Šalys, kuriose rūkalius ištinka šokas: cigaretės Lietuvoje pasirodo ne tokios ir brangios

Kone kasmet didinami akcizai rūkalams kelia cigarečių kainas Lietuvoje į neregėtas aukštumas. Bet tie, kas skundžiasi rūkalų kainomis Lietuvoje, turėtų gerokai praplėsti savo akiratį ir pasižvalgyti į situaciją svetur.

48

Tą mums padeda padaryti emigrantai. Vienas pavyzdžių, Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai, kurie nenori atsisakyti šio žalingo įpročio, bet nėra linkę už pakelį cigarečių mokėti apie 10-11 eurų.

„Gal kas turi parduoti cigarečių?“, - vienoje Didžiosios Britanijos lietuvius vienijančioje „Facebook“ grupėje klausia Raminta. Diskusija po šiuo įrašu neįsiplieskia, mat netrukus Ramintai pasiūloma įsigyti bloką cigarečių vos už 43 eurus.

Atitinkamai Didžiojoje Britanijoje moteriai tektų sumokėti per 100 eurų už tą patį kiekį cigarečių. Nesunku paskaičiuoti, kad tokiu būdu sutaupoma įspūdinga apie 60 eurų suma už vieną bloką (10 pakelių – aut. past.).

(48 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išvydus tokius vaizdus net cigarečių pakelis iškris iš rankos

Australijos fenomenas

Tiesa, jei galvojate, kad cigaretės Didžiojoje Britanijoje yra brangiausios visame pasaulyje – stipriai klystate. Taip ši šalis patenka į penketuką brangiausių (vertinant pagal rūkalus – aut. past.) pasaulio valstybių, bet sąraše teužima paskutinę 5-ąją vietą.

Įvairių prekių ir paslaugų kainas visame pasaulyje fiksuojančio ir apibendrinančio portalo numbeo.com pateiktame sąraše pirmąją vietą pagal cigarečių brangumą užima Australija (buvo vertinama „Malboro“ cigarečių pakelio kaina – aut. past.). Šioje šalyje vienas pakelis cigarečių kainuoja net 17,15 euro.

Antroje vietoje žengia Naujoji Zelandija (18,86 euro), trečioje – Norvegija (11,61 euro), o ketvirtoje – Airija (11,50 euro). Jau minėta D. Britanija užima penktąją vietą (10,76 euro). Daugiau kaip 10 eurų už cigarečių pakelį dar sumoka islandai (10,38 euro).

Situacija Baltijos šalyse

Iš Baltijos šalių brangiausi rūkalai Estijoje (36 vieta sąraše). Čia už cigarečių pakelį tenka sumokėti lygiai 4 eurus. Lietuviai su latviais šioje kategorijoje dalijasi 44-45 vietas – mūsų šalyje „Malboro“ cigarečių pakelio kaina 3,5 euro.

REKLAMA

Savaime suprantama, visada yra įdomu sužinoti ne tik tai, kur yra brangiau, bet ir kur ta pati prekė kainuoja žymiai pigiau. Nors lietuviai įpratę pigesnių prekių ieškoti Lenkijoje, bet cigarečių kainos pas mūsų kaimynus yra labai panašios (3,48 euro).

Tuo tarpu lietuvių turistų pamėgtoje Bulgarijoje cigarečių pakelio kaina jau siekia 2,76 euro, o Turkijoje dar mažiau – vos 2,29 euro. Pigiausių šalių (vertinant pagal cigarečių kainas) dešimtuke yra puikiai lietuviams žinomos šalys.

Rusijoje pakelis cigarečių kainuoja – 1,64 euro, Gruzijoje – 1,5 Eur, o Baltarusijoje – vos 1,2 euro. Bet ir tai dar ne riba. Štai Ukrainoje toks pat cigarečių pakelis nekainuoja net euro – 0,98 Eur.


Rašyti komentarą...
J
Julius
2018-07-19 09:53:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus ta kaina kazkaip kvailai suprantat tarkim 20 eu sveicarijoj ar norgej vistiek yra maziau nei 4 eu lt nes pragyvenimo lygis skiriasi kartais!!!!!
Atsakyti
-1

R
RRUCORKIA ,
2018-07-19 01:49:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
BRANGINKIT KIEK NORIT R U K Y S I M ,
Atsakyti
-1

A
Ale va
2018-07-19 07:12:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tokie straipsniai(antraštės) nėra reklaminiai,pateisinantys valdžios nesugebėjimą kontroliuoti kainas laukiniam kapitalizme?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų