Pristatė naujovę – kartonines pakuotes priimantį taromatą

Pasaulyje pirmaujanti maisto apdirbimo ir pakuočių iš kartono gamintoja „Tetra Pak“ Baltijos šalių regione suteiks galimybę per taromatus sugrąžinti panaudotas pakuotes. Pilotinis projektas startuoja Estijoje, įvertinus pasiektus rezultatus, panaši sistema gali būti įdiegta ir Lietuvoje bei Latvijoje, rašoma pranešime spaudai. 

Pakuočių surinkimas ir perdirbimas – tai svarbus žingsnis pereinant prie žemų emisijų žiedinės ekonomikos. Inicijuodama šį pilotinį projektą, „Tetra Pak“ žengia į ateitį orientuotą žingsnį ir, bendradarbiaujant su taros sistemos administratoriumi „RVM Systems“, kartoninių pakuočių grąžinimą integruoja į egzistuojančia taros sistemą. Kartonines pakuotes surenkantis automatas įrengtas šios šalies sostinėje Taline esančiame prekybos centre „Ülemiste“, kur vartotojai jas gali priduoti kartu su kitos rūšies tara. 

Kartonines pakuotes priimantis automatas veikia kaip įprasta taros surinkimo mašina, kuri automatiškai identifikuoja ir išrūšiuoja vartotojų atneštas nesuspaustas kartonines pakuotes nuo gėrimų ir maisto produktų. Pilotinio projekto metu priimamos visų rūšių pakuotės nepriklausomai nuo jų gamintojo, formos, dydžio ar produkto rūšies. 

„Panaudotos kartono pakuotės yra vertinga žaliava perdirbimui. Popierius yra atsinaujinantis išteklius, jis labai patvarus, o celiuliozės pluoštas pakartotinai gali būti panaudotas bent 7 kartus. Perdirbti galima ir kitas pakuotėje naudojamas medžiagas bei jas vėl panaudoti iš naujo. Iš perdirbtų maisto pakuočių popieriaus galima pagaminti kartono lakštus ar popierines servetėles, o likusios sudėtinės pakuotės dalys gali būti panaudotos kitų produktų gamyboje. Taip pat bendrovė įvertins, kokia apimtimi šis pakuočių grąžinimo sprendimas gali prisidėti prie didesnio kartono gaminių surinkimo Baltijos šalyse“, – sako „Tetra Pak“ pardavimų vadovė Baltijos šalyse Maija Baumane. 

Pakuočių grąžinimo idėja jau buvo ištestuota įgyvendinus vidinį bandomąjį projektą „Tetra Pak“ Šiaurės Europos padalinyje, Lunde, Švedijoje, kur sulaukta palankių rezultatų. Trijų mėnesių trukmės projekto metu bendrovės darbuotojai pridavė daugiau kaip 30 tūkst. kartono pakuočių. 

„Taros grąžinimo automatai įsitvirtino kaip veiksmingas būdas surinkti pakuotes masiniu būdu. Kartoninių pakuočių srityje yra daug neišnaudotų galimybių. Kartoninių pakuočių surinkimas yra svarbus elementas pereinant prie žemų emisijų žiedinės ekonomikos, nes taip galima padidinti perdirbime naudojamų žaliavų kiekį bei kokybę“, – sako „RVM Systems“ vadovas Tarmo Koreinik. 

Įvertins galimybes plėsti taros grąžinimo sistemą visoje Europoje 

Atsižvelgiant į pasiektus projekto Estijoje rezultatus, „Tetra Pak“ planuoja svarstyti, kur ir kokiu mastu kartoninių pakuočių grąžinimo sprendimas galėtų būti pritaikytas toliau. 

REKLAMA

„Norime ieškoti būdų kaip padidinti kartono pakuočių surinkimą ir perdirbimą tiek Estijoje, tiek kitose Europos šalyse. Šis bandomasis projektas yra dar vienas žingsnis siekiant „Tetra Pak“ vizijos surinkti ir perdirbti visas gėrimų pakuotes ir padaryti taip, kad nė viena panaudota pakuotė netaptų šiukšle ir neatsidurtų sąvartyne. Tęsiame bendradarbiavimą su partneriais, kad galėtume pasiūlyti didesnį perdirbimo pajėgumą pasaulyje“, – teigia M. Baumane. 

Sužinoti apie pakuočių grąžinimo sistemą daugiau galima čia.


Rašyti komentarą...
J
Jorė
2021-09-22 13:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia taromato kuris priimtu visokią tarą, nes pilnos pamiškės ir kitos vietos visokių butelių nuo akloholio, stiklainių....
Atsakyti
-2

R
Rimantas Volkovskij
2021-09-22 14:06:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aišku kad reikia ir ne tik tetra pak, galėtų surinkinėti ir stiklainius, butelius nuo degtinės,šampano, ir vyno. O tai mėtosi visur pakampėse, vis būtų švariau.
Atsakyti
0

D
Daiva
2021-09-24 20:53:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip reikia , ir stiklo taros reikia , vynų , stiklainių , degtinės.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų