naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodė naujų ženklų, kad jau beveik septynis mėnesius trunkantis Rusijos karas prieš Ukrainą agresorei kainuoja vis daugiau – ypač dėl nukritusių energijos produktų kainų.

Pasirodė naujų ženklų, kad jau beveik septynis mėnesius trunkantis Rusijos karas prieš Ukrainą agresorei kainuoja vis daugiau – ypač dėl nukritusių energijos produktų kainų.

REKLAMA

Netgi oficialūs Rusijos finansų ministerijos duomenys rodo, kad nuo metų pradžios fiksuotas didžiulis valstybės biudžeto perteklius per vasarą beveik išnyko, rašo CNN.

Pajamos gerokai sumažėjo

Birželio pabaigoje perteklius siekė apie 1,37 trilijono rublių (apie 23 mlrd. eurų). Tačiau baigiantis rugpjūčiui jis krito vos iki 137 mlrd. rublių (2,3 mlrd. eurų).

Itin susitraukė Rusijos valstybės biudžeto pajamos. Paprastai lėšos iš naftos pardavimo yra didesnės nei iš gamtinių dujų, o „Brent“ rūšies naftos kaina nuo birželio pradžioje pasiektų aukštumų jau susitraukė 25 proc.

Tai didžiulis smūgis, o dar net neįsigaliojo ES embargo Rusijos naftai ir didžiojo septyneto šalių sprendimas dėl rusiškos naftos kainų ribojimo. Šios sankcijos turėtų įsigalioti nuo gruodžio mėnesio.

REKLAMA

Ir kol gamtinių dujų kainos Europoje išlieka itin aukštos, kaip pranešė „Gazprom“, Rusijos dujų tiekimas į ES ir Jungtinę Karalystę nuo metų pradžios susitraukė 49 proc.

REKLAMA

Dar daugiau, Rusijos biudžetas yra priverstas didinti ir savo išlaidas – tiek karo reikmėms, tiek dėl patiriamų Vakarų sankcijų gelbstint ekonomiką nuo visiško kracho, pastebi Vokietijos Tarptautinių ir saugumo reikalų instituto vyriausiasis bendradarbis Janis Kluge.

Jo teigimu, naujausi Rusijos vyriausybės duomenys rodo, kad realiai valstybės biudžetas šiuo metu yra deficitinis (jo išlaidos viršija pajamas). O karinėms išlaidoms augant skylė biudžete esą tik didės.

REKLAMA

„Iš pradžių planuota, kad šiemet karinės išlaidos sieks 3,5 trilijono rublių, tačiau ši riba veikiausiai jau buvo peržengta rugsėjį“, – komentavo J. Kluge.

Mažėjant Rusijos pajamoms ir augant išlaidoms, dėl atsivėrusio deficito šaliai bus sunku didinti pensijas ir kitas išmokas. O dėl to vietos gyventojų nepasitenkinimas gali tik dar daugiau didėti, nes parduotuvėse kainos gerokai išaugo ir jiems tiesiog nebus už ką nusipirkti valgyti.

Šią savaitę cituodamas šaltinius vyriausybėje Rusijos verslo dienraštis „Vedomosti“ pranešė, kad Finansų ministerija nurodė viešojo sektoriaus įstaigoms ir organizacijoms kitais metais savo išlaidas sumažinti bent 10 proc. Vis dėlto išlaidos gynybai turėtų toliau didėti, dienraščiui teigė šaltiniai Gynybos ministerijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Neigimas ir neigiamas augimas

Tačiau panašu, kad bent jau oficiali Kremliaus valdžia neigia akivaizdžias problemas, su kuriomis susiduria tiek šalies gyventojai, tiek verslas.

Viešoje kalboje savaitės pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neigė, kad dešimtmečius jo valdoma šalis susiduria su sunkumais. Pasak jo, Vakarų „ekonominio blitckrygo“ taktika neva nepasiteisino ir Rusija „užtikrintai dorojasi su išoriniu spaudimu“.

Nepriklausoma žiniasklaida atvirai juokiasi iš oficialiosios propagandos, kuriai tenka sugalvoti net tokius absurdiškus ekonominės padėties vertinimus, kaip „neigiamas augimas“.

REKLAMA

O pats V. Putinas ir toliau ieško sąjungininkų, kurie padėtų įveikti neva neegzistuojančias problemas. Šią savaitę Uzbekistane jis susitiko su Kinijos vadovu Xi Jinpingu.

Rusijai akivaizdžiai reikia rytinės kaimynės pagalbos. Tačiau patys kinai neskuba padėti baimindamiesi patirti antrines sankcijas iš JAV ir ES, kurios yra didžiausios tarptautinės prekybos partnerės.

Prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, kai kurios Kinijos kompanijos visiškai nutraukė savo veiklą V. Putino šalyje.

Tiesa, tiek Kinija, tiek Indija, kai kurios kitos šalys mielai perka rusišką naftą, dujas, anglį ir kitus resursus. Vis dėlto jos moka gerokai mažesnę kainą nei Kremlius gautų iš Vakarų.

Raginu Jus, Lietuvos piliečius, būti pilietiškais ir pakartotinai išsiųsti savo protestus - el. laiškus Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui prieš Civilinės sąjungos (LGBT partnerystės įteisinimo) įstatymą iki 2022-09-19 dienos.
Šiuo svarbiu Civilinės sąjungos projekto svarstymu sprendžiasi mūsų Lietuvos visuomenės ateitis, kokią turėsime Lietuvą ateityje. Lietuva gali pasikeisti.
Aš nepalaikau nei vienos Lietuvos politinės partijos, žinau ko jos vertos ir nei vieno politiko, esu nepriklausomas visuomenininkas.
Mano žiniomis ir Lietuvos ir Ukrainos visuomenės didžioji dalis nepritaria LGBT partnerystei ir LGBT ideologijai, todėl kaltinti žmones, kurie gina tradicinės šeimos ir krikščionybės vertybes, kad jie atseit, tariamai prorusiški ar palaiko Rusijos valdžią yra melas ir bjauri manipuliacija. Gal pagal tokius melagius ir ukrainiečiai, kurie kovoja prieš Rusijos kariuomenę palaiko Rusijos valdžią ar yra prorusiški?
Arba pažiūrėkite kaip vyksta LGBT paradai Gruzijoje, kurioje prieš LGBT paradą protestuoja net dvasininkai.
Manau, Seimo Žmogaus teisių komiteto ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžiai dėl šio Įstatymo projekto buvo neskaidrūs, nes prieš Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdį pateikiau raginimą nusišalinti ar nušalinti šio Komiteto pirmininką T. V.Raskevičių, kadangi jis yra suinteresuotas šio Įstatymo priėmimu, kaip šio Įstatymo naudos gavėjas, o T V.Raskevičius šį klausimą visiškai nutylėjo ir nesvarstė savo Komitete, o 2022-09-12 Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžio netransliavo tiesiogine transliacija, dėl to tai buvo slaptas ir neskaidrus svarstymas nuo visuomenės, atkreiptinas dėmesys, kad prie visų kitų šio Komiteto posėdžių yra nurodyta transliacijos nuoroda, o 2022-09-12 tokios nuorodos ir tiesioginės transliacijos nebuvo.
Seimo narės Agnės Širinskienės ,,Facebook'' paskyroje yra informacija, kad nebuvo 2022-09-12 dienos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžio tiesioginės transliacijos dėl Civilinės sąjungos projekto, nors paprastai būna Seimo Komiteto posėdžių tiesioginė transliacija. Kodėl taip pasielgė valdantieji, ypač Komiteto pirmininkas, konservatorius Stasys Šedbaras?
Pasikvies Bibiliu, skyliu lopyno meistra
O pas mus kokia skylė biudžete, net nereik nei į rusija žiūrėt, kaip rusijoj valdo besmegenių partija ir daro nesąmones taip ir Lietuvoj tokia situacija
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų