Premjeras Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ pareiškė nematantis galimybių nuo kitų metų įvesti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą mėsai:

„Aš manau, kad šiuo metu, kada yra tokia geopolitinė situacija, ir ji yra įtempta, o tai veikia ir ekonomiką, papildomų lengvatų įvedimas dar labiau sumažintų biudžeto pajamas. Tokiu atveju mes negalėtume vykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Turime būti tikrai supratingi ir susitelkę ir tokių lengvatų negalime taikyti", – sakė A. Butkevičius.

Darbo partijos seniūnas frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys siūlo nuo 2015 pradžios taikyti lengvatinį 5 procentų PVM šviežiai atšaldytai mėsai, naminių paukščių mėsai, naminių gyvūnų ir paukščių mėsos gaminiams. Dabar mėsai taikomas 21 procento PVM tarifas.

Rugpjūčio pabaigoje Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Bronius Bradauskas įregistravo PVM įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įteisinti lengvatinį 5 procentų šio mokesčio tarifą šviežiai atšaldytai mėsai ir šviežiai tvenkiniuose išaugintai žuviai.

Pajamos iš PVM sudaro beveik pusę visų mokestinių pajamų. Dėl šiuo metu galiojančių PVM lengvatų, daugiausiai dėl lengvatos centriniam šildymui bei vaistams, šiemet į biudžetą bus negauta 460 milijonų litų pajamų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų