Prabilo apie brokerius: tik retas lietuvis žino šiuos dalykus

Egzistuoja begalė skirtingų būdų, kuriais siūloma greitai ir be didelio vargo įsigyti, išnuomoti ar parduoti savo nekilnojamąjį turtą. Vienas iš jų - į pagalbą pasitelkti nekilnojamojo turto brokerius - yra kone kontraversiškiausias, visuomenę dažniausiai padalijantis į dvi priešiškas stovyklas.

Kol vieni džiaugiasi profesionalia rinkos žinovų pagalba ir efektyvumu, kiti, priešingai, atmeta bet kokią galimybę bendradarbiauti. „Dažniausiai girdime tuos standartinius stereotipus, pavyzdžiui, brokeriai nuolat „prikabina makaronų” ir dingsta, kad visi mes - tinginiai, nieko nedarome, bet imame didelius komisinius ir verčiame pasirašinėti sutartis”, - juokiasi Tomas Rusakas, nekilnojamojo turto brokerių grupės „TR group” vadovas.

Pasak jo, per dešimtį karjeros metų išugdyta patirtis jau per pirmąjį susitikimą su klientu leidžia nuspėti, ar pagalbos kreiptasi geranoriškai: „Pasitaiko tokių, kurie pirmai progai pasitaikius bando sutaupyti ir „apeiti” brokerį, prisigalvoja įvairiausių melų, kad tik išvengtų mokėti atlygį”. Pasak T. Rusako, nekilnojamojo turto brokerių industriją veikia ne tik stereotipinis mąstymas, bet ir socialinių tinklų įtaka: šiandien sudaryti sandorį galima ir socialiniuose tinkluose esančiose butų nuomos ar pardavimo grupėse.

Anot jo, nuvertinti socialinės erdvės nereikėtų, atvirkščiai, nekilnojamojo turto brokeriai ją išnaudoja ne tik klientų paieškai, bet ir savireklamai. „Kiekvieną dieną vyksta nuožmus darbas su savimi, tenka peršokti daug „negaliu”, išlipti iš komforto zonos ir būti tikra motyvacijos bomba. Dėl šios ir kitų priežasčių šioje srityje lieka tik vienas brokeris iš dešimties atėjusių į šią industriją”, - pasakoja vadovas.

Brokerio atlygis: kaip apskaičiuoti?

„Nėra čia jokios mistikos. Brokerio atlygį apskaičiuoti labai paprasta. Pardavimo metu tai būna procentinė išraiška, dažniausiai siekianti tris procentus vertės. Nuomos atveju, brokerio paslaugų kaina yra lygi vieno mėnesio nuomos kainai, kurią apmoka patys nuomotojai. Per nuosmukį kai kurios agentūros nusprendė sistemą pakeisti ir imti mokestį tik iš nuomininko.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų