Restruktūrizacijos „Šiaulių tauro televizoriai“ dar turės palaukti

Vakar Šiaulių apygardos teisme turėjo būti nagrinėjamas bendrovės „Šiaulių tauro televizoriai“ generalinio direktoriaus Rimanto Žukausko pareiškimas dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo, bet dėl teisėjos ligos posėdis neįvyko ir bylos svarstymas atidėtas.

2011 metais „Šiaulių tauro televizoriai“ uždirbo 2,646 milijono litų grynojo pelno – 9,8 karto daugiau nei 2010 metais. Pasak įmonės vadovo, pastaraisiais metais įvyko neprognozuotų dalykų, kurių bendrovė nepajėgė suvaldyti. Bendrovė restruktūrizavimo procesą norėjo pradėti dar 2012 metų spalio 31-ąją, tačiau tąsyk Šiaulių apygardos teismas atsisakė tokią bylą iškelti. Dėl tokios nutarties bendrovė kreipėsi į Apeliacinį teismą, tad vakar turėjęs įvykti prašymo nagrinėjimas – tai jau antrasis bandymas išvengti bankroto.

Restruktūrizacija reiškia, kad bendrovė bando išsaugoti verslą. Įmonių restruktūrizavimas – laikinų finansinių sunkumų turinčios, arba jų artimiausiu metu galinčios turėti įmonės pertvarkymo būdas, procesas, kurio tikslas – atkurti įmonės mokumą ir išvengti jos bankroto. Vienas iš svarbiausių restruktūrizuojamos įmonės požymių yra tai, kad proceso metu įmonei yra suteikiama laikina apsauga nuo jos kreditorių. Tokiai įmonei negalima areštuoti turto, iškelti bankroto bylos, yra sustabdomas netesybų ir palūkanų skaičiavimas.

REKLAMA

„Šiaulių tauro televizorių“ generalinis direktorius R. Žukauskas teigia, kad jei būtų leista bendrovę restruktūrizuoti, būtų įmanoma išspręsti visas problemas: „Dabar situacija rinkoje yra pakankamai paranki, nes mes esame ne Lietuvos, o labiau žaidėjai didelėse Europos ir Rusijos rinkose. Čia mūsų gaminiai yra patrauklūs ir leidžia generuoti geresnes komercines maržas.“ Šiuo metu bendrovėje dirba pusantro šimto darbuotojų, tai yra, beveik du kartus mažiau nei prieš porą metų.

Ieva MAČIULYTĖ  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų