Renovacijos efektas pastebimas iškart pabaigus darbus

Renovacijos procesas nesibaigia tik su statybininkų išėjimu – atsakingos institucijos dar turi patikrinti atliktus darbus ir jų atitikimą investiciniam planui. Taip pat svarbu pasirūpinti dokumentais paramos gavimui ir sulaukti pirmųjų renovacijos rezultatų – sumažėjusių šildymo sąskaitų. Apie renovacijos darbų užbaigimą ir matomus pasikeitimus įžvalgomis dalijasi aktyvūs daugiabučių bendrijų pirmininkai.

Skubėjo užbaigti

Kretingoje gyvenanti bendrijos pirmininkė Irena Dukštienė teigia, kad skubėjo priduoti renovuoto namo projektą ir gauti pasirašytą statybos užbaigimo aktą tam, kad suspėtų gauti 40 proc. paramą. „Turėjome priduoti namą iki Naujųjų metų, todėl rangovai įsipareigojo kai kuriuos darbus pabaigti vėliau. Natūralu, kad žiemos viduryje sutvarkyti aplinką neįmanoma, todėl laukiame pavasario ir tikimės galutinės pabaigos“, – teigia pašnekovė.

Pasak bendrijos pirmininkės, aktyviai įsitraukė į renovacijos procesą, todėl pabaigus statybos darbus rimtų priekaištų rangovams neturėjo. „Domėdamiesi gyventojai pradėjo išmanyti statybos reikalus, todėl išsakydavo savo pastebėjimus ir pasiūlymus tiek žodžiu, tiek raštu. Atrodo, kad pavyko surasti bendrą kalbą“, – teigia I. Dukštienė.

REKLAMA

Išleido mažiau nei numatyta investiciniame plane

Pašnekovės teigimu, dokumentai dėl paramos buvo pateikti laiku ir šiuo metu dar laukiama galutinių skaičiavimų bei sprendimo skirti paramą. „Galutinė projekto suma dar skaičiuojama, bet galiu pasakyti, kad renovacijai išleidome kiek mažiau nei buvo numatyta investiciniame plane. Visgi kredito grąžinimas dar neprasidėjo, taip pat laukiame paramos skyrimo“, – teigia I. Dukštienė.

Nors renovacija baigta sąlyginai neseniai, pašnekovė neslepia džiaugsmo galutiniu rezultatu. „Renovacija tikrai pavyko. Mes patys prieš 10 metų pakeitėme šildymo sistemą, todėl naujos nebereikėjo – daugiausiai investavome į sienų ir stogo šildymą. Namo gyventojai taip pat patenkinti. Žinau, kai kurie žiemą net nebuvo atsukę šildymo, užteko esamos temperatūros“, – sako I. Dukštienė. Devynių aukštų daugiabučio renovacija truko nepilnus metus – nuo vasario iki gruodžio mėnesio.

„Dabar beliko aplinkos sutvarkymas – žolynai, plytelės. Laukiam ir tikimės galutinio darbų užbaigimo“, – apibendrina pašnekovė.

Pavyksta ženkliai sutaupyti

Druskininkų daugiabučių bendrijos pirmininkas Vidmantas Antanas Aleknavičius sako, kad statybos darbų užbaigimas ir projekto pridavimas praėjo sklandžiai. „Buvome labai patenkinti rangovais, kurie tinkamai atliko visus darbus. Todėl gyventojai priekaištų neturėjo ir statybos užbaigimo aktas pasirašytas be didesnių trukdžių“, – teigia V. A. Aleknavičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų