naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prorusiškų veikėjų gvazdikais apdėliotas rusų okupantų tankas, stovintis Vilniuje, šalia Katedros aikštės, ir vėl sulaukė dėmesio. Nors gvazdikai atsidūrė šiukšlių konteineryje, dabar siūloma įsigyti sunaikintą okupantų karo mašiną.

Prorusiškų veikėjų gvazdikais apdėliotas rusų okupantų tankas, stovintis Vilniuje, šalia Katedros aikštės, ir vėl sulaukė dėmesio. Nors gvazdikai atsidūrė šiukšlių konteineryje, dabar siūloma įsigyti sunaikintą okupantų karo mašiną.

REKLAMA

Idėją parduoti rusų okupantų tanką įgyvendinęs Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas socialiniame tinkle pasidalijo ir parduodamo rusų okupantų tanko skelbimo nuoroda.

Ironiškai perteiktame aprašyme savivaldybės atstovas teigia, kad į tanko komplektaciją įeina ir skalbimo mašina bei nešiojamas tualetas, o karo mašinos kaina – vos 800 eurų.

„To dar Lietuvos istorijoje nebuvo – galite nusipirkti rusišką tanką! Parduodu unikalų daiktą, kaina ypatingai žema. Kontaktas – skelbime, skambinkite skubiai, kol neatsirado pirkėjas. Nuoroda į skelbimą: https://autoplius.lt/skelbimai/kita-t-72b-kita-23058322.html.

REKLAMA

Parduodamas beveik puikios būklės tankas T-72B.

Tankas daužtas, bet mažai eksploatuotas – vienas savininkas, 71-erių vyriškis, kuris labai prižiūrėjo šią transporto priemonę. Realai tik viena ilgesnė kelionė buvo nuo Belgorodo (RU) iki Dmytrivkos (UA).

REKLAMA

Rida tikrai, neatsukta. Neskendęs, nors per vieną upelį važiuojant buvo reikalų.

Paskutinė registracijos šalis – Rusija, bet į Lietuvą eksportuotas per Ukrainą.

Turėjo eismo įvykį su kitu eismo dalyviu „Javelin“, atlaikė puikiai – „Javelin“ neberemontuojamas, o tanką galima suremontuoti. Bet techninė apžiūra dar galioja iki 2023 12.

Viduje – juodos odos salonas, trys sėdimos vietos

Visi patogumai – į tanko komplektaciją įeina ir skalbimo mašina bei nešiojamas tualetas (nuotraukas pridedame). Pridedu ir naują nuotrauką, kaip atrodė vos išvykęs iš salono.

REKLAMA

Bagažinės nėra, bet daiktus galima vežti pririšus viršuje tanko – bandyta ne kartą, pavyko.

Kuro sąnaudos nemažos, bet galima įstatyti dujas – padėčiau surasti, kas tai daro.

Tanko privalumai: erdvus salonas, gera garso izoliacija, beraktė sistema (nėra jokių raktų apskritai), nereikia keisti padangų, niekada negausite parkavimo baudos, nes nėra valytuvų, už kurių būtų galima užkišti baudos lapelį. Beje, visada turėsite nemokamą stovėjimo vietą Vilniuje, Žvėryne, Ukrainos herojų gatvėje – čia būna salono garantija. Iškylaujant dar patogu ant vamzdžio pasikabinti hamaką arba džiauti skalbinius. Moderniškai atsidarančios durys – viršų. Yra du stoglangiai, apvalūs, tik be stiklo.

REKLAMA
REKLAMA

Tanko trūkumai: nėra vairo stiprintuvo, prastas priekinis matomumas, nėra parktronikų, nėra kondicionieriaus. Todėl labiausiai tinka važinėti vėsesniu metu – vasarą viduje labai karšta. Yra šiek tiek rūdžių, bet jas galima nušveisti. Tiesa, nėra Euro standarto – kertant sieną, visada būna problemų su muitininkais. Nėra oro pagalvių, bet prie komplekto pridėsim 4 pagalves iš namų, labai minkštos.

Patikėkite, tai išskirtinė transporto priemonė, atkreipia pravažiuojančių akį kelyje. Moterų dėmesys garantuotas – vos prisiparkavau Vilniaus centre, suplūdo pagyvenusio amžiaus damos su gvazdikais. Net ir vyrai nešė man gėles.

REKLAMA

Apžiūrėti tanką galima Vilniuje centre. Dėl apžiūros iš anksto susitarkime mano telefonu 1482.

Tik rimti skambučiai, į švyturėlius bei SMS žinutes neatsakau.

Kaina dar galiu paderinti“, – rašė K. Žukauskas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad paremti Ukrainos karius, kovojančius prieš genocidą vykdančius rusų okupantus, galima telefonu 1482. Būtent šį kontaktinį numerį dėl tanko įsigijimo paviešintame skelbime yra nurodęs ir Vilniaus savivaldybės mero patarėjas K. Žukauskas. Taigi įsigyti tanko visgi susidomėjusiems asmenims nusipirkti nepavyktų.

REKLAMA

Tankas apipaišytas dažais

Vilniuje aerozoliniais dažais išpaišytas prie Vilniaus Katedros aikštės eksponuojamas rusų tankas.

Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienio vakarą, apie 20.41 val. Katedros aikštėje buvo sulaikytas 36 metų vyras, kuris aerozoliniais dažais išpaišė aikštėje stovintį ekspozicinį tanką.

Policija surinko medžiagą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Kaip skelbta anksčiau, Vilniaus apskrities policija jau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prie Vilniaus Katedros aikštėje eksponuojamo rusų tanko galimai sumušto vyro.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pradėta administracinė teisena, sprendžiant, ar ant tanko padėti gvazdikai nėra sovietinis simbolis.

Kaip pirmadienį BNS informavo policijos atstovė Julija Samorokovskaja, sekmadienį, apie 10 val., kilus žodiniam konfliktui dėl padėtų gėlių ant tanko, nenustatytas asmuo sudavė kumščiu į veidą 1972 metais gimusiam vyrui. Jis nukrito ant žemės.

Dėl šio įvykio yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalį, už tai numatoma atsakomybė už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą.

REKLAMA

Vėliau antradienį policija pranešė, kad įtariamasis – 1976 metais gimęs vilnietis. Be to, pareigūnai spręs, ar ikiteisminį tyrimą perkvalifikavikuoti į tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Už šią veiką gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tuo metu dėl ant tanko padėtų gvazdikų policija priėmė sprendimą pradėti administracinę teiseną pagal Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimą ar demonstravimą.

Trofėjinis Ukrainos karių sunaikintas Rusijos tankas nuo praėjusio penktadienio eksponuojamas automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Katedros aikštės Vilniuje, jis stovės iki kovo 16 dienos.

Tanką Vytauto Didžiojo karo muziejui Kaune iki šių metų pabaigos paskolino Kyivo karo muziejus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų