Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažmeninės prekybos bendrovei „Rimi Lietuva“ ir kitoms įmonėms skirtos nuo 1 tūkst. iki 1,3 tūkst. eurų baudos už nesaugių žaislų, girliandų ir ploviklių pardavimą.

Mažmeninės prekybos bendrovei „Rimi Lietuva“ ir kitoms įmonėms skirtos nuo 1 tūkst. iki 1,3 tūkst. eurų baudos už nesaugių žaislų, girliandų ir ploviklių pardavimą.

REKLAMA

Anot Vartotojų teisių apsaugos tarnybos, „Rimi“ prekiavo pavojingu žaislu – gyvate „Nature Word“, joje buvo viršytas ftalatų kiekis. Už tai jai skirta 1,3 tūkst. eurų bauda. 

Įmonei „Tavo noras“ už žaislo „my Baby Rattles“ prekybą skirta 1 tūkst. eurų bauda. Barškučių rinkinys yra pavojingas jaunesniems nei trejų metų vaikams. 

Tokia pat bauda skirta ir įmonei „Mportas“ už kalėdinių girliandų 100 LED, kurios gali užsidegti, prekybą, o įmonei „Opoltrans Lithuania“, prekiavusiai netinkamu žieminiu stiklų plovikliu, – 700 eurų bauda.

„Rimi“ taip pat sureagavo į tai išplatindama pranešimą žiniasklaidai. Pateikiame visą tekstą:

„Pateikdami produktus prekybai mūsų parduotuvėse tiekėjai pasirašo sutartinius įsipareigojimus, kuriuose užtikrina, kad prekių kokybė bei saugumas pilnai atitinka Europos Sąjungoje galiojančius reikalavimus, keliamus kompetentingų institucijų. Šiuo konkrečiu atveju, gamintojas „Simba Toys“ savo produktą žymėjo ženklu „CE“, kuris reiškia atitiktį ES žaislų saugos direktyvai, jo produktus importavęs tiekėjas mūsų bendrovę atsakingai užtikrino, kad prekė yra patikima.

REKLAMA

Valstybinės vartotojų apsaugos tarnybos iniciatyva atliktų laboratorinių tyrimų metu buvo nustatyta, kad žaisle esantys ftalatų kiekiai viršija ES direktyvos leidžiamus kiekius. Gavę šią informaciją nedelsiant pradėjome bendradarbiauti su atsakingais pareigūnais, sustabdėme prekybą žaislu ir pradėjome vykdyti jo išėmimą iš rinkos. Vadovaudamiesi nustatytomis procedūromis, apie tai iš karto paskelbėme visose mūsų tinklo parduotuvėse, informavome bei paskatinome pirkėjus grąžinti šią prekę. Iš vartotojų nusiskundimų ar kitų signalų, verčiančių suabejoti preke, mūsų bendrovė negavo.

Ir toliau bendradarbiaujame su atsakingomis institucijomis bei teikiame visą tyrimui reikalingą informaciją. Dėkojame Valstybinei vartotojų teisių tarnybai už atkreiptą dėmesį į šią situaciją ir galimybę kuo skubiau į ją reaguoti. Naudodamiesi šia galimybe norėtume dar kartą kreiptis į pirkėjus ir pakviesti juos į parduotuves sugrąžinti įsigytus žaislus – gyvates „Nature Word“. Savo ruožtu, bendradarbiaudami su teikėju aiškinamės šią situaciją ir imsimės prevencinių veiksmų, kad tokių atvejų ateityje nebūtų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų