REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos vyriausybė planuoja šalies čigonams sudaryti geresnes sąlygas ieškant darbo – šios tautinės mažumos atstovų darbdaviams planuojama mažinti mokesčius.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip primena BBC, anksčiau šį mėnesį Prancūzijos policija iš nelegalių čigonų gyvenviečių atgal į Rumuniją išsiuntė 240 čigonų.

REKLAMA

Šie išsiuntimai buvo aršiai kritikuojami žmogaus teisių gynimo organizacijų. Valdančiųjų socialistų kritikai tuo metu teigė, kad šia politika sekama buvusiojo prezidento Nicolas Sarkozy 2010 metų kampanijomis, kurių metu iš šalies išsiųsta nemažai čigonų. Tai ne tik sukėlė diplomatinius kivirčus tarp Prancūzijos ir Rumunijos, šią politiką pasmerkė ir Europos Komisija.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies premjeras Jeanas-Marcas Ayraultas trečiadienį pareiškė, kad 150 darbo vietų, skirtų iš Bulgarijos ir Rumunijos atvykusiems čigonams, bus išplėstos.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Prancūzijoje gyvena apie 15 tūkst. čigonų. Daugiausiai tai emigrantai iš Bulgarijos ir Rumunijos – valstybių, kurios 2007 metais įstojo į Europos Sąjungą. Prancūzija, kaip ir Didžioji Britanija bei dar šešios ES šalys, šioms Sąjungos naujokėms yra įvedusios darbo rinkos barjerus.

Prancūzijoje šių dviejų ES naujokių emigrantams taikomi išskirtiniai apribojimai: darbdavys, įdarbinęs šių valstybių piliečius, per metus mokesčiams išleidžia 1,8 tūkst. eurų daugiau nei įdarbinęs kitą europietį.

Šie apribojimai gali išlikti iki metų pabaigos, praneša BBC.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų