtų apgalvoti, ar nereikia atidėti trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo.

„Dėl trečio etapo – aš tikrai pritarčiau, kad jis būtų stabdomas“, – pridūrė S. Skvernelis.

Mentas peza kaip visada. O už ekrano palaiko valdančiuosius už atlygį. Kur ta interpeliaciją ministrams! Gavo dotacija ir plaukia pasroviui. O ta partija tai išdavikų. Viso perbegeliai suskiai. Nežinau jei kas balsuos už juos tai tokie pat zarzos bus. Nepernešu prisiplakelis ir išdavikų.
Neiprususios valdininkes
Neiprususios valdininkes
Kiek jus cia tyciosites su savo idiotiskais projektais is Lietuvos gyventoju ? O ypac is pensininku, jau dirbanti zmogu erzina jusu tos neadekvacios sutartys, kur vienas sakinys kur fiksuota kaina, o kitas, kad kaina gali keistis…
Palikit jus zmones ramybeje, jus isrinkti valdyti musu pinigus, nesugebat, eikit i gatve ir ieskokites darbo pagal kompetencija, kaip visi zmones. Nemokat pigiai nusipirkt, tai gaminkime patys ta elektra, juk galime, Margarita Starkeviciute aiskiai isaiskino, kaip tai padaryti ir kaina bus ~ 18 ct. Jau atsibodo situ glusiu skaisciu ir simonyciu klausyti…
Lietuvoje daug kas baige ekonomika ir durniu cia nedaug, jusu zinios labai jau menkos ekonomikoje ponios.
Sulindo į užpakaly konservas tpfu slikstyne.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų